نحوه بازاریابی یک محصول در 7 مرحله آسان

ساخت وبلاگ

Illustration of a man speaking into a megaphone to a group of people

شما یک محصول کاملاً جدید دارید که مطمئناً مورد توجه شما قرار خواهد گرفت. این خبر عالی است! اما چگونه می توان محصول جدید خود را به بازار عرضه کرد؟

اگر فرض کنید که می توانید بنشینید و در مورد پیشنهاد جدید خود مانند آتش سوزی پخش شود ، به شدت اشتباه می کنید.

محصول جدید شما ممکن است برای شما معامله بزرگی باشد. با این حال ، این وزن یکسان را برای همه افراد تحمل نمی کند - به ویژه اگر شما از مشتری محکم برخوردار نباشید که مشتاقانه از مشاغل شما پیروی می کند.

با توجه به این نکته ، برای توسعه محصول موفق و بازاریابی محصول موفق و بازاریابی محصول هوشمندانه طول می کشد و پیشنهاد نوآورانه خود را به دست مصرف کنندگان مشتاق می رساند.

بنابراین ، برای بیرون کشیدن این معرفی محصول جدید ، چه چیزی باید بدانید؟در اینجا جزئیات مربوط به نحوه ترویج یک محصول آورده شده است - و مردم را به مراقبت از آن سوق می دهد.

چالش های ارائه یک محصول جدید به بازار

اول ، بیایید با کمی خبر بد شروع کنیم. به گفته استاد دانشکده بازرگانی هاروارد ، کلیتون کریستنسن ، هر ساله بیش از 30،000 محصول مصرفی جدید راه اندازی می شود.

اما متأسفانه ، 95 ٪ از آنها شکست می خورند.

در اینجا دلایل زیادی در بازی وجود دارد. این می تواند شامل عدم تقاضای مشتری باشد. یا می تواند ارتباطی با ساختار قیمت گذاری نادرست داشته باشد.

با این حال ، بسیاری از کارشناسان عدم بازاریابی برای این محصولات جدید را ذکر می کنند.

وی گفت: "دلایل زیادی وجود دارد که معرفی محصولات جدید از بین می روند. با این حال ، موردی که بیشتر اوقات می بینیم عدم سخت گیری در پشت فروش و برنامه ریزی و اجرای بازاریابی است. "

از این گذشته ، محصولات یک "ساخت آن و آنها خواهند آمد" به نوعی کار نمی کنند - حتی شرکت های بزرگی مانند اپل به طور تهاجمی برای تولید وزوز و جذب مشتری در درب ، پیشنهادات جدید خود را به بازار عرضه می کنند.

نیازی به گفتن نیست ، بازاریابی یک قطعه عظیم از پازل راه اندازی محصول شما خواهد بود.

اما برای انجام این کار چه اقداماتی می توانید انجام دهید؟

این هفت مرحله اصلی را برای بازاریابی موفقیت آمیز یک محصول دنبال کنید.

چگونه یک محصول را به بازار عرضه کنیم

1. مخاطبان خود را درک کنید

اولین قدم در هر ابتکار عمل موفق بازاریابی ، درک دقیقاً به چه کسی بازاریابی است. از هر کسی بخواهید - تلاش برای فروش بیکن به گیاهخواران هرگز به خوبی برای شما پایان نخواهد یافت.

بنابراین ، شما باید بازار هدف خود را حفر کرده و شناسایی کنید.

 • مشتری ایده آل شما کیست؟
 • از چه اطلاعات جمعیتی باید از آن آگاه باشید؟
 • برای به دست آوردن اطلاعات خود از چه رسانه هایی استفاده می کنند؟

در حالی که درک آن آجیل و پیچ و مهره در مورد مشتری شما مهم است ، شما همچنین باید با پاسخ دادن به این یک سؤال مهم ، کمی عمیق تر شیرجه بزنید: محصول شما برای آنها چه مشکلی را حل می کند؟

برای موفقیت ، محصول شما باید تقاضا داشته باشد - این بدان معنی است که نیاز به تأمین نیاز دارد.

اگر نمی توانید به یک نقطه درد که محصول شما آدرس می دهد فکر کنید؟

خوب ، این می تواند یک نشانگر باشد که شما مشکلی را حل می کنید که در واقع برای مشتریان شما وجود ندارد.

Dwayne Spradlin در پستی برای بررسی تجارت هاروارد توضیح می دهد: "بسیاری از سازمان ها باید در پرسیدن سؤالات مناسب بهتر شوند تا مشکلات صحیح را برطرف کنند."

Spradlin (اکنون مدیرعامل Buzz Points) در یک ایمیل گفت: "محصولات شما باید واقعاً مشکلات مشتری شما را به روش های قانع کننده حل کنند ، و بیشتر شرکت های محصول زمان کمی را صرف غوطه ور شدن خود در واقعیت مشتری می کنند."

