یاهو فاینانس

ساخت وبلاگ

برخی از بخش‌های این صفحه در نسخه مرورگر فعلی شما پشتیبانی نمی‌شوند. لطفاً به نسخه جدید مرورگر ارتقا دهید.

بازارهای آمریکا بسته شد

S& P 500

داو 30

نزدک

راسل 2000

نفت خام

نقره

یورو/دلار آمریکا

باند 10 ساله

GBP/USD

USD/JPY

BTC-USD

CMC Crypto 200

FTSE 100

Nikkei 225

تجارت الگوریتمی: تعریف و موارد استفاده

استراتژی‌های مختلفی برای مدیریت سبد سرمایه‌گذاری وجود دارد، اما آیا می‌دانستید می‌توانید معاملات درون آن سبد را خودکار کنید؟معاملات الگوریتمی به طور خودکار سفارش های سهام را بر اساس قیمت و سایر شرایط انجام می دهد. در اینجا اصول اولیه این روش، نحوه کار، مزایا و معایب آن و زمان استفاده از آن آورده شده است.

تجارت الگوریتمی: مبانی

الگوریتم روشی است که به وسیله آن یک مسئله، معمولاً ریاضی، حل می شود. معمولاً برای حل مشکل مذکور نیاز به دنبال کردن تعداد معینی از مراحل دارد. همچنین، معمولاً شامل تکرار است.

به طور مشابه، معاملات الگوریتمی، همچنین به نام تجارت الگوریتمی، یک برنامه کامپیوتری است که سهام را با دنبال کردن مراحل خاص در یک ترتیب خاص معامله می کند. به طور خلاصه، سهام را از طریق اتوماسیون رایانه ای معامله می کند. مهمتر از همه، به دنبال بالاترین بازده ممکن در یک معامله به کارآمدترین روش است.

معاملات الگوریتمی که به معاملات خودکار یا معاملات جعبه سیاه نیز گفته می شود از چندین متغیر بازار در الگوریتم خود استفاده می کند. این متغیرها شامل قیمت، زمان و حجم هستند.

تاریخچه تجارت الگوریتمی

الگوریتم ها با سیستم های تجاری کامپیوتری در دهه 1970 وارد دنیای مالی ایالات متحده شدند. بورس نیویورک بزرگترین گام را در سال 1976 با معرفی سیستم چرخش سفارش تعیین شده (DOT) برداشت. آن سیستم سفارشات معامله گران را به متخصصان داده در طبقه بورس ارسال می کرد. در دهه گذشته، معاملات خودکار بیش از 60 درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است.

در سال 2014، نویسنده مایکل لوئیس با کتاب پسران فلش خود، تجارت الگوریتمی و با فرکانس بالا را روشن کرد. او زیرساخت های پشت تجارت الکترونیک را توضیح داد و با تاجران و صاحبان مشاغلی که از آن استفاده می کردند صحبت کرد. در حالی که او اشاره کرد که رایانه‌های سریع‌تر می‌توانند معاملات را سریع‌تر انجام دهند، او افزود که سرمایه‌گذاران متوسط اغلب در نتیجه ضرر می‌کنند.

چگونه کار می کند

در معاملات الگوریتمی، معامله گران از یک برنامه کامپیوتری برای تنظیم الزامات تعریف شده برای معامله استفاده می کنند. به عنوان مثال، زمانی که تعداد مشخصی از سهام به زیر قیمت از پیش تعیین شده حرکت کند، می تواند 100 سهم بخرد. به طور مشابه، زمانی که بالاتر از یک آستانه قیمت مشخص حرکت می کند، می تواند 100 سهم را بفروشد.

این برنامه سپس بر قیمت سهم نظارت می کند. هنگامی که آن معیارها را رعایت کرد ، رایانه به طور خودکار مطابق سفارشات خرید یا فروش از پیش برنامه ریزی شده عمل می کند. با تجارت الگوریتمی ، دیگر نیازی به معامله گر برای انجام دستی تجارت نیست.

مزایا و معایب

تجارت الگوریتمی می تواند یک ابزار تجارت قدرتمند باشد. در نتیجه ، دنیای مالی مدرن به دلایل مختلف از آن استفاده می کند. در مرحله اول ، این امکان را فراهم می آورد تا معاملات با سرعت و دقت بسیار بالاتر از معاملات انجام شده به صورت دستی انجام شود. معاملات تقریباً فوراً انجام می شود و تغییر نوسانات قیمت بین تصمیم معامله گر و تجارت واقعی را کاهش می دهد.

