چگونه blockchain بازار تجارت فارکس را مختل می کند؟

ساخت وبلاگ

اخیراً ، علاقه به برنامه های blockchain در معاملات فارکس به طرز چشمگیری افزایش یافته است. جای تعجب نیست که این فناوری در فارکس اجرا شده است زیرا در صنایع و بخش های مختلفی کاربرد دارد. مزایای ایجاد شده توسط blockchain از هزینه های اجرای آن فراتر است. و امروز ، ما به لطف این فناوری ، در مواجهه با تحول کامل ارزهای خارجی هستیم. برای کسانی که در مورد رابطه و پویا این دو کنجکاو هستند ، اطلاعات بیشتری در زیر داریم.

افزایش سرعت معامله

کارگزاران فارکس که فناوری blockchain را برای انجام معاملات پیاده سازی کرده اند ، هزینه های معاملات پایین تری را آزمایش کرده اند. همه اینها ، پس از آنکه بانک ها و موسسات مالی سعی در کاهش هزینه معاملات خارجی برای ده ها سال داشتند. اکنون ، آنها با اتخاذ یک فناوری سریع و شفاف که به طور همزمان از بانک ها ، معامله گران و مشتریان سود می برد ، موفق شده اند. طبق اعلام بانک جهانی ، هزینه های معاملات برای عملیات خارجی با 16 میلیون دلار در سال می تواند کاهش یابد. Ripple ، یک شبکه پرداخت مرزی نمونه کاملی از این نمونه است.

این شبکه یک سیستم مبادله در زمان واقعی است که معاملات با حداقل هزینه را انجام می دهد. این شبکه شامل یک شبکه گسترده از موسسات مالی و بانک ها است و امکان پرداخت به ارزهای متعدد ، از جمله ارزهای مجازی مانند بیت کوین را فراهم می کند.

به گفته متخصصان در لیست FX ، بیش از این ، فناوری blockchain می تواند صنعت FX را با تبدیل آن به یک نوع معامله همتا به همسالان تبدیل کند. در این مدل جدید ، معاملات نه تنها توسط افراد یا مبتدیان کوچک بلکه توسط غول های صنعت ، بانک ها و سایر بازیکنان مالی قابل انجام است. در اصل ، با اتخاذ گسترده تر فناوری blockchain در تجارت فارکس ، مفهوم واسطه ها و کارگزاران به زودی می توانند از بین بروند.

افزایش شفافیت

شاید بزرگترین مزیت اتخاذ فناوری blockchain در صنعت FX افزایش شفافیت است که در آینده نزدیک شاهد آن خواهیم بود. ما قبلاً ذکر کردیم که چگونه واسطه ها با اتخاذ فناوری blockchain در مقیاس بزرگ منسوخ می شوند. در عوض ، این نوع تجارت شفاف تر می شود. همچنین نحوه تنظیم صنعت را تغییر خواهد داد.

صنعت فارکس عمدتاً مبتنی بر چندین بازیکن و عناصر اصلی است. بانک ها ، بازرگانان ، صندوق های سرمایه گذاری ، کارگزاران ، شرکت ها و دولت ها همه بخشی از کل مکانیسم هستند.

بزرگترین مزیتی که توسط فناوری blockchain ایجاد شده است ، افزایش سطح شفافیت است که ارائه می دهد. دفترچه توزیع شده که blockchain را توصیف می کند ، یک روش شفاف و ایمن برای ثبت سوابق است. این توسط کسی قابل تغییر یا تغییر نیست. در این حالت ، قوانین ، نقل قول های ارزی ، مقررات ، معاملات ، همه چیز به روشی قابل اعتماد و تغییر ناپذیر برای ثبت معاملات و حرکات ارزی تضمین می شود.

در این سناریو ، صنعت FX می تواند بانک اطلاعاتی ، غیر متمرکز و کاملاً شفاف خود را ایجاد کند. به این ترتیب ، اطلاعات مربوط به هر معامله در همه زمان ها ، برای همه علاقه مندان در دسترس خواهد بود.