یکی از راه هایی که واقعاً می توانید درک مشتری مورد نیاز خود را بدست آورید؟در ابتدا به طور مستقیم فروش به آنها را شروع کنید.

برای یادگیری چگونگی آوردن یک محصول به بازار ، با فروش مستقیم به کاربران نهایی شروع کنید ، به کارآفرین تامارا مونوف در مقاله ای برای کارآفرین توصیه می کند.

"این به شما اطمینان می دهد که تقاضا برای محصول شما وجود دارد و همچنین مشتری های قابل ارجاعی ایجاد می کند که می توانید قبل از برخورد به لیگ های بزرگتر ، برای محصولات و بازخورد بسته بندی تماس بگیرید."

با داشتن آن مکالمات اولیه با بازار هدف خود ، شما نه تنها به اهداف و چالش های آنها درک می کنید بلکه این فرصت را خواهید داشت که هرگونه ترفند لازم را به محصول خود ، ساختار قیمت گذاری خود یا هر چیز دیگری - قبل از اینکه بدست آورید - انجام دهیدخیلی بیشتر از سوراخ خرگوش.

2. محصول خود را بشناسید

شما نه تنها نیاز به درک مخاطبان خود دارید ، بلکه باید درک صمیمی از محصول خود نیز داشته باشید.

این به ویژه هنگامی است که محصول شما در مراحل اولیه خود قرار دارد. شما باید خود را به عنوان کارشناس آگاه در مورد پیشنهاد خود فکر کنید:

 • چیه؟
 • چگونه کار می کند؟
 • قیمت آن چند است؟
 • به چه چالش هایی پرداخته است؟
 • چگونه از رقبای شما بهتر است؟
 • چه مزایایی را برای مصرف کنندگان شما ارائه می دهد؟

برای شناسایی گزاره ارزش محصول خود باید به همه این سؤالات (و سپس برخی!) پاسخ دهید - این موضوع مشترک است که در تمام مواد و پیام های بازاریابی شما بافته می شود.

در حالی که درک غیرقابل انکار و فرسایش محصول شما مهم نیست ، همچنین باید اطمینان حاصل کنید که درک می کنید که چگونه آن را در تصویر بزرگتر برای بازار هدف خود قرار می دهد.

به عنوان مثال ، کدام زمین فروش سریع را موثرتر می دانید؟

گزینه A: این ویجت که ما ایجاد کردیم از فناوری پیشرفته ای استفاده می کند که ماه ها در پالایش خود صرف کردیم.

گزینه B: این ویجت به شما کمک می کند تا اطلاعات تماس با مشتری را بهتر پیگیری کنید ، به شما این امکان را می دهد تا آن روابط را پرورش دهید ، فروش خود را افزایش داده و خط پایین خود را بهبود بخشید.

اگر مانند اکثر افراد هستید ، گزینه B بسیار بیشتر از گزینه A با شما طنین انداز است.

چرا این است؟به جای اینکه در ویژگی های محصول پیچیده شود ، به طور خاص روی نتایج متمرکز شده است. در نهایت ، مشتریان شما به چیزهای پشت صحنه اهمیت نمی دهند-آنها واقعاً می خواهند آنچه را که در آن وجود دارد بشنوند.

3. یک برنامه ایجاد کنید

هنگامی که آن بنیاد را گذاشته اید ، وقت آن است که یک برنامه ایجاد کنید.

ممکن است واضح به نظر برسد. اما بدون وجود این شکست ، تلاش های بازاریابی محصول شما مانند حضور در یک سفر جاده ای بدون نقشه یا GPS احساس بسیار خواهد کرد.

خوشبختانه ، شما در اینجا انعطاف پذیری زیادی دارید تا طرحی ایجاد کنید که برای شما و محصول منحصر به فرد شما بهتر باشد. در اینجا چند سؤال وجود دارد که می خواهید هنگام انجام مراحل بعدی خود به آنها پاسخ دهید:

 • اهداف درآمد شما چیست؟بیش از چه زمان؟
 • محصول شما در چه قیمتی راه اندازی می شود؟
 • با توجه به این نکته ، برای رسیدن به هدف خود ، چند محصول برای فروش نیاز دارید؟
 • آیا این نوع محصولی است که مشتریان چند برابر می کنند؟
 • آیا مشتری های موجود دارید که به این محصول علاقه مند هستند؟
 • بزرگترین چالش شما در خرید مشتریان برای خرید این محصول چیست؟
 • برای غلبه بر این چالش ها چه اقداماتی انجام خواهید داد؟

با وجود این بازتاب خود ، می توانید تاکتیک ها و استراتژی های مختلفی را شروع کنید تا محصول خود به بازار عرضه شود.