همچنین احتمال خطای انسانی کمتر از زمانی است که یک معامله گر انسانی تجارت می کند. در همین حال ، معاملات خودکار اغلب هزینه های کمتری دارند که هیچ معامله گر انسانی درگیر آن نیست. اما این روش تجارت بدون سقوط آن نیست. برای یک ، در حالی که سیستم های خودکار که تجارت الگوریتمی می تواند معاملات را ساده تر کند ، و آنها را دقیق تر و کارآمدتر می کند ، این احتمال وجود دارد که این سیستم ها بتوانند شکست بخورند. این می تواند باعث شود یک سرمایه گذار یک فرصت بالقوه سرمایه گذاری را از دست بدهد. تجارت مانیتور مشاور انسانی اغلب یک حرکت عاقلانه است. این می تواند اطمینان حاصل کند که معاملات مطابق آنچه مشخص شده است انجام می شود.

این روش تجارت جنبه عاطفی تجارت را در نظر نمی گیرد. در حالی که این ممکن است در ابتدا یک چیز خوب به نظر برسد. از این گذشته ، چه کسی تجارت فقط بر اساس تجربه عاطفی یا حکایتی فقط برای داشتن مخزن آن انجام نداده است؟اما الگوریتم ها فقط می توانند شما را تا کنون به خود جلب کنند ، و در برخی موارد ، آنچه در تئوری کار می کند ، ممکن است به دلایل بی شمار به خوبی به بازار تبدیل نشود. به نوسانات بازار ، ریسک ذاتی و موارد مشابه فکر کنید.

با استفاده از تجارت الگوریتمی

بازارهای مالی امروز از تجارت الگوریتمی در برنامه های گسترده استفاده می کنند. این اغلب با معاملات با فرکانس بالا جفت می شود ، که باعث می شود تعداد زیادی از معاملات با سرعت بالایی در بخش های مختلف بازار انجام شود.

هوش مصنوعی الگوریتم های یادگیری عمیقی را ایجاد کرده است که به دنبال معاملات سودآورتر هستند. به عنوان یک نتیجه بازرگانان و برنامه نویسان در حال الگوریتم هایی هستند که به تنهایی سودآورتر می شوند.

سرمایه گذاران نهادی و کارگزاری های بزرگتر از تجارت Algo استفاده می کنند ، اما صندوق های متقابل ، حقوق بازنشستگی و سایر وسایل نقلیه سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ نیز انجام می دهند. با این حال ، صندوق های پرچین از برنامه نویسان آماتور می خواهند که الگوریتم هایی را بنویسند و به آنها کمیسیون برای کد بسیار سودآور پرداخت می کنند. اینترنت با سرعت بالا و رایانه های ارزان قیمت ، تجارت Algo را در بین معامله گران روز مورد علاقه قرار داده است.

خط پایین

در حالت ایده آل ، تجارت الگوریتمی می تواند به هر دو بازده و سرعت معاملاتی که یک معامله گر انسانی نمی تواند برسد. به همین دلیل ، سنگ بنای دنیای مالی مدرن است. با این حال ، این روش بدون نقص آن نیست ، از بیش از حد اتمیت تا عدم در نظر گرفتن شرایط واقعی بازار.

نکات سرمایه گذاری

اگر مطمئن نیستید که چگونه تجارت الگوریتمی در نمونه کارها شما قرار می گیرد ، ممکن است یک مشاور مالی بتواند کمک کند. یافتن مشاور مالی مناسب متناسب با نیازهای شما لازم نیست سخت باشد. ابزار رایگان SmartAsset در 5 دقیقه با مشاوران مالی در منطقه خود مطابقت دارد. اگر آماده هستید که با مشاوران محلی مطابقت داشته باشید که به شما در رسیدن به اهداف مالی خود کمک می کند ، اکنون شروع کنید.

اگر می توانید سهام را بدون کمک انسانی تجارت کنید ، آیا می توانید از این طریق مشاوره مالی نیز دریافت کنید؟یک مشاور روبو می تواند در تصمیمات خاص به شما کمک کند ، اما برای همه مناسب نیست. قبل از جستجوی یکی از آنها ، جوانب مثبت و منفی یک مشاور روبو را در نظر بگیرید.

آیا تحمل ریسک سرمایه گذاری خود را می دانید؟سرمایه گذاری های شما در مدت زمان مشخصی چگونه رشد خواهد کرد؟مالیات و تورم چه چیزی از معادله خارج می شود. قبل از اینکه به خودکار کردن استراتژی سرمایه گذاری خود بروید ، برای پاسخ به ابتدایی ترین سؤالات خود ، راهنمای سرمایه گذاری SmartAsset را در نظر بگیرید ..

اعتبار عکس: © iStock.com/ND3000 ، © iStock.com/Matejmo ، © iStock.com/bingfengwu

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 30 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 0:44