با Binance و FTX چه می گذرد؟آیا بازار رمزنگاری را خراب می کند؟

ساخت وبلاگ

با برخورد FTX به صخره ها ، زمستان رمزنگاری ادامه دارد.

اعتبار تصویر: Mundissima/Shutterstock

خوانندگان مانند شما به حمایت از MUO کمک می کنند. هنگامی که شما با استفاده از پیوندها در سایت ما خرید می کنید ، ممکن است یک کمیسیون وابسته کسب کنیم. بیشتر بخوانید

FTX از ابتدای نوامبر 2022 در تنگناهای شدید بوده است. پس از انتشار ترازنامه آلامامه ، Binance ، یکی از نهنگ های FTT ، تصمیم به انحلال منابع FTT خود گرفت. این امر منجر به کاهش بیشتر ارزش FTT شد و باعث فروپاشی تحقیقات آلامامه و FTX شد.

سپس ، در آنچه که به نظر می رسد یک موفقیت موفقیت آمیز است ، Binance برای دستیابی به FTX و رفع بحران نقدینگی خود ، معامله ای را اعلام کرد. با این حال ، Binance پس از انجام دقت کامل (DD) از خرید پیشنهادی FTX خود عقب مانده است. این برای FTX چه معنی دارد و آیا این امر بر بازار رمزنگاری تأثیر می گذارد؟

چرا FTX ورشکسته می شود؟

برخورد بین این مبادلات cryptocurrency محبوب را می توان در خرید FTX از سهام Binance در ژوئیه 2021 ردیابی کرد. Binance ، یکی از سرمایه گذاران اولیه در FTX ، به عنوان بخشی از خروج خود از سهام FTX حدود 2 میلیارد دلار دریافت کرد. 2 میلیارد دلار در FTT ، نشانه ابزار FTX پرداخت شد.

از زمان خرید ، Changpeng Zhao ، مدیرعامل Binance ، و Sam Bankman-Fried ، مدیرعامل FTX ، در توییتر نوارهای خود را رد و بدل کرده و با موضوعات مختلف اختلاف نظر دارند. با این حال ، اختلافات فارغ التحصیل درگیری مسطح در 6 نوامبر 2022.

پیدایش فرضی این درگیری ، انتشار ترازنامه Alameda چهار روز قبل است. براساس گزارش خبرنامه Crypto ، Alameda Research ، یک شرکت تجاری که متعلق به Bankman-Frade است ، بخش عمده ای از دارایی های خود را در FTT ، صادر شده توسط FTX.

این اطلاعات نگرانی های گسترده ای را در مورد سلامت FTX برانگیخت و منجر به برداشت گسترده دارایی شد. علاوه بر این ، ژائو اعلام کرد که Binance 2 میلیارد دلار FTT خود را نقدینگی می کند و در 6 نوامبر 2022 به ارزش 584 میلیون دلار FTT حرکت کرد. در حالی که بسیاری از شرکت کنندگان در Crypto این حرکت را به عنوان توطئه ای برای انتخاب رقیب برتر خود می دیدند ، ژائو این کار را رد کرد. اندیشه.

با این حال ، اعلامیه ژائو و انحلال FTT Binance خبر بدی برای این نشانه بود. با توجه به اینکه 2 میلیارد دلار فشار فروش قیمت هر دارایی را مخزن می کند ، سرمایه گذاران شروع به وحشت فروش نشانه های FTT کردند. این منجر به افزایش قیمت بیشتر FTT شد.

افت قیمت FTT خبرهای وحشتناکی برای Alameda بود که دارایی های آن بیشتر در نشانه های FTT بود. به عنوان ارزش توکن کاهش می یابد ، شرکت تجاری نیز چنین می کند. و اگر آلامامه دچار مشکل شود ، FTX نیز می تواند دچار مشکل شود. این امر باعث شد تا سرمایه گذاران بیشتری بودجه خود را از FTX پس بگیرند تا از وضعیتی مشابه سلسیوس ، ویجر و Terra جلوگیری کنند. در 72 ساعت قبل از 8 نوامبر 2022 ، FTX حدود 6 میلیارد دلار برداشت خالص را مشاهده کرد.

