گاز چیست؟مقدمه ای بر رمزنگاری Neogas و آنچه در NEO انجام می دهد

ساخت وبلاگ

NEO gas

هرگز فرصت دیگری را از دست ندهید. اخبار و اطلاعات منتخب را از متخصصان رمزنگاری ما دریافت کنید تا بتوانید تصمیمات تحصیل کرده و آگاهانه ای بگیرید که مستقیماً بر سود رمزنگاری شما تأثیر می گذارد!

ReFi landscape

امور مالی احیا کننده 101: راهنمای حرکت Refi Crypto

مقدمه ای برای گاز

گاز نشانه عملیاتی است که به قراردادهای هوشمند و نشانه های ساخته شده بر روی blockchain نئو قدرت می دهد. اگر در حال خواندن تصادفی هستید ، احتمالاً از اتریوم شنیده اید. این امکان وجود دارد که شما همچنین از رقیب مبتنی بر چینی اتریوم ، نئو شنیده اید. در مورد اتریوم ، Ethereum Gas این است که توسعه دهندگان عوارض هنگام اجرای قراردادهای هوشمند پرداخت می کنند. در ETH قابل پرداخت است. در NEO ، آنها یک نشانه عملیاتی جداگانه برای توسعه دهندگان ایجاد کرده اند ، و آنها را گاز نامگذاری کرده اند.

به خصوص در ماه اخیر ، ستاره Neo در حال افزایش است. پس از یک مارک مجدد در سال 2017 ، پلت فرم Smart Contracts در حال افزودن عملکرد به قراردادهای هوشمند است. معماری NEO باعث می شود قراردادهای هوشمند برای کدگذاری ، پیوند با دارایی ها و هویت های دیجیتال و سازگار با دولت آسان شود.

با رشد نئو ، قیمت سهم خود به شکل سکه نئو نیز چنین است. سرمایه گذاران که تازه وارد NEO هستند نیز ممکن است معتقدند که این سکه نئو نشانه عملیاتی است که قراردادهای هوشمند را در شبکه قدرت می دهد. این طور نیستگاز همان چیزی است که توسعه دهندگان برای قراردادهای هوشمند خود در NEO استفاده می کنند.

قیمت گاز طی چند ماه گذشته افزایش یافته است زیرا سرمایه گذاران بیشتری نسبت به استفاده از آن در اکوسیستم NEO عاقلانه هستند. محبوبیت آن به عنوان یک وسیله نقلیه سرمایه گذاری نیز با معرفی خود در مورد Binance به عنوان یک سکه قابل معامله افتتاح شده است. در حال حاضر ، شما فقط می توانید بنزین را با Binance تجارت کنید. در غیر این صورت ، اگر می خواهید گاز داشته باشید ، باید آن را بدست آورید. در این مقاله ما به نئو ، گاز ، آنچه در آن است و چگونه می توانیم آن را بدست آوریم بررسی خواهیم کرد.

تاریخ نئو: Antshares و کارآفرینی چینی

در ابتدا نئو به نام Antshares نامگذاری شد. Antshares اولین پروژه blockchain منبع باز در چین بود که به شهرت گسترده ای رسید. بنیانگذاران Antshares ، Da Hongfei و Erik Zhang می دانستند که blockchain ابزاری قدرتمند است. آنها اقتصادی را تصور می کردند که دارایی های دیجیتالی می توانند از طریق blockchain ایمن و معامله شوند. شما حتی می توانید اقدامات هویت را برای ایجاد امضاهای دیجیتالی برای افراد واقعی درج کنید. همین فناوری هویت همچنین می تواند اقدامات ردیابی را برای اشیاء زندگی واقعی انجام دهد.

ایده Antshares در پاسخ به مشکلات ناشی از قانون امضای دیجیتال در چین در سال 2005 ، که به مردم امکان می داد اسناد قانونی را به صورت دیجیتالی امضا کنند. با این حال ، این الزامات دقیق را در مورد چگونگی تأیید این امضاها تعیین می کند. به دا هونگفی و اریک ژانگ ، blockchain یک راه حل ایده آل برای این مشکلات تأیید هویت ارائه داد. آنها می خواستند یک blockchain بسازند که سازگار با دولت باشد. در پایان ، آنها امیدوار بودند که شرکت ها برای ایجاد قراردادهای سازگار و زنجیره های تأمین کننده از Antshares استفاده کنند.

neo cofounders

Antshares تا سال 2017 ادامه یافت ، هنگامی که آنها شرکت را به عنوان NEO معرفی کردند. نام و تصویر جدید اعتبار بیشتری به شرکت داد. تمام نشانه های Antshares به نشانه های نئو تبدیل شدند. با این حال ، مورچه ها نیز وجود داشتند که گاز را برای اجرای قراردادها در شبکه Antshares فراهم می کردند. این مورچه ها به گاز تغییر نام دادند.