با این حال ، این را به یاد داشته باشید: شما باید انعطاف پذیر باشید. راه اندازی یک محصول جدید یک فرآیند یادگیری است و برنامه شما ممکن است در طول مسیر نیاز به ترفند (یا حتی تغییرات اساسی!) داشته باشد.

4- برای آموزش آماده شوید

تصور کنید که درب درب شما فقط زنگ زده است. شما می چرخید و درب جلو خود را باز می کنید و یک فروشنده در آنجا با جاروبرقی ایستاده است. او می گوید: "این یک خلاء عالی است ،" شما باید آن را بخرید. "

چی کار می خوای بکنی؟شما احتمالاً می خواهید در را در صورت او ببندید.

شما به عنوان یک تجارت می بینید ، از همه مزایا و مزایای ارائه محصول خود آگاه هستید.

اما مشتریان شما بلافاصله دانش یکسانی ندارند زیرا شما محصول جدید خود را در مقابل چشم های چشم آنها قرار می دهید.

هرگونه راه اندازی محصول جدید برای موفقیت نیاز به درجه بالایی از آموزش مشتری دارد. شما باید به مشتریان خود کمک کنید تا نه تنها محصول شما را درک کنند ، بلکه چرا آنها در زندگی خود به آن احتیاج دارند. بنابراین چطور اینکار انجام میدی؟

با ایجاد مطالب آموزشی مختلفی که مشتریان شما می توانند به آنها مراجعه کنند. این موارد می تواند شامل مواردی مانند:

یک فیلم نسخه ی نمایشی کوتاه که در وب سایت شما زندگی می کند یا در اجتماعی به اشتراک می گذارد ، مانند این توضیح دهنده در مورد نحوه استفاده از Toggl Track. یک پست وبلاگ آموزنده (مانند ما) که آنها را از طریق نحوه عملکرد محصول شما طی می کند. یک صفحه سؤالات متداول که به سؤالاتی پاسخ می دهد که معمولاً توسط مشتریان آینده نگر پرسیده می شود.

 • یک آزمایش رایگان که به آنها امکان دسترسی به محصول شما (در صورت کاربرد) را می دهد تا بتوانند با انجام این کار یاد بگیرند.
 • یک شخص پشتیبانی مشتری تعیین شده که مایل به پاسخگویی به سؤالات و ارائه آموزش است.

کارهای دیگری وجود دارد که می توانید انجام دهید. اما مهم است که به یاد داشته باشید که کاملاً نیاز به آموزش مشتریان خود دارید.

هنگامی که مشاغل کورکورانه تصور می کنند که چشم انداز آنها از قبل اطلاعات مورد نیاز خود را دارد و به سادگی بین مارک ها انتخاب می شود ، آنها از یک ذهنیت متمرکز به یادگیری به یک رقابتی تغییر می کنند.

"مصرف کننده هوشمند تصمیم به خرید از شرکتی که وی را در مورد این موضوع آموزش داده و راه حل های مختلفی را برای وی ارائه می دهد. از خودگذشتگی این شرکت اعتماد ایجاد کرده است - و توانایی آن در آموزش به او وفاداری خود را در آینده خریداری کرده است. "

5. ترویج ، ترویج و تبلیغ موارد دیگر

همه این زمینه ها مهم است.

اما شما به احتمال زیاد از این سؤال می کنید: چه زمانی می توانید محصول خود را تبلیغ کنید؟چه زمانی قرار است در افراد بیشتری نقاشی را شروع کنید؟

ارتقاء بخش عمده ای از راه اندازی محصول جدید شما است.

با این حال ، اگر در ابتدا وقت خود را برای به دست آوردن درک ندارید ، تلاش های تبلیغاتی شما روی گوش های ناشنوا می افتد.

بنابراین ، اکنون که این کار را کرده اید ، وقت آن رسیده است که با اخبار محصول جدید خود ، بازار هدف خود را بپوشانید. بسیاری از روش های مختلف وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید ، از جمله (اما مطمئناً محدود به آن نیست!):

 • تبلیغات رسانه های اجتماعی هدفمند
 • ارسال مهمان در سایت های مرتبط با صنعت
 • استفاده از تأثیرگذار صنعت
 • شرکت در کنفرانس ها یا درگیری های صحبت کردن

چگونه می توانید مطمئن شوید که پیام های بازاریابی شما واقعاً پانچ را بسته بندی می کند؟چند مورد از این تاکتیک ها را امتحان کنید:

 • از توصیفات مشتریان خوشحال فعلی خود استفاده کنید. اثبات اجتماعی بسیار زیاد است ، و 88 ٪ از مصرف کنندگان به همان اندازه توصیه های شخصی به بررسی های آنلاین اعتماد می کنند.
 • از آمار و ارقام استفاده کنید. این یکی که از بالا به احتمال زیاد در ذهن شما مشروعیت اضافه کرده است ، پس چرا در تلاشهای بازاریابی خود از همان قدرت استفاده نمی کنید؟

6. بیاموزید که چه کار می کند

متأسفانه ، هر کاری که انجام می دهید مؤثر نخواهد بود. برخی از تلاشهای بازاریابی شما منجر به بازپرداخت عظیم خواهد شد ، در حالی که برخی دیگر به نظر می رسد کاملاً با پایگاه مصرف کننده شما روبرو هستند.