چندی پس از آن ، FTX دیگر نمی تواند برداشت را پردازش کند.

آیا Binance برای خرید FTX پیشنهاد داد؟چرا Binance عقب نشینی کرد؟

Bankman-Frade در تلاش برای پاکسازی عقب نشینی برداشت ها ، اعلام کرد که FTX از Binance دعوت کرده است که "در آنچه که او" معامله استراتژیک "نامید ، وارد شود. وی تأیید کرد که این مشارکت به FTX کمک می کند تا بحران نقدینگی خود را پاک کند.

چند دقیقه پس از توییت Bankman-Fried ، ژائو "بحران نقدینگی قابل توجه" FTX را تأیید کرد و اعلام کرد که این شرکت از کمک Binance درخواست کرده است. وی گفت که Binance برای خرید FTX و کمک به حل نقدینگی آن ، نامه غیر الزام آور (LOI) را امضا کرده است. مدیرعامل Binance اعلام کرد که آنها در روزهای بعد با دقت کافی (DD) کامل می شوند.

با این حال ، روز بعد ، ژائو اعلام کرد که پس از اجرای موفقیت آمیز DD ، Binance با دستیابی به FTX پیشنهادی ادامه نمی یابد. وی ادعا كرد كه مسائل FTX فراتر از كنترل یا كمك Binance است.

ژائو قبل از اعلام خاتمه گزاره ، برخی از درسها را از این دلهره به اشتراک گذاشت ، جایی که وی دلالت داشت که FTX ممکن است نشانه های FTT را به عنوان وثیقه وام پذیرفته باشد. وی همچنین یادداشتی را که به تیم جهانی Binance ارسال شده بود ، به اشتراک گذاشت و ادعا کرد که مردم فکر می کنند Binance بزرگترین مبادله است و به آنها حمله می کند.

توییت های رمزنگاری ژائو باعث شد بسیاری از سرمایه گذاران و شرکت کنندگان در رمزنگاری ادعا کنند که Binance اوضاع را برای از بین بردن FTX - شماره یک خود - اما این همه شایعه و شنوایی است.

چگونه برخورد FTX و Binance بر صنعت رمزنگاری تأثیر می گذارد

اگر کسب این کار از بین برود ، منجر به ادغام بزرگترین مبادلات متمرکز صنعت رمزنگاری می شد. از 9 نوامبر 2022 ، Binance حدود 49 میلیارد دلار در حجم معاملات 24 ساعته و FTX حدود 4 میلیارد دلار ، تقریباً یک چهارم از حجم معاملات بازار عمومی داشت.

Zhao و Bankman-Fried/Binance و FTX Debacle بازار رمزنگاری را لرزاند و اعتماد به نفس سرمایه گذاران رمزنگاری را لرزاند. با توجه به وقایع ، بیت کوین ، رمزنگاری پیشرو ، بیش از 10 ٪ به پایین که از نوامبر 2020 دیده نمی شود ، فرو رفت. پایین آمدن 93 ٪ از سطح 2021 آن. این آشفتگی منجر به کاهش شدید چندین ارز رمزنگاری شد و در اینجا متوقف نشد.

FTX و Binance Debacle احتمالاً باعث سقوط در بازار سهام ایالات متحده شده است. در همین حال ، Robinhood ، یک بستر معاملاتی ، بیش از 19 ٪ از ارزش سهام خود را از دست داد ، در حالی که Coinbase ، یک مبادله پیشرو دیگر ، حدود 10 ٪ کاهش یافته است.