اره

هیچ بحثی در مورد Neo و Antshares بدون بررسی سریع Onchain کامل نخواهد بود. Onchain یک شرکت خواهر Neo (که قبلاً Antshares بود) است که توسط همان بنیانگذاران آغاز شده است. کاملاً جدا از نئو است ، اما این دو شرکت با هم کار می کنند.

Onchain برای استفاده از مشاغل ، blockchains را طراحی و ایجاد می کند. بسیاری از شرکت ها به روش هایی که ممکن است از دفترچه های توزیع شده خصوصی استفاده کنند ، علاقه مند هستند. معماری شبکه های توزیع شده Onchain به مشاغل کمک می کند تا سودمندی دارایی های دیجیتالی blockchain را در شیوه های تجاری فعلی خود ارزیابی کنند. Onchain با مایکروسافت چین و سایر شرکت های بزرگ برای توسعه موارد تجاری blockchain همکاری گسترده ای داشته است.

درک Onchain برای یادگیری در مورد گاز به دو دلیل مهم است. اول ، بنیانگذاران NEO متمرکز بر تجارت هستند ، و علاوه بر NEO در سطح عمومی ، آنها به طور فعال در حال ساخت برنامه های خصوصی هستند. این بدان معناست که آنها درک عمیق تری از آنچه مشاغل در یک بستر قراردادهای هوشمند نیاز دارند ، دارند. یک مزیت بزرگ

آنها همچنین در حال برنامه ریزی عملکرد آینده برای Neo به نام Neox هستند (همانطور که بعداً در این مقاله خواهیم دید). Neox اجازه می دهد تا معاملات متقاطع را انجام دهد. این بدان معناست که شرکت های بزرگ می توانند blockchain های خصوصی خود را به blockchain Neo پیوند دهند تا بهترین ها را از هر دو جهان بدست آورند.

مشاغل اجرای قراردادها در NEO برای تأمین انرژی این معاملات به گاز نیاز دارند.

شبکه فعلی

NEO روی یک مکانیسم اجماع منحصر به فرد کار می کند. به جای اثبات کار یا اثبات سهام ، NEO از تحمل گسل بیزانس واگذار شده (DBFT) استفاده می کند. در DBFT ، ذینفعان NEO برای هر بلوک به گروهی از حسابداران رای می دهند. گره های حسابداری بلوک ایجاد می کنند و سپس شبکه باید در مورد بلوک جدید توافق کند. این سیستم به منابع کمتری نسبت به سایر انواع اجماع نیاز دارد ، و همچنین توانایی بیشتری دارد.

با استفاده از این سیستم حسابداران رأی ، NEO به 1000 معاملات در ثانیه می رسد و از نظر تئوری می تواند با بهینه سازی مناسب به 10،000 معاملات در ثانیه برسد. در مقایسه با ظرفیت شبکه فعلی اتریوم 15 معاملات در هر ثانیه ، نئو مزیت روشنی دارد. این امر به ویژه در مورد استفاده در مقیاس بزرگ و سازمانی از قراردادهای هوشمند صادق است.

DBFT همچنین فناوری هویت دیجیتال را ترکیب می کند. حسابداران می توانند افراد و مؤسسات واقعی باشند که با نام شبکه شناخته می شوند. این مهم است زیرا نئو می خواهد سازگار با دولت باشد. اجرای قانون ، تنظیم کننده ها و قوه قضاییه امکان ثبت و نظارت بر دارایی های مالی سازگار در شبکه NEO امکان پذیر است. اگرچه لزوماً برای نئو در همه زمان ها ضروری نیست ، شبکه NEO قصد دارد در صورت لزوم از انطباق پشتیبانی کند.

