اوراق قرضه: چه کاری انجام می دهند و چگونه می توانند برای شما کار کنند

ساخت وبلاگ

اوراق قرضه وام هایی است که به یک دولت یا شرکت داده می شود و با بهره بازپرداخت می شود ، درآمد منظم ارائه می دهد و می تواند جریان درآمد و یک کوسن مالی بالقوه در هنگام رکود اقتصادی باشد.

Bonds: What They Do and How They Can Work for You

گام

اوراق قرضه چیست؟

اوراق قرضه مانند IOUS است. هنگامی که یکی را خریداری می کنید ، اساساً در ازای بهره برای یک دوره ثابت به یک دولت یا شرکت وام می دهید.

پولی که وام می دهید به عنوان اصلی یا ارزش چهره شناخته می شود. در طول اوراق قرضه ، پرداختهای منظم بهره را دریافت می کنید ، به نام کوپن. و به شرطی که این موسسه شلوغ نشود ، در پایان دوره توافق شده به شما بازپرداخت می شود.

اوراق قرضه چگونه کار می کنند

سرمایه گذاران لزوماً نیازی به خرید اوراق بهادار در هنگام صدور برای اولین بار ندارند و تا زمان بازخرید آن را نگه می دارند. خرید یک باند دست دوم ، جیب کوپن آن ، و سپس بارگیری آن به شخص دیگری قبل از انقضا بسیار معمول است.

وجود بازار ثانویه به این معنی است که سرمایه گذاران می توانند از دو طریق از اوراق قرضه درآمد کسب کنند:

 1. از درآمدی که پرداخت می کنند.
 2. از گمانه زنی در مورد ارزش آینده آنها و فروش آنها با قیمت بالاتر از آنچه خریداری شده است.

Retu A Bond ارائه می دهد ، و ارزش درک شده متعاقب آن ، به عوامل مختلفی از جمله:

 • رتبه اعتباری صادرکنندهمانند مصرف کنندگان ، دولت ها و شرکت ها بر اساس توانایی خود در تحقق تعهدات مالی ، یک شخص ثالث خارجی را به دست می آورند. پرداخت بهره معمولاً در اوراق قرضه با کمترین رتبه اعتباری بالاترین است زیرا تصور می شود خطر بیشتری برای سرمایه گذاران است.
 • نرخ بهرههنگامی که فعالیت های اقتصادی دولت ها را جمع می کند ، اغلب نرخ بهره را برای جلوگیری از تورم و جلوگیری از هزینه های خود می گیرند. هزینه های وام بالاتر باعث افزایش بازده در حساب های صرفه جویی در ریسک می شود و باعث افزایش تجدید نظر اوراق بهادار در گردش و وادار کردن شرکت ها و دولت ها می شود تا بیشتر برای وسوسه سرمایه گذاران برای وام دادن به آنها پول بگیرند.
 • تورم. به جز اوراق قرضه مرتبط با شاخص ، که پرداخت کوپن را مطابق با نرخ تورم تنظیم می کند ، بیشتر اوراق قرضه نرخ بهره ثابت را پرداخت می کنند. این بدان معناست که افزایش هزینه زندگی ، پولی را که شما تهیه کرده اید و از سرمایه گذاری خود بدست می آورید ، برای وخیم تر شدن ارزش ، باعث می شود تقاضا برای اوراق قرضه قدیمی کاهش یابد و افراد تازه صادر شده سخاوتمندانه باشند.
 • عرضه و تقاضا. بازده و قیمت اوراق یا بازدهی اوراق می تواند تحت تأثیر تعداد خریداران و صادرکنندگان موجود در بازار باشد. اگر موسسات زیادی نیاز به قرض گرفتن داشته باشند، سرمایه گذاران می توانند انتخابگرتر باشند و بالعکس.
 • مدت زمان. اوراق قرضه به طور کلی بسته به زمان سررسید و بازپرداخت پول بدهی به دو دسته کوتاه، میان مدت یا بلندمدت طبقه بندی می شوند. زمان انتظار طولانی تر معمولاً با جبران بهتر همراه است.

انواع اوراق قرضه

انواع مختلفی از اوراق قرضه در دسترس سرمایه گذاران بریتانیایی وجود دارد. رایج ترین:

 • اوراق قرضه دولتیIOU هایی که توسط یک دولت برای حمایت از هزینه ها و تعهدات آنها صادر می شود. دو نمونه عبارتند از Gilts (اوراق قرضه دولتی انگلستان) و Treasuries (اوراق قرضه دولتی ایالات متحده).
 • اوراق قرضه شرکتیشرکت‌ها از مردم می‌خواهند که پول را برای یک وام جمع کنند و سپس هدفشان بازپرداخت بدهی‌هایشان از درآمد و جریان نقدی است.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در اوراق قرضه

طرفداران

اوراق قرضه با چندین مزیت بالقوه همراه است. یکی از مواردی که برای برخی از سرمایه گذاران جذاب است، پرداخت سود ثابت و منظم است که درآمد آنها را تکمیل می کند.

مورد دیگر این است که قیمت اوراق قرضه و سهام از نظر تاریخی به تغییرات در چرخه اقتصادی واکنش متفاوتی نشان می دهد. از آنجا که آنها به طور کلی مستقل از یکدیگر حرکت می کنند، یک سبد سرمایه گذاری که هر دو را نگه می دارد احتمالاً متعادل تر است و کمتر مستعد کاهش ارزش است.

