معامله با نسبت طلای نقره

ساخت وبلاگ

پیتر لیدز متخصص سرمایه گذاری در سهام است و بیش از یک دهه تجربه کار با برنامه ریزی مالی ، مشتقات ، سهام ، درآمد ثابت ، مدیریت پروژه و تجزیه و تحلیل را دارد. او نویسنده چندین کتاب از جمله "سهام پنی برای آدمک ها" است. وی خبرنامه مالی ، "Peter Leeds Stock Picts" را منتشر می کند و در NBC ، CBS ، FOX ، CNN و چندین ده فروشگاه دیگر ظاهر شده است.

Chip Stapleton یک دارنده مجوز سری 7 و سری 66 است ، امتحان CFA سطح 1 را پشت سر گذاشت و یک نامزد CFA سطح 2 است. او ، و دارای مجوز زندگی ، تصادف و بیمه درمانی در ایندیانا است. وی تجربه هشت سال در امور مالی ، از برنامه ریزی مالی و مدیریت ثروت گرفته تا امور مالی شرکت ها و FP& A دارد.

Lakshna Mehta نویسنده ، ویراستار و FACT Checker است. وی یک کارشناسی ارشد هنر در روزنامه نگاری ، لیسانس روزنامه نگاری و لیسانس هنر در مطالعات بین المللی از دانشگاه میسوری دریافت کرد. او فرصتی برای نوشتن و ویرایش برای روزنامه ها ، مجلات و نشریات دیجیتال در مورد موضوعات مختلف داشته است. او به عنوان یک چکر واقعی برای تعادل ، او تمام حقایق را با منابع معتبر تأیید می کند و داده ها را در صورت لزوم به روز می کند.

silver and gold bars

تصاویر Adventtr / Getty

سرمایه گذاری در فلزات گرانبها می تواند در صورت پیگیری عاقلانه ، فرصت های عظیمی را ارائه دهد. سرمایه گذاران مدتهاست که از طلا به عنوان نوعی "بیمه طبیعی" ، حفظ ثروت در مواقع تورم یا هنگامی که خطرات سیاسی ، نظامی یا اقتصادی بوجود می آیند ، استفاده کرده اند. و نقره ، که می تواند مانند یک هیبرید از یک فلز صنعتی و یک قیمتی گرانبها عمل کند ، غالباً هنگامی که طلا انجام می شود ، به دست می آورند و به همین ترتیب در صورت افزایش تولید صنعتی ، قیمت افزایش می یابد.

اما همچنین راهی برای یافتن سود در رابطه بین طلا و نقره وجود دارد. در مورد نسبت طلای نقره و چگونگی تجارت معامله گران زرنگ و دانا ، کسب کنید.

نسبت طلای نقره چقدر است؟

نسبت طلای نقره ای که برای خرید مقدار طلای طلا مورد نیاز است ، مقایسه می کند.

به عنوان مثال ، اگر برای خرید یک اونس طلای 75 اونس نقره ای طول بکشد ، این نسبت 75 خواهد بود.

تماشای نسبت نقره طلایی می تواند بینش بسیار مفیدی در مورد هر دو فلز گرانبها ارائه دهد ، که می تواند به نفع شما باشد.

در حالی که تماشای و دانستن قیمت خود کالاها مهم است ، می تواند با ردیابی تغییرات در قیمت های آنها در مقایسه با یکدیگر ، بعد دیگری را به تجزیه و تحلیل شما اضافه کند.

این نسبت افزایش می یابد که مقدار طلا سریعتر از مقدار نقره افزایش یابد. هنگامی که مقدار نقره سریعتر از ارزش طلا افزایش می یابد ، کاهش می یابد.

آیا هنوز هم طلا و نقره سرمایه گذاری های خوبی دارند؟

طلا به طور کلی به عنوان یک ارز جهانی تلقی می شود ، در حالی که نقره اغلب در کاربردهای صنعتی استفاده می شود. این تفاوت بدان معنی است که ، در حالی که قیمت دو فلز اغلب با هم ارتباط دارد ، جایی برای تغییر جهت وجود دارد.

