3. 03 تئوری داو: اصول و بیانیه ها

ساخت وبلاگ

این درس به شما کمک می کند تا اصول و اظهارات نظریه داو را درک کنید.

نظریه داو بخشی جدایی ناپذیر از تحلیل فنی است. قبل از اینکه جهان غربی در مورد نمودارهای شمعدانی مطلع شود ، این تئوری به طور گسترده توسط سرمایه گذاران و بازرگانان مورد استفاده قرار می گرفت. در دنیای امروز ، ما با ترکیب بهترین شیوه ها از شمعدان و نظریه داو به تجارت نزدیک می شویم.

این درس به شما کمک می کند تا اصول و اظهارات نظریه داو را درک کنید.

فهرست

  • چارلز داو - پیشگام تجزیه و تحلیل فنی
  • اصول تئوری داو
  • قضیه های داو

چارلز داو - پیشگام تجزیه و تحلیل فنی

چارلز داو از سال 1851 تا 1902 در ایالات متحده زندگی می کرد. یک روزنامه نگار مالی ، او به بورس اوراق بهادار اشتیاق داشت. وی داو جونز و شرکت را تأسیس کرد و روزنامه معروف اقتصادی "وال استریت ژورنال" را تأسیس کرد.

چارلز داو همچنین خالق دو شاخص بورس سهام ، میانگین صنعتی داو جونز و میانگین حمل و نقل داو جونز ، مربوط به شرکت های راه آهن بود. تمام ایده ها و افکار داو در مورد بازار سهام در وال استریت ژورنال منتشر شد. چارلز داو هرگز سعی در ایجاد نظریه های مربوط به نشریات خود نکرد. پس از مرگ وی ، تمام سوابق وی جمع آوری شد و نظریه داو را خوانده شد.

دوست داو ، ساموئل آرمسترانگ نلسون اولین کسی بود که علاقه ای به مفاهیم داو ایجاد کرد. وی کتابی به نام "ABC از گمانه زنی های سهام" را در اوایل دهه 1900 منتشر کرد که بسیاری از ایده های داو را نشان می داد.

اصول تئوری داو

پیروان داو چندین اصل در مورد نظریه او طبقه بندی کردند. ممکن است متوجه شوید که تمام فرضیات تئوری داو تا به امروز معتبر هستند ، اما آنها به برخی از توضیحات نیاز دارند. بیایید در مورد سه اصل نظریه داو بحث کنیم.

اصل اول

دستکاری در بورس سهام فقط در کوتاه مدت امکان پذیر است زیرا دستکاری روندهای بلند مدت دشوار است. حتی اگر هر روز دستکاری های مختلفی اتفاق می افتد ، تأثیرگذاری بر روندهای اصلی که چند سال به طول انجامید ، تقریباً غیرممکن است.

یک نفر یا گروهی از مردم نمی توانند در طولانی مدت در بازار تأثیر بگذارند. بازارهای مالی صدها هزار و در حال حاضر صدها میلیون معاملات در روز دارند. در یک سال ، این تعداد بسیار زیادی است. کنترل چنین فرآیند پیچیده ای در دراز مدت غیرممکن است.

دومین اصل

بازار مالی همه چیز را تخفیف می دهد ، بنابراین شاخص های بازار احساسات بازار را نشان می دهد. مقایسه وضعیت دارایی های فردی با احساسات یک بازار گسترده ، که توسط شاخص های بازار نشان داده شده است ، مهم است.

در طی رونق ، حتی شرکت هایی که اصول بدتر دارند ، فرصتی برای بالا رفتن دارند. به همین ترتیب ، شرکت هایی که پایه های محکم دارند نیز در بازار خرس از دست می دهند.

اصل 3

نظریه داو معصوم نیست ، و مطمئناً مانند سایر نظریه ها یک ماشین پول سازی نیست. این باید با احتیاط مناسب استفاده شود و توسط بسیاری از تحلیل های اضافی پشتیبانی شود.

