Ethereum 2. 0 چیست؟یک راهنمای کامل

ساخت وبلاگ

Ethereum (ETH) ، یک سکوی رمزنگاری ، در سال 2015 توسط ویتالیک باترین 21 ساله به همراه چارلز هوسکینسون ، آنتونی دی لوریو ، میهای آلیسی و جوزف لوبین راه اندازی شد. در حال حاضر ، Ethereum دومین رمزنگاری بزرگ با ارزش و سرمایه گذاری بازار در پشت بیت کوین است. از آن زمان به یک جامعه به سرعت در حال رشد تبدیل شده است و در حال رسیدن به اولین ارتقاء اصلی خود ، Ethereum 2. 0 است.

قبل از اینکه بیشتر پیش برویم ، بیایید از ابتدا شروع کنیم تا درک کنیم که اتریوم چیست و چگونه به اکوسیستم غالب که امروز می شناسیم تبدیل شد.

what-is-ethereum-2.0

اتریوم چیست؟

Ethereum یک blockchain غیر متمرکز با پروتکل منبع باز است. این cryptocurrency خاص خود ، اتر را در خود جای داده است. با این حال ، شبکه اتریوم فراتر از رمزنگاری است. این خود را "پول قابل برنامه ریزی" توصیف می کند.

پلت فرم Ethereum از قراردادهای هوشمند استفاده می کند ، این قراردادی است که به طور مستقل هنگام دیدار با مجموعه ای از شرایط از پیش تعیین شده فعال می شود. این کار کاربران را قادر می سازد تا برنامه هایی را در شبکه خود ایجاد کنند ، از جمله طیف گسترده ای از بازی ها ، شبکه های اجتماعی و خدمات مالی.

به دلیل ماهیت غیرمتمرکز خود ، blockchain اتریوم توسط یک مقام مرکزی مانند یک بانک یا دولت توسط یک مقام مرکزی کنترل و تنظیم نمی شود. درعوض ، به کاربران خود شفافیت کامل ، اثبات مالکیت ، مقاومت در برابر سانسور را ارائه می دهد و تقریباً 24/7 به روز در طول سال را تضمین می کند.

بنابراین ، چرا به اتریوم 2. 0 تغییر می کنید؟

Ethereum 2. 0 یا ETH2 یا ETH 2. 0 اولین تغییر سیستم Ethereum نخواهد بود. در حقیقت ، اتریوم قبلاً پنج نسخه مختلف را پشت سر گذاشته است. با این حال ، Ethereum 2. 0 قابل توجه است زیرا این بزرگترین تغییر Ethereum هنوز خواهد بود: یک سکوی رمزنگاری سریعتر که سریعتر ، کارآمدتر ، سازگار با محیط زیست و مقیاس پذیر تر است.

از نظر سرعت پردازش ، Ethereum در حال حاضر می تواند حدود 30 معاملات در ثانیه را پردازش کند. Ethereum 2. 0 این کار را به 100000 معاملات در هر ثانیه می رساند ، که این یک پرش گسترده است. اما چگونه ممکن است؟Ethereum 2. 0 با هدف ایجاد این تغییرات از طریق دو به روزرسانی امکان پذیر است: اثبات سهام (POS) و Sharding.

بیایید به هر دو شیرجه بزنیم تا درک دقیق تری از آنچه هستند و عملکردهایی که در آن انجام می دهند بدست آوریم.

اثبات کار در مقابل اثبات سهام

یکی از پیشرفت های اصلی Ethereum 2. 0 انتقال آن از مکانیسم اجماع اثبات کار (POW) به یک POS است. بیایید با جزئیات درک کنیم

مکانیسم اجماع چیست؟

مکانیسم اجماع یک الگوریتم بی پروا است که در فناوری blockchain استفاده می شود. این پروتکل همگام سازی را در یک شبکه تضمین می کند و مشروعیت معاملات رمزنگاری را تأیید می کند. وظیفه اصلی مکانیسم اجماع اطمینان از اعتبار همه معاملات در بین تمام گره های توزیع شده آن است.

به عنوان مثال ، مکانیسم اجماع بیت کوین POW نامیده می شود و معدنچیانی را شامل می شود که از قدرت محاسباتی پیچیده برای معدن استفاده می کنند و بلوک های جدید را در blockchain بیت کوین تأیید می کنند. تلاش یک معدنچی به عنوان POW شناخته می شود و اطمینان حاصل می کند که این معامله قانونی است.