نئو از دو نشانه جداگانه استفاده می کند

اکنون که ما حسابداران DBFT و NEO را پوشانده ایم ، می توانیم تفاوت بین دو نشانه در پشت سکوی NEO را درک کنیم: NEO و GAS.

نئو: نشانه مدیریت

نئو ارز یا دارایی نیست. این صرفاً به عنوان حق رأی در مدیریت و مدیریت نئو است. این بدان معناست که داشتن 1 NEO به شما این حق را می دهد تا در مورد اینکه چه کسی حسابدار برای بلوک بعدی خواهد بود ، رأی دهید. ذینفعان نئو نیز در مورد تغییرات شبکه رای می دهند. 100 میلیون NEO در کل وجود دارد که همه در ابتدای شبکه ایجاد شده اند. نشانه های NEO را نمی توان تقسیم کرد.

مالکیت NEO همچنین نحوه توزیع گاز با هر بلوک جدید است. اگر صاحب NEO هستید که یک بلوک به پایان رسید (هر 15-25 ثانیه) ، گاز دریافت خواهید کرد. داشتن 1 NEO شما را در حدود 0. 0003-0005 گاز در روز به دست می آورد.

Neogas (GAS): نشانه عملیاتی

به گفته Neo Whitepaper ، نام کامل گاز Neogas است. این نشانه عملیاتی است که قراردادهای هوشمند و نشانه های ساخته شده بر روی blockchain Neo را سوخت می کند. NEO از یک نشانه جداگانه مانند گاز استفاده می کند تا مالکیت/مدیریت NEO مستقیماً با استفاده از این سکو گره خورده باشد.

عرضه گاز با 8 با هر بلوک (15-25 ثانیه) رشد می کند. این 8 گاز بین همه دارندگان NEO تقسیم می شود. هر دو میلیون بلوک ، پاداش گاز در هر بلوک به دارندگان NEO با 1. کاهش می یابد. حداکثر حد گاز 100 میلیون توکن است ، اما NEO انتظار ندارد 22 سال به آن نقطه برسد.

دارندگان NEO برای ادعای گاز خود باید نئو خود را در کیف پول های خصوصی نگه دارند. اگر نئو بخرید و آن را در یک کیف پول مبادله بگذارید ، بنزین جمع نمی کنید. موضوعات مختلف Reddit دستورالعمل هایی برای تنظیم کیف پول شما و ادعای گاز دارند.

مؤلفه های اصلی نئو

از آنجا که گاز اکوسیستم NEO را قدرت می دهد ، مقدار آن به طور مستقیم با سودمندی نئو گره خورده است. ارزش این را دارد که ببینیم NEO چه کاری می تواند انجام دهد ، و چه چیزی در آینده قصد اجرای آنها را دارند.

دارایی های دیجیتالی

از زمان تأسیس Antshares ، دارایی های دیجیتال مؤلفه اصلی توسعه این پروژه بوده اند. هدف NEO ساخت دارایی های دیجیتالی است که کپی ، شفاف و کپی کردن ، جعل یا دزدان دریایی دشوار است. دو نوع دارایی در NEO وجود دارد.

اول ، دارایی های جهانی مواردی هستند که هرکسی می تواند شناسایی کند. آنها در blockchain در دسترس هستند و می توانند در قراردادها و پروژه ها به اشتراک گذاشته شوند. این نوع دارایی ها برای شفافیت ، کارآیی و استاندارد سازی مهم هستند. آنها را می توان با سطوح مختلف دسترسی ذخیره کرد.

از طرف دیگر دارایی های قرارداد در منطقه ذخیره سازی خصوصی یک قرارداد بمانید. هنگامی که دو طرف باید از طریق یک قرارداد هوشمند اطلاعات محرمانه را مبادله کنند ، از دارایی های قرارداد استفاده می کنند. این دارایی ها با اجازه داده شده از طریق قرارداد به کاربران محدود می شوند.

هویت دیجیتالی

در کنار دارایی های دیجیتال هویت دیجیتال است. این پیوند به مشکل تأیید امضای چینی است که در ابتدا Antshares و Onchain با استفاده از blockchain با آن روبرو شده اند. پس از اجرای کامل ، هویت دیجیتال به شما امکان می دهد تا شناسایی ، ویژگی های صورت ، اثر انگشت ، تشخیص صدا ، احراز هویت پیام کوتاه و سایر روشها را برای تأیید شخصیت و هویت ارسال کنید. سپس هویت تأیید شده از blockchain می تواند در قراردادهای هوشمند و امضاهای دیجیتال ساخته شود.

