10 بهترین گزینه سرمایه گذاری NRI در هند 2023

ساخت وبلاگ

NRI ها به دنبال بهترین گزینه های سرمایه گذاری NRI در هند هستند اما مشکل این است که NRI ها تمایل دارند که توسط فروشندگان (عمدتا بانکداران) به بازاریابی بازاریابی تسلیم شوند و در نهایت خرید محصولاتی را که به آنها احتیاج ندارند ، بخرند.

این مهم است که NRIS ابتدا باید به هدف و مشخصات ریسک خود نگاه کند - سپس فقط به جستجوی سرمایه گذاری NRI در هند رسید.

NRI Investment Options in India

بهترین گزینه های سرمایه گذاری NRI در هند 2023

جمعیت سرخپوستان غیر مقیم (NRI) بسیار زیاد است. تخمین زده می شود که طبق یک نظرسنجی سازمان ملل ، 16 میلیون هندی در خارج از هند زندگی می کنند.

اما به عنوان NRI ، شما نمی توانید در همه سرمایه گذاری ها برای متنوع سازی شرکت کنید. اما بهترین برنامه سرمایه گذاری برای NRI ها وجود دارد که NRI ها باید در سال 2023 سرمایه گذاری کنند؟بگذارید به اینها نگاه کنیم -

بازده بال ا-سرمایه گذاری NRI در هند

عدالت مستقیم

NRI می تواند در بازار سهام هند سرمایه گذاری کند. برای این کار ، او باید یک طرح سرمایه گذاری نمونه کارها را باز کند - که معمولاً به عنوان یک حساب PIS شناخته می شود. این می تواند به یک حساب DEMAT مرتبط باشد که می تواند با هر کارگزار ثبت نام شده در هند باز شود.

بازده در بازار سهام هند در طولانی مدت اما بدون نوسانات زیاد است. سرمایه گذاری های عدالت توانایی ضرب و شتم تورم و رشد ثروت شما را دارند.

ریسک نیز در مقایسه با FDS و PPF در هر ابزار مرتبط با بورس بیشتر است. شما فقط باید تصمیمات آگاهانه بگیرید.

اگر سرمایه گذاری در مدت 1 سال از خرید فروخته شود ، مالیات 15 ٪ است. اگر سرمایه گذاری پس از یک سال فروخته شود ، مالیات 10 ٪ وجود دارد.

NRI ها می توانند یک حساب معاملاتی را باز کنند اما آنها نمی توانند معاملات روزانه را در سهام انجام دهند - آنها فقط می توانند سهام هایی را که قبلاً به آنها تحویل داده شده اند ، بفروشند.

صندوق سرمایه گذاری مشترک

NRIS به جز ایالات متحده و کانادا می توانند در صندوق های متقابل هند سرمایه گذاری کنند. NRIS از ایالات متحده و کانادا محدودیت های خاصی دارند و می توانند فقط چند طرح صندوق متقابل را انتخاب کنند.(حتی سایر خانه های صندوق درخواست اطلاعات بیشتر را در زمان خرید و در چند مورد حتی در زمان رستگاری درخواست می کنند)

بسته به مشخصات ریسک ، NRI می تواند در صندوق های سهام ، صندوق های متعادل ، صندوق های بدهی ، صندوق های نقدی و MIPS سرمایه گذاری کند.

سود حاصل از فروش صندوق های غیر سهام در طی 3 سال از زمان نگهداری ، به عنوان سود سرمایه کوتاه مدت در نظر گرفته می شود. با 30 ٪ مالیات می شود.

دستاوردهای فروش صندوق های غیر سهام پس از 3 سال دستاوردهای بلند مدت است. آنها پس از نمایه سازی 20 ٪ مالیات می شوند.

مالیات صندوق متقابل برای NRIS کم و بیش همانند مقیم هندی است اما برای مالیات NRIS توسط شرکت های صندوق های متقابل در منبع (TDS) کسر می شود. پست دقیق در TDS را برای NRI و نحوه دریافت بازپرداخت بررسی کنید

صندوق های متقابل خوب هند بازدهی می دهد که می تواند تورم را در دراز مدت کاهش دهد. آنها توسط متخصصان اداره می شوند ، بنابراین در مقایسه با سهام مستقیم خطر کمتری دارند.

گزینه های مختلفی برای سرمایه گذاری در صندوق های متقابل وجود دارد. برای برداشت منظم می توانید از SIPS برای سرمایه گذاری های منظم و SWP استفاده کنید.