فروپاشی FTX احتمالاً اعتماد به صنعت رمزنگاری را از بین می برد و تنظیم کننده های توانمند را مشتاق پایان دادن به فضای رمزنگاری می کند. در گذشته ، FTX به سایر بنگاه هایی که پس از سوء استفاده از بودجه کاربر ورشکسته شده بودند ، کمک می کرد. پس از قرار دادن خود بر خلاف چنین بنگاه هایی ، قرار گرفتن در همان شرایط احتمالاً باعث بی اعتمادی گسترده نسبت به مبادلات رمزنگاری خواهد شد.

مبادلات متمرکز به طور بالقوه تحت تأثیر قرار می گیرند ، به ویژه باعث نگرانی در مورد تسلط بازار چند نهاد بر خلاف بنیادی که ارزهای رمزنگاری شده است.

چه اتفاقی برای کاربران FTX خواهد افتاد؟آیا کاربران FTX می توانند رمزنگاری خود را پس بگیرند؟

اگر FTX سقوط کند ، مشتریان آن احتمالاً بیشترین تأثیر را خواهند داشت. طبق اعلام شرکت بیمه سپرده گذاری فدرال ، FTX تحت پوشش همان حمایت های بانک های سنتی قرار نمی گیرد. اختلالات مبادلات رمزنگاری برای سرمایه گذاران مزاحم است ، زیرا احتمالاً آنها بر پول سخت درآمد آنها تأثیر می گذارد. اگر پول شما در ورشکستگی مبادله رمزنگاری شما درگیر شده است ، احتمال دارد که دارایی های رمزنگاری شما در باد باشد.

در طی پرونده ورشکستگی ، دادگاه بخشی را که باید به مشتریان ، زمان بازپرداخت و دستور اولویت بازپرداخت بازپرداخت شود ، تعیین می کند. دادگاه ها به طور معمول هنگام پرداخت هزینه به مشتریان اطلاع می دهند و چه نسبت سپرده آنها بازگردانده می شود.

حتی اگر همه پروژه های رمزنگاری نیازی به نیازهای مشتریان خود را در هنگام ثبت نام در سیستم عامل های خود نیازی به نیازهای مشتری خود (KYC) نداشته باشند ، اما اغلب در صورت ورشکستگی ، ماندن در کنار هم ضروری است. با ارائه اطلاعات صحیح ، علاقه مشتری را می توان به طور مؤثر حفظ کرد.

در صورت ورشکستگی ، شرکت ناکام رمزنگاری احتمالاً با مشتریان خود ارتباط برقرار می کند تا آنها را از این وضعیت هشدار دهد و اطلاعات یا رویه های لازم را برای بازپرداخت پول خود به آنها ارائه دهد. شما نمی خواهید از این امر مستثنی شوید زیرا الزامات KYC را تکمیل نکردید ، زیرا بیشتر بنگاه ها از روش خود برای توزیع وجوه به مشتری استفاده می کنند.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید استفاده از کیف پول های خود محاصره به جای کیف پول حضانت است ، زیرا در صورت ورشکستگی تحت تأثیر آنها قرار نمی گیرند. با مبادلات متمرکز ، فقط می توانید از کیف پول های حضانت استفاده کنید ، به این معنی که دارایی های آنها روی سیستم عامل ها نگهداری می شود. ما توصیه می کنیم جوانب مثبت و منفی مرتبط با مبادلات متمرکز را در نظر بگیرید و در نظر بگیرید که آیا جوانب مثبت از خطر از دست دادن دارایی های شما در صورت ورشکستگی بالاتر است.< SPAN> در صورت ورشکستگی ، شرکت ناکام رمزنگاری احتمالاً با مشتریان خود ارتباط برقرار می کند تا آنها را از اوضاع هشدار دهد و اطلاعات یا رویه های لازم را برای بازپرداخت پول خود به آنها ارائه دهد. شما نمی خواهید از این امر مستثنی شوید زیرا الزامات KYC را تکمیل نکردید ، زیرا بیشتر بنگاه ها از روش خود برای توزیع وجوه به مشتری استفاده می کنند.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 32 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 23:29