حقوق بازنشستگی عمومی ژاپن که به عنوان عامل اصلاحات تجدید می شود

ساخت وبلاگ

توکیو ، 24 ژوئن (رویترز) - از زمان آغاز به کار بیش از یک دهه پیش ، کم هزینه ، کم هزینه و کارآزمایی که عمدتا بر روی خودروپیلوت فعالیت می کند ، صندوق بازنشستگی عمومی ژاپن - بزرگترین جهان - به نظر می رسد یک انتخاب بعید برای کمک به لرزیدن بازارهای ژاپن و اصلاح فرهنگ شرکت های خود است. بشر

اما بسته اقدامات رشد نخست وزیر شینزو آبه که به دلیل رونمایی از روز سه شنبه ، باعث تغییر در صندوق سرمایه گذاری بازنشستگی 1. 26 تریلیون دلاری (GPIF) می شود که می تواند صدها میلیارد دلار از اوراق قرضه دولت داخلی را به سهام ، دارایی های خارج از کشور و گزینه های دیگر تغییر دهد. به عنوان زیرساخت.

آبه همچنین خواستار تغییرات حاکمیتی خواهد بود که احتمالاً این صندوق را حرفه ای تر و مستقل تر می کند ، مانند همتایان خود در اروپا و آمریکای شمالی ، بنابراین می تواند ریسک بیشتری را به خود اختصاص دهد و شرکت های ژاپنی را برای سیاست های دوستانه سرمایه گذار بیشتر کند.

Kenji Shiomura ، استراتژیست ارشد در اوراق بهادار دایوا گفت: "ایده اصلی اصلاحات GPIF تغییر سبد اوراق قرضه خود در محیطی است که کشور در حال حرکت از تورم است."

"اما در عین حال ، دولت همچنین می خواهد حاکمیت را در شرکت های کشور بهبود بخشد و از طریق اصلاحات GPIF کارآیی را تقویت کند."

اصلاحات صندوق بازنشستگی ، که مدیریت ذخایر برنامه های بازنشستگی ملی و کارمند را شامل می شود که 67 میلیون نفر را پوشش می دهد ، با تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری های خود و پیگیری دارایی های با ریسک بالاتر ، در درجه اول و مهمتر از همه در افزایش بازده خود قرار دارد.

اما با کج کردن شیوه ای که گلیات دولتی منابع خود را تخصیص می دهد ، آنها می توانند تأثیر زیادی در بازارهای مالی در ژاپن و خارج از کشور داشته باشند.

تخصیص نمونه کارها فعلی این صندوق خواستار قرار دادن سهم شیر - 52 تا 68 درصد - پول آن به اوراق قرضه دولت ژاپن است. این رقم در دسامبر 53. 4 درصد بود.

این رویکرد به اندازه کافی در طول کاهش مدت زمان کاهش یافته ژاپن ، یک محیط ایده آل برای کسب بازده پایدار از اوراق قرضه بود ، اما به نظر می رسد لرزان است زیرا سیاست های بازتاب آبه شروع به تحریک اقتصاد ژاپن به زندگی می کند.

با فشار تحت فشار برای اطمینان از اینکه می تواند صفوف سریع بازنشستگان ژاپن را در یکی از جمعیت پیری سریع جهان فراهم کند ، برنامه رشد روز سه شنبه خواستار اقدام سریع در مورد تغییر مکان است.

یاسوشیرو یونزاوا ، رئیس کمیته سرمایه گذاری GPIF ، هفته گذشته در مصاحبه تلفنی به رویترز گفت: "من ناراحت کننده نخواهم بود اگر تخصیص اوراق قرضه داخلی بین 30 تا 50 درصد کاهش یابد."وی هیچ تخصیص تجدید نظر شده ای برای سهام داخلی نداد ، که اکنون 12 درصد هدف قرار گرفته است.

اگر تخصیص اوراق قرضه در وسط محدوده پیشنهادی وی قرار داشته باشد ، حدود 170 میلیارد دلار - تقریباً برابر با سرمایه بازار تویوتا موتور Corp ، با ارزش ترین شرکت ژاپن - برای قرار دادن سهام داخلی ، سهام و اوراق بهادار خارج از کشور یا اوراق قرضه آزاد می شود. دارایی های جایگزین مانند املاک و مستغلات ، زیرساخت ها و سهام خصوصی.

سرمایه گذاران توجه کرده اند.

"Daiju Aoki ، استراتژیست سهام عدالت در UBS Securities Japan گفت:" وقتی ما به خارج از کشور سفر کردیم تا با مشتری ها ملاقات کنیم ، آنها به GPIF بسیار علاقه مند بودند. ""آنها مشتاق بودند که بدانند چگونه این ممکن است قیمت سهام داخلی را بالا ببرد."