طرح های پس انداز مربوط به سهام عدالت یا ELSS در صورت داشتن برخی از درآمد در هند ، به یکی از محبوب ترین ابزارهای پس انداز مالیاتی برای همه از جمله NRI تبدیل شده است.

best nri investment in india

مشاور املاک

NRIS می تواند در املاک و مستغلات مسکونی و املاک و مستغلات تجاری سرمایه گذاری کند. آنها می توانند از وام در هند برای خرید ملک استفاده کنند. NRI ها مجاز به سرمایه گذاری در مزارع ، زمین های کشاورزی و مزارع نیستند.

اگر با دقت در خواص معتبر سرمایه گذاری کنید ، می تواند کمی قدردانی کند.

اما ممکن است به روزرسانی از دور دشوار باشد و مدیریت اگر برخی از اسناد یا هرگونه فرآیند انجام شود ، دشوار است

فروش املاک خانه پس از 2 سال خرید ، سود بلند مدت در نظر گرفته می شود و TDS 20 ٪ قابل اجرا است.

فروش املاک خانه در طی 2 سال از خرید به عنوان سود کوتاه مدت در نظر گرفته می شود و TDS 30 ٪ قابل اجرا است. خریدار باید TD ها را 20 ٪ کسر کند.

شما مجاز به ادعای معافیت سود سرمایه با سرمایه گذاری در املاک خانه در هندوستان طبق بند 54 یا سرمایه گذاری در اوراق سود سرمایه طبق بند 54EC هستید.

شما همچنین می توانید براساس طرح حساب سود سرمایه ، 1988 ، سود خود را در یک بانک PSU یا سایر بانک ها واریز کنید. در حین بازده بازپرداخت این معافیت را ادعا کنید و بازپرداخت دریافت خواهید کرد.

تا چند سال پس از آن ، املاک یکی از بهترین سرمایه گذاری های NRI هند بود اما اکنون آنها به طور جدی شروع به در نظر گرفتن سرمایه گذاری های مالی مانند صندوق های متقابل کرده اند.

توجه - سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در دهه گذشته قدردانی زیادی ندیده بود اما 2023 بهتر به نظر می رسید. کاربران نهایی شروع به علاقه به خرید خانه های بزرگتر و بهتر کرده اند - این به معنای قدردانی از قیمت است.

NRIS می تواند حساب های ملی بازنشستگی را باز کند. در صورت داشتن کارت PAN یا کارت Aadhaar ، اکنون گزینه ای برای باز کردن حساب NPS وجود دارد. از حساب های NRE یا NRO استفاده می شود.

اگر بین 18 تا 60 سال NRI هستید ، مجاز به باز کردن یک حساب NPS با یک بانک در هند به نام نقطه حضور هستید. می توانید کلاسهای دارایی را که در آن وجوه خود توزیع می شود انتخاب کنید. اگر انتخاب نکنید ، توزیع خودکار در کلاسهای دارایی طبق سن انجام می شود.

برای یک سرمایه گذار زیر 60 سال -

  • حداقل 80 ٪ از کل سرمایه گذاری باید نابود شود و برداشت آن حداکثر 20 ٪ است
  • اگر کل جسد کمتر از Rs باشد. 1،00،000 ، کل مبلغ را می توان برداشت کرد

سالیانه و حساب بلوغ مشمول مالیات هستند.

برای یک سرمایه گذار که 60 سال یا بالاتر است

  • حداقل 40 ٪ از کل سرمایه گذاری باید نابود شود و برداشت آن حداکثر 60 ٪ است
  • اگر کل جسد کمتر از Rs باشد. 2،00،000 ، کل مبلغ را می توان برداشت کرد

بازنشستگی/سالیانه در INR پرداخت می شود. بهتر است یک حساب NPS را با همان بانکی که NRE/NRO در آن حساب می کند ، باز کنید.

در صورت وجود گزینه های بهتر ، ممکن است با توجه به قوانین برداشت ، عدم اعتبار و مالیات ، بهترین شرط بندی نباشد. مقدار کمی می تواند در آن سرمایه گذاری شود فقط در صورتی که NRI حتماً در هند پس از بازنشستگی مستقر شود.

می توانید پست دقیق ما را برای NRI ها بخوانید

PMS یا خدمات مدیریت نمونه کارها پیچیده و خطرناک هستند. برای 90 ٪ سرمایه گذاران ، صندوق متقابل روش خوبی برای شرکت در بازارهای سهام است. اما NRI های مستقر در ایالات متحده به دلیل مسائل مربوط به مالیات هنگام سرمایه گذاری در صندوق های متقابل می توانند PMS را به عنوان یکی از بهترین سرمایه گذاری های NRI در هند (اما پس از انجام دقت انجام دهند) در نظر بگیرند. فقط به بازده نگاه نکنید - همچنین ریسک و هزینه درگیر را نیز بررسی کنید.