» بیشتر: نحوه خرید سهام

منفی

اوراق قرضه، مانند هر طبقه دارایی دیگر، کامل نیستند. مردم به اشتباه اوراق قرضه را سرمایه گذاری ایمن و ساده توصیف می کنند. چیزی که آنها ممکن است از ذکر آن کوتاهی کنند این است که اوراق قرضه بلندمدت با بازده بالا می توانند به همان اندازه سهام بی ثبات باشند - و زمانی که رکود اقتصادی در راه است، دوره هایی که پرداخت کوپن آنها جذاب تر می شود، ناشران احتمالاً در تنگنای بیشتری برای پول نقد ودر معرض خطر بیشتر نکول قرار دارند.

نحوه خرید اوراق قرضه

معمولاً برای خرید اوراق قرضه از طریق سهام و سهام ISA یا برای مقاصد بازنشستگی، مستمری شخصی سرمایه گذاری شده شخصی (SIPP) پرداخت می شود. اکثر پلتفرم‌ها هر دوی این پناهگاه‌های معاف از مالیات و انتخاب گسترده‌ای از اوراق قرضه را ارائه می‌کنند. گیلت ها، نام اوراق قرضه دولتی بریتانیا، در واحدهای 100 پوندی منتشر می شوند که برخی از آنها فقط چند سال و برخی دیگر برای چندین دهه دوام دارند. به لطف ورود نسخه های خرده فروشی که به طور خاص برای سرمایه گذاران عادی طراحی شده اند، می توان اوراق قرضه شرکتی را نیز با افزایش نسبتاً کوچک خریداری کرد.

با این حال ، مانند سهام ، انتخاب صندوق می تواند منطقی باشد. صندوق اوراق قرضه پول سرمایه گذاران را جمع می کند و آن را در انواع دارایی سرمایه گذاری می کند. علاوه بر سرمایه گذاری در طیف وسیع تری از اوراق قرضه از آنچه که به تنهایی انجام می دهید ، تصمیمات دشوار را در مورد کدام یک از آنها خریداری می کنید.

هزینه های صندوق های اوراق بهادار بسته به نحوه مدیریت فعال آنها و انواع اوراق قرضه که در آن سرمایه گذاری می کنند متفاوت است. برخی از صندوق ها روی یک منطقه خاص تمرکز می کنند ، در حالی که برخی دیگر ، مانند صندوق های اوراق قرضه استراتژیک ، در کل بازار سرمایه گذاری می کنند.

قبل از انتخاب اوراق قرضه برای سرمایه گذاری ، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • رتبه های اعتباری را با ارزش چهره نگیرید. رتبه بندی ها از AAA متغیر است ، برای شرکت هایی که به عنوان کمترین پیش فرض در بازپرداخت وام خود ، تمام راه به C یا D می بینند ، و این رتبه بندی ها هر شش تا 12 ماه بررسی می شود. اما شما باید خودتان سلامت مالی صادرکنندگان را بررسی کنید ، در مورد تحمل ریسک خود فکر کنید و به یاد داشته باشید که اوراق قرضه ارائه دهنده بازده بالا به یک دلیل این کار را انجام می دهند.
 • دفترچه راهنما ، از جمله چاپ کوچک را بخوانید ، برای تفکیک کامل آنچه که سرمایه گذاری شما مستلزم است.
 • ارزیابی کنید که چگونه تورم بر ارزش سرمایه گذاری شما و احتمال تقویت اقتصاد و افزایش نرخ بهره تأثیر خواهد گذاشت.

هشدار: ما نمی توانیم به شما بگوییم که آیا هر نوع سرمایه گذاری برای شما مناسب است. بسته به انتخاب سرمایه گذاری شما سرمایه شما می تواند در معرض خطر باشد و ممکن است کمتر از آنچه در ابتدا پرداخت شده است برگردید

دانیل یک روزنامه نگار آزاد است. وی اخبار و ویرایش اخبار ، ویژگی های تجزیه و تحلیل عمیق تر و بخش های افکار را برای Financial Times ، Investopedia و Investors Chronicle نوشته و ویرایش کرده است. بیشتر بخوانید

شیرجه حتی عمیق تر

Understanding Cryptocurrency Risks

درک خطرات cryptocurrency

توسط کانر کمپبل

خطرات ناشی از رمزنگاری نباید نادیده گرفته شود. قبل از در نظر گرفتن آن به عنوان یک سرمایه گذاری مناسب در کنار یا به جای اشکال سنتی بیشتر سرمایه گذاری ، مهم است که خود را در مورد خطرات احتمالی درگیر در خرید ارزهای رمزنگاری کنید.

5 NFT گران قیمت برتر ، مجموعه های عجیب و غریب و موارد دیگر

توسط کانر کمپبل

هنگامی که از نظر فنی سر خود را به آنچه یک NFT یا یک نشانه غیرقانونی ، از نظر فنی است ، گرفتید ، هنوز با تنوع عظیم آنها و تنوع حیرت انگیز آنها دست و پنجه نرم می کنید. برای کشف برخی از بزرگترین ، عجیب ترین و گرانترین NFT هایی که در چند سال گذشته تولید شده اند ، بخوانید.

صندوق های اعتماد کودک: چگونه حساب های گمشده را پیدا کنیم و پس انداز خود را مدیریت کنیم

بیش از 100000 نوجوان در انگلستان می توانند در یک حساب صندوق اعتماد کودک از دست رفته پول را از دست ندهند. بیاموزید که چگونه بودجه اعتماد به نفس کودک کار می کند و بهترین راه برای پس اندازان جوان برای بازپرداخت پول خود است.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 28 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 23:40