قضیه های داو

علاوه بر این سه اصل ، چندین جمله نیز مشخص شد که به شدت به حرکت قیمت در بازار مالی اشاره دارد.

  • سه حرکت در بازار وجود دارد - روند اصلی و بلند مدت از کمی کمتر از یک سال تا حتی چند سال به طول می انجامد. یک روند میان مدت که تصحیح روند اصلی از چند هفته تا چند ماه ادامه دارد و یک روند کوتاه مدت از چند روز تا حداکثر چند هفته ادامه دارد.
  • بازار Bearish دوره ای از کاهش شدید قیمت دارایی است - معمولاً با آزمایش اوج های جدید با کاهش حجم شروع می شود ، که به اصطلاح توزیع است. به نوبه خود ، فروپاشی با افزایش حجم همراه است. بازار نزولی ناشی از شیوع بحران ها ، کند شدن اقتصادی ، ترکیدن حباب های سوداگرانه و غیره است. دامنه کاهش قیمت سهام از اوج اخیر بین 20 تا 50 درصد است. معمولاً حدود یک سال طول می کشد و روند نزولی با اصلاحات رو به بالا مختل می شود.
  • بازار گاو نر مخفف یک صعود طولانی مدت است - پس از کاهش شدید ، قیمت دارایی برای سرمایه گذاران که از ورود به بازار نمی ترسند جذاب می شوند. در مقابل ، بیشتر سرمایه گذاران می ترسند حتی در مورد بازار سهام فکر کنند. روند تخصیص آغاز می شود و رونق به طور متوسط بیش از دو سال ادامه دارد.
  • اصلاحات درجه بالاتر در دوره بازار گاو نر یا افزایش در دوره بازار خرس کاهش می یابد - اصلاحات از چند هفته به چند ماه ادامه دارد و با اصلاح آخرین حرکت بین 33 ٪ تا 66 ٪ مشخص می شود.

نظریه داو به ما اجازه می دهد تا رفتار بازار به ظاهر تصادفی را توصیف و توصیف کنیم. می توان گفت که این بازار مالی را در الگوهای خاصی که سالها ادامه دارد ترتیب می دهد. اول ، ما مرحله تجمع ، آغاز بازار گاو نر ، مرحله اصلی روند و سرانجام مراحل توزیع و خرس را داریم. پس از اتمام چرخه ، الگوی کلی خود را تکرار می کند.

در درس های آینده ، ما در مورد ابزارها و نظریه های بیشتری برای کمک به شما در انجام تجزیه و تحلیل فنی در تجارت cryptocurrency بحث خواهیم کرد.

سلب مسئولیت

این ماده مشاوره سرمایه گذاری را تشکیل نمی دهد ، و همچنین برای خرید هر دارایی رمزنگاری ، پیشنهاد یا درخواست دیگری نیست.

این ماده فقط برای اهداف اطلاع رسانی و آموزشی عمومی است و تا این حد ، هیچ گونه ضمانتی در رابطه با قابلیت اطمینان ، صحت ، کامل بودن یا صحت مطالب یا نظرات موجود در اینجا نمی توان ضمانت کرد.

اظهارات خاص در این ماده آموزشی ممکن است مربوط به انتظارات آینده باشد که مبتنی بر دیدگاه ها و فرضیات فعلی ما باشد و شامل عدم قطعیت هایی است که می تواند باعث شود نتایج ، عملکرد یا وقایع واقعی با آن بیانیه ها متفاوت باشد.

BB Trade Estonia OU و نمایندگان آن و کسانی که مستقیم یا غیرمستقیم با BB Trade استونی کار می کنند ، هیچ مسئولیتی ناشی از این مقاله را نمی پذیرند.

لطفاً توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در دارایی های cryptocurrency علاوه بر فرصت های توضیح داده شده در بالا ، خطرات را نیز به همراه دارد.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 74 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 1:14