ULIPS یا سایر محصولات بیمه ای توسط بانکداران به NRI فروخته می شود تا در کوتاه مدت درآمد خود را به حداکثر برسانند زیرا این محصولات دارای کمیسیون های پیشرو سنگین هستند. ما به طور معمول پیشنهاد می کنیم که بیمه و سرمایه گذاری را مخلوط کنیم ، اما حتی اگر به شما چنین محصولاتی ارائه می شود - قبل از امضای خطوط نقطه ای ، تحقیقات مفصلی انجام دهید.

ریسک کم - بهترین گزینه های سرمایه گذاری در هند برای NRI

حساب بانکی

من نمی خواهم حساب بانکی را به عنوان یک سرمایه گذاری حساب کنم ، اما همانطور که برای بقیه سرمایه گذاری ها به یک حساب کاربری نیاز دارید ، من آن را در اینجا اضافه می کنم. دو نوع حساب محبوب وجود دارد که NRI ها از آنها استفاده می کنند:

  • NRE (حساب خارجی غیر مقیم)-این توسط بیشتر NRI ها ترجیح داده می شود زیرا بازگشت پول آسان است. آنها ارز خارجی خود را به هند منتقل می کنند و از این حساب برای سرمایه گذاری استفاده می کنند. بهره بدون مالیات است.
  • NRO (حساب عادی غیر مقیم)-برای درآمد شما در هند مانند اجاره ، این گزینه خوبی است. بازگشت پول نیز امکان پذیر است اما با مستندات و فرآیند اضافی. بهره مشمول مالیات است.

توجه داشته باشید - برای NRI غیرقانونی است که یک حساب بانکی پس انداز ساکن هند را در اختیار داشته باشد - اگر یکی از آنها را دارید ، باید بلافاصله آن را به یک حساب NRO تبدیل کنید.

واریز ثابت در حساب های NRO

NRIS می تواند در FDS ارز هند در NRO سرمایه گذاری کند.

نرخ بهره خوب است. خطر کم است.

بهره به حساب NRO مشمول مالیات است و مالیات با 30 ٪ از سود به دست آمده محاسبه می شود. در منبع کسر می شود.

بسته به شرایط خاص ممکن است در کشوری که در آن زندگی می کنید ، مشمول مالیات باشد. اگر مالیات پرداخت شود ، بسته به شرایط توافق نامه اجتناب از مالیات مضاعف (DTAA) می توان نرخ مالیات سودمند یا بازپرداخت را پرداخت کرد.

best investment in india for nri

واریز ثابت در حساب NRE

به عنوان NRI ، می توانید یک سپرده ثابت در یک حساب NRE داشته باشید.

بهره بدون مالیات است اما باید درک کنید که می توان آن را در کشور مقیم خود مالیات داد. مثال: اگر در یک کشور مالیات بر درآمد مانند امارات متحده عربی ، عربستان سعودی ، عمان ، قطر ، کویت و غیره مقیم هستید - هیچ مالیاتی وجود ندارد که باید در هند یا این کشورهای خاورمیانه بپردازید. اما اگر شما ساکن سنگاپور ، انگلیس یا ایالات متحده باشید - ممکن است بسته به DTAA ، در آن کشورها مالیات بپردازید.

خطر کم است. نرخ بهره از 4. 90 ٪ - 7. 75 ٪ است.

در اینجا برخی از نرخ بهره FD وجود دارد که نشان دهنده دامنه سود پرداخت شده توسط بانک ها در حساب های غیر مقیم است

 

بانک هامدت زماننرخ بهره
SBI - سپرده ترم NRE1 سال- 2 سال5. 00 ٪
3 سال- 5 سال5. 30 ٪
SBI - سپرده ترم NRO46 روز 179 روز3. 90 ٪
3 سال - 5 سال5. 30 ٪
HDFC - سپرده اصطلاحات NRE1 سال 17 روز - 2 سال4. 90 ٪
3 سال 1 روز - 5 سال5. 30 ٪
سپرده ترم HDFC NRO46-60 روز4. 90 ٪
3 سال 1 روز - 5 سال5. 30 ٪
ICICI - سپرده ترم nre1 سا ل-389 روز4. 90 ٪
3 سال 1 روز - 5 سال5. 35 ٪
ICICI - سپرده اصطلاحات NRO46 رو ز-60 روز3. 00 ٪
3 سال 1 روز - 5 سال5. 35 ٪

بررسی - NRE در مقابل NRO

حساب FCNR

FDS را می توان برای مدت 1 تا 5 سال باز کرد.

این می تواند به هر ارز خارجی باشد.

بهره از مالیات معاف است تا زمانی که شخص NRI یا ساکن باشد اما معمولاً مقیم نیست (RNOR). فایده دیگر این است که شما هیچ تاثیری از نوسانات ارزی نخواهید داشت.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 79 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 1:10