چگونه Zakat را روی جواهرات محاسبه کنم؟

ساخت وبلاگ

How do I calculate Zakat on jewellery?

طی چند هفته گذشته ، ما تعداد قابل توجهی از سوالات در مورد زکات در مورد جواهرات و به طور خاص نحوه محاسبه آن دریافت کرده ایم. بنابراین ما تصمیم گرفتیم که یک پست وبلاگ در مورد آن بنویسیم تا به کسانی که مطمئن نیستند ، کمک کند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری داشته باشید ، لطفا دریغ نکنید با ما در شماره +44 208 767 7627 تماس بگیرید

زکات چیست؟

در اسلام ارائه زکات یکی از پنج ستون اسلام است. این یک کمک خیرخواهانه است که هر فرد مسلمان ، که از نظر روحی با ثبات و اقتصادی قادر است برای حمایت از کسانی که کمتر خوش شانس هستند ، ارائه دهند.

زکات وقتی مبلغی معینی از پول به نام Nisab به نام یا فراتر رفته است ، واجب است. اگر مقدار متعلق به این NISAB کمتر باشد ، زکات واجب نیست. آستانه NISAB برای طلا 87. 48 گرم (3 اونس یا 7. 2 TOLAS / BORIS ' / VORIS') و آستانه NISAB برای نقره 21 اونس (612. 36 گرم) یا معادل نقدی آنها است.

زکات مبتنی بر دادن 2. 5 ٪ از کل پس انداز در یک سال قمری است. این پس انداز شامل پول نقد در دست ، درآمد حاصل از سرمایه گذاری ، وجوه در حال حاضر در حساب های بانکی و اشیاء فلزی گرانبها (به عنوان مثال طلا یا نقره) در پلاتین یا پالادیوم یا سایر فلزات گرانبها جدا از طلا و نقره نیست. الماس و سنگهای قیمتی (مروارید ، یاقوت کبود ، یاقوت ، مرجان و غیره) نیز از زکات معاف هستند.

زکات روی جواهرات

محاسبه زکات بر روی جواهرات شما اغلب به نظر می رسد پیچیده است و می تواند مردم را گیج کند. این امر عمدتاً به دلیل عدم وجود اطلاعات مختصر و واضح در مورد این موضوع است.

اگر جواهرات شما از مخلوطی از فلزات تشکیل شده است ، فقط در صورتی که نیمی یا بیشتر از آنها طلا یا نقره باشد ، فقط به زکات پرداخت می کنید.

دادن طلا و نقره واقعی در زکات مجاز است. به عنوان مثال ، اگر کسی جواهرات طلایی داشته باشد که وزن آن 100 گرم باشد ، می تواند 2. 5 گرم طلا به عنوان زکات روی جواهرات بدهد. هر طلا و نقره ای که دارید باید جداگانه وزن شود.

اگر الماس ، سنگهای قیمتی ، مروارید و غیره وجود دارد ، در جواهرات طلای یا نقره خود قرار دهید و باید وزن فلز گرانبها را پیدا کنید - بهترین راه برای انجام این کار ، گرفتن وسایل جواهرات خود به یک جواهرساز حرفه ای است. یک جواهرساز حرفه ای دانش و تجربه مورد نیاز برای ارزیابی وزن و کیفیت سنگهای قیمتی را خواهد داشت و بدون نیاز به حذف آنها از جواهرات ، می تواند بهترین وزن تقریبی سنگ ها را به شما بدهد.

همچنین پرداخت زکات به صورت نقدی نیز مجاز است. این کار با دادن ارزش بازار 2. 5 ٪ از وزن جواهرات در زکات انجام می شود. به عنوان مثال ، اگر کسی جواهرات طلایی داشته باشد که وزن آن 10 گرم باشد ، باید ارزش بازار 0. 25 گرم (یعنی 2. 5 ٪ از 10 گرم) طلا را به عنوان زکات به دست آورد. از این رو ، اگر ارزش بازار طلا 38 پوند در هر گرم باشد (* از 24 مارس 2021) ، آنها باید 9. 50 پوند (0. 25 38 38) به عنوان زکات بپردازند.

محاسبه Zakat On Gold & Silver به شرح زیر است:

How to Calculate Zakat on Jewellery

دادن زکات مهم است. اطمینان از اینکه مبلغ مناسبی را که برای آن مسئولیت پذیر هستید ، به همان اندازه مهم است. برای محاسبه Zakat قابل پرداخت خود ، لطفاً از این ماشین حساب Zakat از امداد اسلامی استفاده کنید

منابع

© Minar Jewellers ، 2021. استفاده غیرمجاز و/یا تکثیر این ماده بدون اجازه صریح و کتبی از نویسنده و/یا مالک این سایت کاملاً ممنوع است. گزیده ها و پیوندها ممکن است مورد استفاده قرار گیرد ، مشروط بر اینکه اعتبار کامل و واضح به جواهرات مینار با جهت مناسب و خاص به محتوای اصلی داده شود.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 27 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 23:37