اثبات کار چیست؟

POW دستور می دهد که همه شرکت کنندگان در یک blockchain معاملات را با استفاده از گره ها ، که سیستم های رایانه ای خودشان هستند ، تأیید کنند. معدنچیان اگزوژن به عنوان کسی که می تواند معاملات جدیدی را برای پاداش به blockchain اضافه کند ، رقابت می کنند.

اثبات سهام چیست؟

دارندگان Cryptocurrency بسته به تعداد سهام معتبر ETH ، از POS برای تأیید معاملات استفاده می کنند. blockchain Ethereum از این ETH STAKED برای تضمین معاملات استفاده می کند. پروتکل POS Ethereum برای اطمینان از امنیت عملیات ، حداقل 32 ETH را در اختیار دارد.

این روش تقاضای سخت افزار پیچیده و پرهزینه را کاهش می دهد زیرا کاربران برای اعتبارسنجی معاملات به تجهیزات گران قیمت احتیاج ندارند. POS همچنین مصرف انرژی کمتری را تضمین می کند و به افراد بیشتری اجازه می دهد تا اعتبار سنجی اتریوم شوند.

چرا این تغییر اهمیت دارد؟

POW مقادیر زیادی انرژی را برای معدن بلوک های جدید و اعتبارسنجی معاملات رمزنگاری می کند. تعداد زیادی از این معاملات به دلیل عدم موفقیت پردازش یا عدم توانایی در حل مشکلات پیچیده مورد نیاز برای بلوک های مین ، مقدار قابل توجهی از قدرت محاسباتی را خراب کرده اند.

POS باعث کاهش زمان و هزینه های درگیر در چنین فعالیتهایی می شود. در نتیجه ، هزینه های معاملات اتریوم نیز کاهش می یابد و دارایی های رمزنگاری و سایر دارایی های رمزنگاری شده را برای کاربر متوسط در دسترس تر و مقرون به صرفه تر می کند. Ethereum 2. 0 به جای ایجاد انگیزه برای معدنچیان ، به کسانی که صاحب و اخلاق هستند ، پاداش می دهد.

همه اینها منجر به دسترسی بیشتر می شود. هرچه ETH مقرون به صرفه تر باشد ، شرکت کنندگان در آنجا بیشتر هستند. افزایش کاربران معاملات تأیید شده تری را مشاهده می کند ، که منجر به نرخ رشد مؤثر برای مقیاس Ethereum 2. 0 می شود.

توری

Sharding شامل تقسیم یک blockchain منفرد به گروه های اجماع متعدد به نام Shards است. به جای بارگذاری بیش از حد یک blockchain ، Sharding قدرت محاسباتی مورد نیاز برای پردازش و اعتبارسنجی معاملات را تقسیم می کند و باعث می شود کل شبکه پایدارتر و کارآمدتر شود.

در نتیجه ، کار گسترش یافته است ، و هیچ گره ای برای حفظ blockchain مجبور به تحمل بار استفاده از توان محاسباتی خود نیست. هر گره سوابق خود را در قسمت خود نگه می دارد. اعتبار سنج ها ، افراد پشت هر گره ، دائماً بین قسمتهای مختلف جابجا می شوند تا احتمال دستکاری را کاهش دهند.

در مرکز Ethereum 2. 0 زنجیره چراغ وجود دارد: مکانیسمی که یک پایگاه داده از اعتبار سنج ها را سازماندهی و نگه می دارد و همه قسمت ها را هماهنگ می کند. زنجیره Beacon قسمتهای جدیدی را ایجاد می کند ، آنها را تأیید می کند و اعتبار سنجی را با ETH برای ایمن نگه می دارد.

نقشه راه Ethereum 2. 0

از زمان آغاز به کار در سال 2015 ، اتریوم به عنوان بزرگترین blockchain چند منظوره در خارج از ارزهای خالص ، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. اجرای آن در جریان کامل است و در سه مرحله منتشر می شود:

  • فاز 0: فاز 0 شاهد راه اندازی زنجیره چراغ در هسته شبکه Ethereum 2. 0 بود. این مرحله در دسامبر سال 2020 منتشر شد و زنجیره چراغ را به عنوان مکانیسم هماهنگی که تسهیل می کند ، سیمان کرد.
  • فاز 1: فاز 1 قرار است در سه ماهه سوم سال 2022 آغاز شود. در این مرحله زنجیره ای از چراغ های ادغام شده با Ethereum 1. 0 (ETH1) مشاهده می شود ، هنگامی که ETH1 از طریق فرآیندی به نام "docking" به عنوان ETH2 تبدیل می شود. فاز 1 همچنین 64 قسمت را راه اندازی می کند و آنها را در Mainnet Ethereum ادغام می کند. فرآیند docking جنبه قابل توجهی از ادغام است و می تواند به عنوان فاز 1. 5 تلقی شود.
  • فاز 2: همه 64 SHARD با سازگاری قرارداد هوشمند در فاز 2 به عملکرد کامل می رسند. علاوه بر این ، Ethereum 2. 0 ادغام برنامه های غیر متمرکز (DAPP) ، معاملات و قابلیت همکاری متقابل را فعال می کند.

