چگونه می توان cryptocurrency خود را پس از فروپاشی FTX ایمن نگه دارید

ساخت وبلاگ

کلاهبرداری سام بانکمن-سرخ شده از صندوق های کاربران سوء استفاده از کاربران ، باعث شده است تا سرمایه گذاران گزینه هایی را کشف کنند که می تواند به محافظت از سرمایه گذاری های آنها کمک کند.

How to keep your cryptocurrency safe after the FTX collapse

سقوط مبادله رمزنگاری FTX بسیاری را وادار کرد تا رویکرد کلی خود را در مورد سرمایه گذاری ها تجدید نظر کنند-از خودآمدی تا تأیید وجود زنجیره وجوه. این تغییر رویکرد در درجه اول به دلیل عدم اعتماد سرمایه گذاران رمزنگاری شده در کارآفرینان پس از فریب دادن مدیرعامل FTX و بنیانگذار سام بانکمن سرخ شده (SBF) انجام شد.

FTX پس از SBF سقوط کرد و همدستان وی به طور مخفیانه سرمایه گذاری مجدد وجوه کاربران را گرفتند و در نتیجه جابجایی حداقل 1 میلیارد دلار بودجه مشتری انجام شد. تلاش برای بازیابی اعتماد به نفس سرمایه گذار ، مبادلات رمزنگاری رقیب را به طور جدی اثبات ذخایر خود را برای تأیید وجود بودجه کاربران نشان داد. با این حال ، اعضای جامعه از آن زمان خواسته اند که مبادلات بدهی های خود را برای محافظت از ذخایر نشان دهد.

با SBF ، خود اعلام شده "سخاوتمندترین میلیاردر" ، مرتکب کلاهبرداری در نور روز و بدون پیامدهای قانونی قابل مشاهده ، سرمایه گذاران باید هنگام حمایت از سرمایه گذاری خود ، موضع دفاعی را حفظ کنند. برای محافظت از دارایی ها از کلاهبرداری ، هک و سوء استفاده ، سرمایه گذاران باید اقدامات خاصی را برای کنترل کامل دارایی های خود انجام دهند - که اغلب به عنوان بهترین روش های سرمایه گذاری رمزنگاری در نظر گرفته می شوند.

وجوه خود را از مبادلات رمزنگاری خارج کنید

مبادلات رمزنگاری به طور گسترده ای برای خرید ، فروش و تجارت ارزهای رمزپایه در ازای هزینه اندک استفاده می شود. در حالی که روش های دیگر ، از جمله فروش همسالان و فروش مستقیم ، همیشه گزینه ای هستند ، نقدینگی بالاتر مبادله به سرمایه گذاران امکان می دهد تا با سفارشات مطابقت داشته باشند و از دست دادن بودجه در طول معامله تضمین کنند.

این مشکل زمانی بوجود می آید که سرمایه گذاران تصمیم می گیرند بودجه خود را در کیف پول ارائه دهند و متعلق به مبادلات باشند. متأسفانه ، این جایی است که بیشتر سرمایه گذاران درس "نه کلیدهای شما ، نه سکه های شما" را به سختی می آموزند. ارزهای رمزنگاری شده در کیف پول های ارائه شده در مبادله در نهایت مالک مالک هستند که در مورد کاربران FTX توسط SBF و همکاران سوء استفاده شد.

فرار از این خطر به سادگی انتقال وجوه از مبادله به کیف پول بدون کلیدهای خصوصی مشترک است. کلیدهای خصوصی رمزگذاری ایمن هستند که امکان دسترسی به بودجه ذخیره شده در کیف پول های رمزنگاری را فراهم می کنند ، که در صورت جابجایی می توانند با استفاده از یک عبارت پشتیبان بازیابی شوند.

کیف پول سخت افزار: امن ترین شرط برای ذخیره ارزهای رمزنگاری شده

کیف پول های سخت افزاری مالکیت کل را نسبت به کلیدهای خصوصی یک کیف پول رمزنگاری ارائه می دهند ، بنابراین دسترسی بودجه را فقط به صاحب کیف پول سخت افزار محدود می کند. پس از تهیه ارزهای رمزنگاری شده از مبادله ، کاربران باید داوطلبانه دارایی های خود را به کیف پول سخت افزاری منتقل کنند.

پس از اتمام معامله ، صاحبان بورس رمزنگاری دیگر قادر به دسترسی به صندوق نخواهند بود. در نتیجه ، سرمایه گذاران که در حال انتخاب یک کیف پول سخت افزاری هستند ، دیگر خطر از دست دادن بودجه برای کلاهبرداری یا هک هایی را که در مبادله ها اتفاق می افتد ، نخواهند داشت.

با این حال ، در حالی که کیف پول سخت افزاری به ایمنی کلی وجوه می افزاید ، ارزهای رمزپایه در معرض ضررهای ناپایدار قرار می گیرند که ارزش یک توکن به طور غیرقابل برگشت کاهش می یابد. ارائه دهندگان کیف پول سخت افزار شاهد افزایش شدید فروش بودند زیرا سرمایه گذاران به آرامی از ذخیره دارایی های خود در مبادلات دور می شوند.

اعتماد نکنید ، تأیید کنید

در تمام تصادفات رمزنگاری که امسال اتفاق افتاد - از جمله 3AC ، آزمایشگاه های Terraform ، Celsius ، Voyager و FTX - شکستن اعتماد سرمایه گذاران موضوعی رایج و مشهود بود. در نتیجه ، شعار "Don't Trust ، Verify" سرانجام با سرمایه گذاران جدید و فصلی طنین انداز شد.

مبادلات رمزنگاری محبوب ، از جمله Bitfinex ، Binance ، OKX ، Bybit ، Huobi و Gate. io ، رویکردهای پیشگیرانه ای برای نشان دادن اثبات ذخایر خود اتخاذ کرده اند. مبادلات اطلاعات کیف پول را ارائه می داد که به سرمایه گذاران امکان می دهد تا از وجود وجوه خود در مبادله خودداری کنند.

در حالی که اثبات وضوح یک نگاه اجمالی به ذخایر مبادله ای دارد ، اما نمی تواند تصویر کاملی از منابع مالی خود را ارائه دهد زیرا اطلاعات مربوط به بدهی ها اغلب در دسترس عموم قرار نمی گیرند. در تاریخ 26 نوامبر ، جسی پاول ، مدیرعامل Kraken ، اثبات ذخیره Binance را به عنوان "نادانی یا سوء تفسیر عمدی" نامید زیرا داده ها شامل مانده های منفی نبودند.

با این حال ، چانگپنگ ژائو ، مدیرعامل Binance ، ادعاهای پاول را با بیان اینکه مبادله هیچ مانده منفی ندارد و در حسابرسی آینده تأیید می شود ، رد کرد.

سه مورد فوق نقطه شروع خوبی برای محافظت از دارایی های رمزنگاری در برابر بازیگران بد است. برخی دیگر از روشهای محبوب دیگر برای از بین بردن کنترل از کارآفرینان رمزنگاری ، از صرافی های غیرمتمرکز (DEX) ، کیف پول های خودآمدی (غیرمستقیم) و انجام تحقیقات گسترده (DYOR) در پروژه های به ظاهر قابل سرمایه گذاری استفاده می کنند.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 75 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 1:27