ما همچنین می توانیم به دارایی ها هویت بدهیم به این معنی که اشیاء فیزیکی به روش های اساسی با داده های blockchain مرتبط هستند. این می تواند به سادگی ردیابی موجودی با استفاده از کدهای QR باشد. همچنین می تواند به روشهای پیچیده تری از تأیید کالا یا آزمایش کیفیت تبدیل شود. هنگامی که یک شیء فیزیکی دارای هویت blockchain است ، دستکاری سوابق تاریخ خود تقریباً غیرممکن می شود و از انواع جعل و فساد جلوگیری می کند.

نئوکونتان

neocontract

برای ایجاد دارایی و هویت از نظر عملکردی ، NEO قراردادهای هوشمند را پیاده سازی می کند. این نئوکونتوم ها با قراردادهای هوشمند اتریوم متفاوت هستند زیرا راحت تر تصویب می شوند. NeoContracts از C#، Java و سایر زبان های برنامه نویسی اصلی در یک ماشین مجازی مقیاس پذیر استفاده می کنند. این بدان معناست که توسعه دهندگان برای استقرار یک نئوکونتانت نیازی به یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید ندارند.

NEO همچنین در حال برنامه ریزی ویژگی های پیشرفته است تا قراردادهای خود را مفیدتر کند ، همه از گاز استفاده می کنند.

ویژگی های پیشرفته با گاز

NEO دارای سه ویژگی پیشرفته در حال توسعه است:

 

  1. Neox - که در این مقاله در اوایل مورد بحث قرار گرفت ، Neox قصد دارد تا از blockchains عبور کند. در حالی که Neo WhitePaper دقیقاً مشخص نیست که چگونه عملکرد آن را انجام می دهد ، Neox قول می دهد قابلیت تعامل بین چندین blockchains ، از جمله پیوندهای blockchain خصوصی/عمومی را ارائه دهد.
  2. NEOFS - به منظور ایجاد دارایی های دیجیتالی و قراردادهای هوشمند با توانایی تر ، NEO در حال اجرای یک سیستم ذخیره و اشتراک پرونده در blockchain است. این امر انتقال پرونده های دیجیتال به عنوان بخشی از قرارداد را آسان می کند.
  3. NEOQS - در حالی که مستقیماً یک ویژگی کاربر نیست ، در آینده شبکه Neo قصد دارد در برابر حمله از رایانه های کوانتومی مقاوم باشد. هنوز هم یک تهدید دور از ذهن ، دانستن اینکه نئو روی راه حل های کوانتومی کار می کند ، کمی ذهن را برای سرمایه گذاران بلند مدت فراهم می کند.

 

نتیجه

نئو خود را به عنوان یک مدعی قوی برای اتریوم در قراردادهای هوشمند قرار داده است. تمرکز NEO بر دارایی ها ، هویت و ویژگی های آینده نیز آن را از Ethereum جدا می کند. واضح است که نئو یکی از مهمترین پروژه هایی است که ما دیده ایم از چین بیرون آمده است. این آینده به عنوان یک شرکت روشن است.

نشانه گاز کمتر یک فرصت سرمایه گذاری است و بیشتر یک نشانه عملیاتی است. با این حال ، ارزش گاز به احتمال زیاد همراه با محبوبیت نئو افزایش می یابد. یکی از گزینه های سرمایه گذاران که از NEO هیجان زده است ، خرید Neo Token است. سپس ، شما به طور خودکار با هر بلوک تازه تکمیل شده گاز می گیرید و سود سهام خود را افزایش می دهید. Neo Token همچنین با افزایش محبوبیت این پلتفرم و ایجاد یک برد برنده ، قدردانی خواهد کرد.

هرگز فرصت دیگری را از دست ندهید! اخبار و اطلاعات منتخب را از متخصصان رمزنگاری ما دریافت کنید تا بتوانید تصمیمات تحصیل کرده و آگاهانه ای بگیرید که مستقیماً بر سود رمزنگاری شما تأثیر می گذارد. در حال حاضر در خبرنامه رایگان Coincentral مشترک شوید.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 68 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 0:55