تصور غلط

Ethereum 2. 0 قبل از شروع تبلیغات ، بحث های زیادی را مشاهده کرده است ، که باعث ایجاد چندین تصور غلط مانند:

آیا Ethereum 2. 0 یک رمزنگاری جدید است؟

در حقیقت اتریوم یک رمزنگاری نیست. این blockchain است که اتر را در خود جای داده است ، که رمزنگاری اتریوم است.

Ethereum 2. 0 هیچ جنبه ای از اتر را تغییر نخواهد داد بلکه چندین تغییر را در عملکرد blockchain اتریوم ارائه می دهد. تمام معاملات ETH تا به امروز پس از راه اندازی Ethereum 2. 0 تغییر نخواهد کرد.

هنگامی که تغییرات به صورت زنده انجام می شود ، هزینه های گاز به طور خودکار کاهش می یابد

محدودیت های فعلی اتریوم در قدرت پردازش آن نهفته است. به یاد داشته باشید که چگونه ETH 2. 0 سرعت پردازش را از 30 معاملات در ثانیه به 100000 افزایش می دهد؟با وجود این تغییر گسترده ، هزینه های گاز ، که کاربران برای انجام معاملات پرداخت می کنند ، فقط براساس این تغییر شاهد تغییر قابل توجهی نخواهند بود. به احتمال زیاد پس از ادغام فعالیت بیشتری به محلول های مقیاس گذاری مهاجرت می کند ، که باید هزینه گاز کمتری داشته باشند.

شما باید برنامه های خود را به روز کنید تا با ETH 2. 0 سازگار باشد

کاربران متوسط Ethereum هیچ نگرانی در اینجا ندارند. DAPPS ، DEFI (مالی غیرمتمرکز) ، NFTS (نشانه های غیرقانونی) و سایر برنامه ها هیچ تغییری را مشاهده نمی کنند و به طور عادی به عملکرد خود ادامه می دهند.

این همه مشکلات را با مقیاس پذیری برطرف می کند

ویتالیک خاطرنشان می کند که پس از اتمام این بروزرسانی ، راه حل های مقیاس پذیر مانند L2S هنوز لازم خواهد بود. Ethereum یک محصول نهایی نخواهد بود ، و همیشه جایی برای تکرار وجود دارد.

تاخیر

Ethereum 2. 0 قرار است در سال 2023 راه اندازی شود ، اگرچه راه اندازی اولیه آن برای سال 2019 برنامه ریزی شده بود. تیم بیکو ، توسعه دهنده اصلی Ethereum ، اشکالات و پیچیدگی های کد را به عنوان دلایل تأخیر طولانی ذکر کرد. همچنین این احتمال وجود دارد که روش غیرمتمرکز توسعه در تأخیر نقش داشته باشد. با این حال ، این تاخیرها ممکن است به جایگاه اتریوم در بازار رمزنگاری آسیب برساند و منجر به شایعات و گمانه زنی ها در مورد راه اندازی جانشین آن شود. با این وجود ، به عنوان محبوب ترین blockchain عمومی در جهان ، پرتاب Ethereum 2. 0 با اشتیاق در جوامع رمزنگاری و فناوری پیش بینی می شود.

آینده رمزنگاری چیست؟

فضای cryptocurrency رونق دارد. انتشار تأخیر Ethereum 2. 0 ممکن است ارزش در نظر گرفتن سایر ارزهای رمزنگاری را داشته باشد. Worldcoin یک شرکت جدید است که قصد دارد ضمن ارائه حریم خصوصی کامل ، به همه افراد روی کره زمین سهم رایگان از cryptocurrency خود بدهد.

در Worldcoin ، ما به قدرت رمزنگاری اعتقاد داریم ، اما نیاز کاربران خود را به حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن درک می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر ، در وبلاگ ما مشترک شوید و به جامعه رمزنگاری در حال گسترش با WorldCoin بپیوندید!

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 66 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 1:07