طلا به عنوان یک فلز سرمایه گذاری بسیار ارزشمند است ، که به طور گسترده به عنوان یک دارایی پرواز به ایمنی دیده می شود. هنگامی که ارزش ارز تغییر می کند ، یا بازار سهام نوسانات عصبی را تجربه می کند (شاید به دلیل بحران جهانی ، حرکات ژئوپلیتیکی یا دلایل دیگر) ، طلا برای بسیاری از سرمایه گذاران است.

در واقع ، هر زمان که بخواهید طلا بخرید ، ممکن است در حال حاضر دشوار باشد. هنگامی که اتفاقی می افتد دلار سرمایه گذاری مردم را به فلز گرانبها سوق می دهد ، به طور معمول تقاضا به طور قابل توجهی از هرگونه عرضه موجود فراتر می رود.

سرمایه گذاران همچنین برای استفاده از حرکات روزانه قیمت ، با طلا تجارت می کنند.

در همین حال ، تقاضا برای نقره ادامه دارد ، زیرا این فلز برای تولید انواع متنوعی از جمله:

 • الکترونیک
 • غنائم، کاپ قهرمانی
 • غذا خوردن
 • فیلترهای آب
 • اجزای دندانپزشکی
 • پنل های خورشیدی
 • خط لوله های لحیم کاری
 • ضد یخ
 • جواهر سازی
 • مؤلفه های عکاسی
 • دارو
 • شیشه
 • موتورهای اتومبیل
 • آینه
 • مواد شیمیایی صنعتی
 • پلاستیک

با این حال ، بازده معدن در حال کاهش است و هزینه یافتن و استخراج این فلزات در حال افزایش است (اگرچه با پیشرفت در فن آوری های مورد استفاده در طی فرایند تا حدودی جبران می شود). به عبارت دیگر ، ما هرگز قادر به معدن و تولید فلزات گرانبها با سرعت فعلی خود یا یک ماده بالاتر نخواهیم بود. فقط کاهش خواهد یافت.

بسیاری از رویدادهای ژئوپلیتیکی و دیگر جهانی در قیمت هر یک از فلزات نقش دارند:

 • یک دلار قوی تر یا ضعیف تر ایالات متحده هر دو فلز را تا حدودی تحت تأثیر قرار می دهد.
 • افزایش نرخ بهره منجر به کاهش قیمت طلا خواهد شد.
 • رکود اقتصادی به معنای فعالیت صنعتی پایین تر و در نتیجه تقاضای کمتر برای نقره برای ساخت محصولات و در نتیجه پایین آمدن قیمت آن فلز است.
 • شیوع جنگ ، تورم شایع یا تصادف بازار سهام به طور معمول برای قیمت های طلا بسیار مناسب است.

نسبت طلای نقره با گذشت زمان

در سال 1915 ، در ازای یک اونس طلا می توانستید 40. 63 اونس نقره را معامله کنید. در سال 1940 ، نزدیک به آغاز جنگ جهانی دوم ، طلا به عنوان یک دارایی پناهگاه امن و نسبت 96. 71 به 1 بود.

با تورم در سال 1979 ، رئیس فدرال رزرو ، پل ولکر تا اواخر سال 1980 نرخ بهره را به 20 ٪ افزایش داد. این منجر به کاهش قیمت های طلا شد که در نهایت یکی از کمترین نسبت نقره ای طلای 17. 25 به 1 را ایجاد کرد.

در سال 1991 ، این نسبت تقریباً به 100 رسید ، اما تا سال 1998 ، این همه به 47 کاهش یافته بود.

تا سال 2016 ، نسبت نقره ای به طلای نقره ای دوباره راه دیگر را تغییر داد و در صدر 80 قرار گرفت. اگر در آن مارس یک اونس طلا داشتید ، 80. 65 اونس نقره ارزش داشت.