این طبیعی است - به ویژه هنگامی که شما فقط محصول خود را از زمین خارج می کنید.

با این حال ، شما نمی خواهید زمان ، انرژی و منابع را در ابتکاراتی که در واقع شما را به جلو سوق نمی دهد ، ادامه دهید.

اطمینان حاصل کنید که برخی از مواقع منظم را برای بررسی نتایج و تجزیه و تحلیل های خود برنامه ریزی کرده اید تا نحوه طنین انداز تلاش های شما را مشخص کنید.

 • چه چیزی واقعاً خوب کار می کند؟
 • چه چیزی خوب کار نمی کند؟
 • برای ادامه پیشرفت به چه تعدیل لازم است؟

با استفاده از یک ذره بین به کارهایی که قبلاً انجام می دهید ، همچنان به یادگیری آنچه برای محصول و بازار هدف خود مؤثر است ادامه خواهید داد - به شما این است که خیلی نزدیک به فرود در یک استراتژی مدیریت محصول برنده شوید.

7. تکرار کنید

آیا شما یک روز رژیم می روید و انتظار دارید که صبح روز بعد تفاوت را ببینید؟

احتمالا نه. همین قانون با بازاریابی محصول شما صادق است.

شما احتمالاً بعد از انجام یک بار کارها نمی خواهید نتایج را ببینید. ارسال یک به روزرسانی رسانه های اجتماعی منجر به هجوم فروش نمی شود. تهیه پیش نویس یک پست وبلاگ ، صندوق ورودی شما را پر از سوالات مشتریان مشتاق نمی کند.

راز بازاریابی این است که ثابت بماند و همانطور که ذکر شد - آنچه را که به خوبی کار می کند تکرار کنید.

"وقتی در بازاریابی خود غرق می شوید ، درست است! کار نمی کندنه به این دلیل که این کانال بازاریابی برای تجارت شما مناسب نیست ، بلکه معمولاً به این دلیل که شما آن را به مدت طولانی حفظ نکرده اید ، "به اشلی دیویس در پستی برای Skyline Social توصیه می کند.

به گفته دیویس ، "مشاغل که بهترین نتیجه را تولید می کنند (از نظر تولید هر دو منجر و فروش) مواردی هستند که در بازاریابی خود سازگار هستند."آنها به طور مرتب پیام های واضح و مداوم را به مشتریان بالقوه ارسال می کنند. نه فقط برای هفته ها یا ماه ها بلکه برای سالها. "

بنابراین ، در حالی که ممکن است شما به طور قابل ملاحظه ای مشتاق باشید که محصول جدید خود را از زمین خارج کنید ، به یاد داشته باشید که این یک نوع استراتژی یک و یک انجام نیست.

یک محصول موفق به مقدار زیادی صبر و سرمایه گذاری واقعی در زمان و تلاش شما نیاز دارد.

به تو

شما هیجان زده هستید که محصول جدید خود را با جهان به اشتراک بگذارید. اما یک راه‌اندازی موفق محصول به چیزی بیشتر از ارسال یک اطلاعیه و تماشای حضور مشتریان نیاز دارد.

بازاریابی محصولات شامل تفکر، استراتژی و برنامه ریزی قبلی فراوان است.

این ممکن است طاقت فرسا به نظر برسد. با این حال، هنوز نگران نباشید – این بسیار بیشتر از آنچه فکر می‌کنید قابل انجام است و در نهایت منجر به معرفی بهتر و تاثیرگذارتر محصول می‌شود.

از طریق هفت مرحله عملی که در بالا توضیح دادیم، راه خود را طی کنید و به احتمال بسیار زیاد مخاطبان علاقه مند و درگیر را برای محصولات جدید خود در بازار جذب می کنید (و در نتیجه، اهداف فروش خود را برآورده می کنید!). زمان و پیشرفت خود را با Toggl Track پیگیری کنید.

کت یک نویسنده مستقل است که در موضوعات شغلی، خودسازی و بهره وری متخصص است. او مشتاق است که تا حد امکان کارآمد و موثر باشد – که بیشتر آن را مدیون سرعت متوسط تایپ ۱۱۴ کلمه در دقیقه خود است. وقتی انگشتانش روی صفحه کلید نمی‌چرخند، دوست دارد بپزد، بخواند، پیاده‌روی کند، یا با یک پروژه DIY دیگر در اطراف خانه‌اش کار کند.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 68 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 1:19