نحوه سرمایه گذاری در دوره های نوسانات بالای بازار

ساخت وبلاگ

نوسانات بازار؟به عبارت ساده ، نوسانات بر اساس شرایط بازار تغییر در قیمت دارایی (فراز و نشیب ها) است. به طور گسترده ، تغییر در قیمت دارایی یا نوسانات توسط تعدادی از عوامل از جمله موارد زیر ایجاد می شود:

• اصول تجاری - اینها عواملی خاص برای یک تجارت هستند که ممکن است شامل تغییر در مدیریت ، تغییر در استراتژی یا مدل تجاری ، راه اندازی محصول یا خرابی ، تصاحب احتمالی یا ادغام ، تغییر در مالی (درآمد ، سودآوری ، گردش پول) و انتظارات آینده باشد.

• عوامل اقتصادی کلان - این شامل تغییر در تورم ، نرخ بهره ، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی ، داده های اشتغال ، فعالیت های تولیدی در بین بسیاری از عوامل اقتصادی است.

• شرایط ژئوپلیتیکی - جنگ و درگیری ، پیمان های تجاری ، انتخابات و غیره

• تقاضا و عرضه سهام یا سرمایه گذاری - این به عوامل ذکر شده در بالا بستگی دارد.

• احساسات سرمایه گذار - که تا حدودی از ادراک آینده ، احتمالاً حرص و آز و/یا ترس حاصل می شود!

نوسانات در قیمت دارایی و بازارهای مالی تعبیه شده است. در بعضی مواقع کوچک است ، که به طور معمول برای بازارهای مالی "تجارت" است ، در حالی که در زمان نامشخص نوسانات می تواند واقعاً به سرمایه گذاران بسیاری برسد. در چنین مواقع نامشخص ، اصول اولیه نقش در نوسانات را بازی می کند ، اما احساسات (احساسات سرمایه گذار) صندلی رانندگی را می گیرند. این وضعیتی است که ما مشاهده می کنیم که هر از گاهی بازی می شود. عکس فوری زیر توسط BlackRock دیدگاهی در مورد چگونگی بازتاب احساسات در چرخه بازار ارائه می دهد.

دوره را بمانید: کنترل احساسات در فراز و نشیب های بازار (این فقط برای اهداف مصور است)

منبع: BlackRock

بنابراین ، کنترل ما چیست؟آیا می توانیم نوسانات بازار را کنترل کنیم؟شماره بزرگ اما ما ، به عنوان سرمایه گذاران ، کنترل احساسات خود را داریم. ما می توانیم با اجازه دادن به احساسات خود تصمیمات سرمایه گذاری خود را به بهترین شکل نوسانات مدیریت کنیم. این محتاطانه نیست که به وحشت نروید ، بلکه با نگه داشتن سرمایه گذاری های با کیفیت ، صبور باشید. در حقیقت ، نوسانات بازار فرصت هایی را برای جمع آوری ثروت برای کسانی که صبور هستند و در هنگام سرمایه گذاری دید طولانی مدت به وجود می آورد ، به ارمغان می آورد. بنیامین گراهام ، پدر سرمایه گذاری ارزش آن را "آقای بازار" در کتاب معروف سرمایه گذاری خود "سرمایه گذار هوشمند" نامید. وی خاطرنشان کرد: بازارهای مالی همیشه منطقی نیستند زیرا توسط انسان ها اداره می شوند و انسان ها در معرض تعصبات عاطفی هستند. این احساسات سرمایه گذاران است که باعث می شود آنها در بعضی مواقع حریص باشند تا به دیدگاه های سرمایه گذاری بیش از حد و قیمت سهام بپردازند. در مواقع دیگر ، آنها بدبینی بیش از حد ناشی از ترس را مشاهده می کنند و قیمت سهام زیر ارزشهای ذاتی آنها قرار می گیرد. سرمایه گذار هوشمند از فرصت این نوسانات بازار استفاده می کند و هنگام پایین آمدن قیمت ها و فروش آنها هنگام نشان دادن حرص و طمع و بیش از حد ، می فروشد. این کاری است که همه ما هنگام خرید موارد دیگری که در زندگی روتین خود استفاده می کنیم انجام می دهیم. چرا وقتی سرمایه گذاری می شود ، ما همان کار را نمی کنیم؟