در مارس 2021 ، نسبت طلای نقره 67. 28 بود که از 107. 57 در سال قبل کاهش یافته است.

استراتژی هایی برای تجارت نسبت طلا نقره

چند روش مختلف برای معامله گران وجود دارد که از تفاوت ارزش بین طلا و نقره استفاده کنند.

تجارت بین طلا و نقره را تجارت کنید

یک رویکرد برای تجارت نسبت طلای نقره ، تصمیم گیری بر اساس نسبت خود است زیرا شما می خواهید بین این دو کالا به عقب و جلو تجارت کنید.

اگر یک فلز ارزان تر از دیگری باشد ، شما یکی "گران قیمت" را می فروشید و درآمد حاصل از آن را به "کم ارزش" منتقل می کنید. سپس ، هنگامی که این نسبت در یک یا دو سال به راه دیگر می رود ، شما دوباره همین کار را انجام می دهید ، و کالای گران قیمت را برای کالای کم ارزش می فروشید.

به عنوان مثال ، فرض کنید وقتی این نسبت در 80 است ، یک اونس طلا را می فروشید ، که به شما 80 اونس نقره می دهد. پس از آن ، چند سال بعد که نسبت به 20 رسید ، می توانید در ازای چهار اونس طلا ، آن 80 اونس را بفروشید. شما می توانید سرمایه گذاری خود را چهار برابر کرده و فقط در دو معاملات از یک اونس به چهار نفر بروید.

سود شما احتمالاً پس از هزینه ها ، بیمه ، کمیسیون های معاملاتی و واریانس جزئی در قیمت گذاری کمتر خواهد بود.

نسبت با ETFS تجارت کنید

یکی دیگر از استراتژی ها برای تجارت از نسبت طلا نقره ، صندوق های مبادله ای مبادله (ETF) است. این وجوه به همان شیوه سهام در بازار معامله می شوند. سرمایه گذاران می توانند مطابق استراتژی خودشان بخرند یا بفروشند و هر کدام از موقعیت ها را متناسب با اهداف خود نگه می دارند.

به عنوان مثال ، تجارت برخی از ETF ها ، مانند Ishares Silver Trust (SLV) و سهام SPDR Gold (GLD) ، هنگام معامله از نسبت طلای طلا ، تأثیر مشابهی ایجاد می کند. تجارت ETF های طلا و نقره به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا از حرکات قیمت به روشی ساده استفاده کنند.

با این حال ، این نکته مهم را در خاطر داشته باشید: تفاوت زیادی بین فلزات فیزیکی واقعی (مانند مواردی که می توانید در دست خود داشته باشید) و "فلزات کاغذی" مانند ETF وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر GLD ETF را خریداری می کنید ، در واقع هیچ طلایی ندارید. در عوض ، شما یک سرمایه گذاری روی کاغذ دارید ، که سعی می کند ارزش آن را بر روی فلز زیرین قرار دهد.

خط پایین

تجارت از نسبت طلای نقره حتی در صورت سقوط قیمت این دو فلز می تواند سود را برای سرمایه گذاران فراهم کند. با درک رابطه بین قیمت های طلا و نقره ، سرمایه گذاران می توانند بدون توجه به قیمت فرصت هایی پیدا کنند.

از آنجا که یاد می گیرید ارزش نسبی این فلزات را در رابطه با یکدیگر ارزیابی کنید ، ممکن است استراتژی های معاملاتی متناسب با مشخصات ریسک خود در حین باز کردن پتانسیل عالی برای سود پیدا کنید.< Pan> با این حال ، این نکته مهم را در خاطر داشته باشید: تفاوت زیادی بین فلزات فیزیکی واقعی (مانند مواردی که می توانید در دست خود نگه دارید) و "فلزات کاغذی" مانند ETF وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر GLD ETF را خریداری می کنید ، در واقع هیچ طلایی ندارید. در عوض ، شما یک سرمایه گذاری روی کاغذ دارید ، که سعی می کند ارزش آن را بر روی فلز زیرین قرار دهد.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 77 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 0:53