کارهای روزمره

GPIF واقع در وزارت دارایی در منطقه دولتی توکیو ، طبقه دوم یک ساختمان غیر مشخصه را اشغال می کند که کافی شاپ های زیرزمین دودی و زیرزمین دودی معمولی برای دوره ای است که پیش از حباب مالی دهه 1980 ژاپن بود.

رئیس جمهور این کشور در سال تا مارس 2013 فقط 168،000 دلار درآمد کسب کرده است که نسبت به سال قبل 11 درصد کاهش یافته است و هزینه های این صندوق کاهش می یابد. 80 کارمند آن بخشی از 900 کارمند است که مدیران صندوق دامپزشکی را کنترل می کنند و عملکرد را در هیئت سرمایه گذاری برنامه بازنشستگی کانادا نظارت می کنند. و کمیته سرمایه گذاری آن از اقتصاددانان ، دانشگاهیان و نمایندگان اتحادیه و تجارت تشکیل شده است که مشاغل روزانه آنها در جای دیگر است.

این همه تنظیم شده است که تحت اصلاحات برنامه ریزی شده شروع به تغییر می کند.

در حالی که استراتژی رشد فقط قول تعهد گسترده ای برای بهبود حاکمیت می داد ، GPIF قبلاً برای استخدام اعضای کمیته سرمایه گذاری تمام وقت و متخصصان سرمایه گذاری تأیید کرده است و در حال انتخاب یک مشاور برای بررسی طرح های حقوق و پاداش خود است.

به طور قابل توجهی برای طولانی مدت ، وزارت بهداشت ، که نظارت بر صندوق است ، می تواند قانون را برای تقویت استقلال صندوق ، در امتداد بانک مرکزی ، در نظر بگیرد ، که می تواند به آن کمک کند تا استراتژی های خطرناک تر و موضع فعال تری نسبت به آن را دنبال کند. شرکت هایی که در آن سرمایه گذاری می کنند.

این می تواند به آن کمک کند تا به نوع بازده هایی که در کولپرز ، آژانس بازنشستگی کارمندان عمومی کالیفرنیا مشاهده می شود ، کمک کند ، که بازده های دو رقمی را در همه 10 سال گذشته به دست آورده است. GPIF فقط در یک دهه گذشته یک بار آن شاهکار را مدیریت کرد و 16 درصد درآمد آن در سال گذشته هنوز در مقایسه با افزایش 50 درصد سهام سهام ژاپن به دست آمد.

این تغییرات نه تنها بازده خود صندوق را تقویت می کند ، بلکه محکم تر پای ژاپن را برای آتش سوزی به نیازهای سرمایه گذاران با سود سهام بالاتر و بازگشت سهام و مدیریت بهتر می دهد.

این صندوق مقادیر کمی را در یک فهرست جدید ، JPX400 سرمایه گذاری کرده است که بر معیارهایی مانند بازده سهام و سود عملیاتی متمرکز شده است و یک قانون مباشرت را اتخاذ کرده است که سهامداران را ملزم به افشای آرا در جلسات عمومی سالانه و درگیر شدن با مدیریت شرکت می کند.

GPIF همچنین با انتخاب مدیران جدید برای سبد سهام داخلی خود با هدف افزایش بازده ، صنعت مدیریت دارایی را در ماه آوریل شگفت زده کرد. از 14 مدیر فعال تازه منصوب شده برای سهام ژاپنی ، تنها چهار نفر ژاپنی بودند ، در مقایسه با هشت مورد در ترکیب قبلی.

البته ، ریسک بیشتر می تواند صندوق را بیشتر در معرض وارونگی در بازار سهام ژاپن قرار دهد. چنین نگرانی هایی می تواند باعث شود مقامات در اجرای اصلاحات حاکمیتی تردید کنند.

یکی از متخصصان ژاپنی در صندوق بازنشستگی گفت: "اگر GPIF پس از تعمیرات اساسی در مدیریت این صندوق ، از دست دادن سرمایه گذاری عظیم متحمل شود ، این وزارتخانه می تواند مقصر باشد."

وی گفت: "ما شاهد چیزهای زیادی هستیم که از GPIF بیرون می آیند ، مانند یک ساختار جدید برای مدیران صندوق در سهام داخلی ، تنوع در دارایی های جایگزین و تعهد به بررسی سریع تخصیص دارایی های آن ، اما ما تاکنون در مورد مدیریت چیز زیادی نمی شنویموزارت بهداشت. "(1 دلار = 102. 0500 ین ژاپنی) (ویرایش توسط ادموند کلامن و الکس ریچاردسون)

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 37 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 22:19