به گفته بنیامین گراهام ، "اساساً ، نوسانات قیمت فقط یک معنی مهم برای سرمایه گذار واقعی دارد. آنها فرصتی را برای او فراهم می کنند که وقتی قیمت ها به شدت سقوط می کند و با عاقلانه فروش عاقلانه خریداری می کند و در هنگام پیشروی بسیار عاقلانه می فروشد. در بعضی مواقع او اگر بازار سهام را فراموش کند ، بهتر عمل خواهد کرد."بهترین شیوه های آزمایش شده در زمان در دوره های نوسانات بالا وجود دارد. سرمایه گذاران می توانند با در نظر گرفتن این شیوه های آزمایش شده به منظور محافظت از اوراق بهادار خود ، به نفع خود به نفع خود باشند:

  1. اهداف سرمایه گذاری خود را تنظیم کنید و تحمل ریسک خود را بدانید

اصل اساسی سرمایه گذاری این است که خود را مشخص کنید. اهداف سرمایه گذاری شما چیست؟تمایل و توانایی شما برای ریسک چیست؟آیا محدودیت های سرمایه گذاری در مقابل شما وجود دارد (سرمایه گذاری در افق زمانی ، مالی و وضعیت مالیاتی شما ، شرایط منحصر به فرد و غیره)؟هنگامی که اهداف سرمایه گذاری و تحمل ریسک خود را به درستی تنظیم کردید ، بقیه کار آسان می شود. کاری که شما باید انجام دهید این است که صرف نظر از نوسانات بازار ، به اهداف خود بپیوندید و بر این اساس سرمایه گذاری کنید.

  1. سرمایه گذاری بمانید و به صورت فرصت طلب سرمایه گذاری کنید

کنترل بر اعصاب و نادیده گرفتن آشفتگی بازار برای سرمایه گذاری موفق بسیار مهم است. با این حال ، برای تمرین این امر به نظم و انضباط و صبر زیادی نیاز دارد. زمان بندی کامل بازار (فروش زیاد خرید پایین) به طور مداوم غیرممکن است - تاکنون هیچ کس این کار را با موفقیت انجام نداده است. همانطور که در زیر نشان داده شده است ، سرمایه گذاری باقی مانده در بازار استراتژی بهینه است و خرید بیشتر ، هنگامی که "MR Market" فرصت معامله را به شما ارائه می دهد ، می تواند مشخصات ریسک بازده را ارتقا بخشد.

مشاغل با کیفیت بالا احتمال بالایی برای زنده ماندن از آشفتگی بازار دارند. از آنجا که قیمت سهام از ارزش های اساسی مشاغل خود در طولانی مدت پیروی می کند ، سهام شرکت های با کیفیت در صورت برخورد با افزایش نوسانات بازار بیشترین میزان را بازیابی می کنند. در طول هرج و مرج بازار ، بسیاری از سهام شرکت های با کیفیت فرصت های ارزش (حاشیه ایمنی) را برای سرمایه گذاران واقعی ارائه می دهند ، بنابراین ، استفاده از اضطراب بازار به طور کلی به سرمایه گذاران بلند مدت کمک می کند.

  1. تخصیص دارایی راست و حفظ یک سبد متنوع

متنوع سازی نمونه کارها سرمایه گذاری واقعاً به ویژه در هنگام افزایش نوسانات بازار کمک می کند. کلاسهای دارایی مختلف دارای درجات مختلفی از همبستگی (گاهی اوقات همبستگی منفی) با یکدیگر هستند ، بنابراین ، کلاس های دارایی های مختلف بخشی از نمونه کارها شما را کاهش می دهد ، تأثیر نوسانات را کاهش می دهد. به طور کلی ، یک نمونه کارها متنوع متشکل از طیف گسترده ای از دارایی ها از جمله سهام ، اوراق قرضه/سوکوک ها ، کالاها و املاک و مستغلات به احتمال زیاد در مقابل یک نمونه کارها که به طور کامل در سهام سرمایه گذاری شده است ، به ویژه در دوره های بی ثبات ، از حفاظت نزولی بیشتری برخوردار است.