در حال حاضر ، علیرغم آنچه معامله گران معتقدند ، بازار فارکس به هیچ وجه غیر متمرکز نیست. قیمت ارز توسط بانکهای مرکزی به خوبی تثبیت شده است. در حالی که نهادهای دولتی بازی را انجام می دهند ، شرکت های کوچک ، بلکه آژانس های کارگزاری نیز در تاریکی و خارج از سیستم نگهداری می شوند. هیچ کس ، به استثنای بانک های مرکزی ، کنترل قیمت و روند ارز را ندارد.

با این حال ، با اتخاذ گسترده تر فناوری blockchain در فارکس ، همه به اطلاعات مربوطه مانند روند قیمت ارز در زمان واقعی دسترسی خواهند داشت. هیچ کس محروم نخواهد شد.

امنیت اضافی

راه دیگر Blockchain به زودی صنعت فارکس را مختل می کند با ارائه معامله گران ، بانک ها و هر عنصر درگیر ، سطح امنیتی بالاتر.

برای میلیون ها معاملات ، سوابق و اطلاعات و جزئیات حساس ایمن خواهد بود

همه ما می دانیم که فارکس یک بازار فوق العاده مایع است. مبلغ هنگفتی را می توان بدون تأثیر یا تأثیرگذاری بر قیمت ارز منتقل کرد. در حالی که این یک مزیت بزرگ در بسیاری از موارد است ، این مدل همچنین دارای آسیب پذیری هایی است. در این حالت در برابر جرایم سایبری ، خطای انسانی و حساب های تجاری به راحتی قابل دستکاری است. معامله گران نامشروع می توانند افراد صادقانه را بدون پول در حساب خود رها کنند و با ضررهای عظیم و چشم اندازهای بازیابی کمی دست و پنجه نرم کنند.

اما blockchain می تواند برای همیشه این واقعیت ها را تغییر دهد و بدون توجه به قدرت خرید آنها ، می تواند امنیت بیشتری را برای همه معامله گران ارائه دهد. این نوع داده ها به گونه ای رمزگذاری شده است که باعث می شود جرایم سایبری غیرممکن شود. روش رمزگذاری "هشویی" شامل بلوک های اطلاعاتی با شماره هش منحصر به فرد است. هر بلوک به قسمت قبلی مرتبط است. این کل سیستم را به یک فوق العاده دشوار تبدیل می کند ، در غیر اینصورت غیرممکن است.

در نهایت ، داده های حساس ردیابی و استفاده به روش های کلاهبرداری غیرممکن می شوند.

بنابراین ، چرا از فناوری blockchain به طور گسترده در تجارت فارکس استفاده نمی شود؟

اگرچه blockchain پتانسیل عظیمی در فارکس دارد ، اما بسیاری از معامله گران و کارگزاران هنوز در تصویب آن مردد هستند. در فارکس ، برنامه های blockchain تاکنون به اندازه کافی آزمایش نشده اند. اگرچه این پتانسیل بسیار زیاد است ، اما شرکت ها و کارگزاران هنوز احتیاط دارند که آن را در مقیاس وسیع اتخاذ کنند. با این حال ، تلاش هایی صورت گرفته است. CLS ، یک بازیکن مالی مستقر در انگلستان از سال 2002 پیشگام معرفی blockchain در خدمات تسویه حساب فارکس پیشگام بوده است.

یکی از بزرگترین نگرانی های این موارد ، افزایش شفافیت فناوری blockchain است. انگیزه اصلی این بود که احزاب ماهر ممکن است از اطلاعاتی که می بینند سود ببرند و به ضرر و بهزیستی بازرگانان کمتر ماهر کار کنند.

به زودی ، باید انتظار داشته باشیم که مباحثات بیشتری در مورد این موضوع مشاهده کنیم. اگرچه شیوه هایی که می تواند صنعت را مختل کند ، از آنجا که باید ابتدا حاکمیت ، مقررات و چارچوب های قانونی حل شود ، بسیار سودمند است. همچنین ، چارچوب های عملیاتی وجود دارد که باید قبل از اتخاذ در یک فناوری در مقیاس بزرگ در این بخش تأسیس شود.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 67 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 0:35