  1. نوسانات به نفع شما

نوسانات بازار همیشه بد نیست. این نوسانات بازار فرصت های معامله ای را برای سرمایه گذاران واقعی به ارمغان می آورد (به یاد داشته باشید مثل MR Graham's Marker Market). خوب است که برای استفاده از قیمت دارایی های افسرده ، مقداری نقدینگی (پول نقد) داشته باشید. هنگامی که دارایی های دارایی را در زیر ارزش های ذاتی خود پیدا می کنید ، بیشتر سرمایه گذاری کنید. افزایش نوسانات پایان این جهان نیست - همانطور که بن کارلسون ، CFA در مقاله جالب خود نقل کرد ، "جهان هرگز به پایان نمی رسد و اگر تا به حال انجام دهد ، مهم نیست که نمونه کارها شما چگونه به نظر می رسد".

سرمایه گذاران همیشه باید هنگام تلاش با تلاطم بازار ، تصویر گسترده تر اهداف سرمایه گذاری خود را در ذهن داشته باشند. قربانی فروش وحشت ناشی از نوسانات کوتاه مدت نشوید. این شما را در یک وضعیت ضرر تضمین شده قرار می دهد. سرمایه گذاری را برای بلند مدت پس از بازیابی قیمت دارایی (به تصویر زیر) پس از یک دوره از کاهش ، سرمایه گذاری کنید زیرا همیشه نوآوری ها و پیشرفت هایی در نحوه اداره مشاغل وجود دارد.

نوسانات در مقابل سرمایه گذاری بلند مدت-رشد 1K دلار در S& P 500 از سال 1926 (01. 01. 26 تا 31. 12. 21)

سرمایه گذاری واقعی یک حدس و گمان نیست ، و همچنین یک طرح خوب و غنی است. در عوض ، این یک رویکرد منضبط برای جمع آوری ثروت در طولانی مدت است. صبر در سرمایه گذاری بسیار مهم است. به طور متوسط ، دوره های گاو نر از دوره های خرس طولانی تر است و بازده در دوره های گاو به طور قابل توجهی بالاتر از ضرر (بازده منفی) در دوره های خرس است که در زیر نشان داده شده است. در مواقع افزایش نوسانات بازار ، ضرر و زیان را رزرو نکنید ، بازارها بهبود می یابند.

به یاد داشته باشید دو قانون سرمایه گذاری وارن بافت:

قانون 1: هرگز یک قانون ضرر نکنید 2: قانون 1 را فراموش نکنید

منبع: چارلز شواب

و در آخر… .. با مشاور مالی خود یک بحث باز داشته باشید که آرامش و کنترل احساسات خود را در حین افزایش نوسانات بازار کنترل کنید ، دشوار است اما انجام این کار درست است. با این حال ، اگر احساس اعصاب می کنید و به کمک نیاز دارید ، صحبت با مشاور مالی خود همیشه مثمر ثمر است.

شما می توانید یک مشاوره رایگان (https://simplyethical.com/help/#book-aptment) را با یکی از مشاوران مالی ما رزرو کنید تا در مورد رویکرد سرمایه گذاری ما بیشتر بدانید و چگونه می توانیم به شما کمک کنیم.

سلب مسئولیت

عملکرد گذشته یک شاخص قابل اعتماد از بازده های فعلی یا آینده نیست. این نمای کلی فقط شامل اطلاعات کلی است و اهداف فردی ، موقعیت مالیات یا نیازهای مالی را در نظر نمی گیرد. این امر توصیه ای از مناسب بودن هرگونه استراتژی سرمایه گذاری برای یک سرمایه گذار خاص را تشکیل نمی دهد. این پیشنهادی برای خرید یا فروش یا درخواست پیشنهادی برای خرید یا فروش هرگونه امنیت یا ابزار یا شرکت در هرگونه استراتژی تجاری برای هر شخص در هر حوزه قضایی نیست که در آن چنین پیشنهادی یا درخواست مجاز یا برای هیچ شخص مجاز نیست. برای چه کسی غیرقانونی است که چنین پیشنهادی یا درخواست را به بازار عرضه کنید.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 67 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 1:16