3 روند برتر رمزنگاری برای سال 2022

ساخت وبلاگ

فضای رمزنگاری با سرعت نور در حال تحول است. در سال 2021 شاهد ظهور چندین رقبای اتریوم مانند Solana و بهمن و همچنین برداشت لایه دو راه حل مانند چند ضلعی و آربیتروم بودیم که مقیاس پذیری اکوسیستم اتریوم را امکان پذیر می کند. در کنار نوآوری های فنی ، سال 2021 همچنین یک سال پیشرفت برای توت فرنگی های غیرقانونی (NFTS) بوده است. قیمت های رکورد NFTS عناوینی را در سراسر جهان ایجاد کرده و بسیاری از سرمایه گذاران را مجبور به تجدید نظر در اصول و استراتژی های سرمایه گذاری خود کرد. اما تکامل در رمزنگاری در اینجا متوقف نخواهد شد. در حال حاضر تحولات هیجان انگیز جدیدی در افق وجود دارد که آینده فضا را شکل می دهد. در زیر 3 روند برتر را ارائه می دهیم که مرحله Crypto را در سال 2022 تعیین می کند.

- مشارکت مهمان دانیل جونگن و پاسکال هوگلی

#1 defi در بیت کوین

در سالهای اخیر ، تمام پروژه های موفق مالی غیرمتمرکز (DEFI) بر روی blockchains قرارداد هوشمند ساخته شده اند - اول و مهمتر از همه در اتریوم ، بلکه در زنجیره هوشمند Binance ، Solana و دیگران.

Ethereum به عنوان اولین blockchain با قابلیت های قرارداد هوشمند توسعه یافت ، بنابراین سالها از یک مزیت قوی حرکت اول سود برد. در ابتدا ، تمام پروژه های DEFI در Ethereum راه اندازی شد زیرا هیچ گزینه دیگری برای توسعه دهندگان در دسترس نبود. هنگامی که این زنجیره خود را به عنوان پلت فرم قرارداد هوشمند شماره یک برای DEFI تأسیس کرد ، بیشتر تیم های توسعه دهنده تازه تشکیل دهنده مشتاق استقرار پروژه های خود در blockchain اتری نیز بودند. اثر شبکه به طور کامل و به تبع آن ، اتریوم در سال 2017 پادشاه ICOS شد و هنوز هم پادشاه Defi امروز است.

بیت کوین از طرف دیگر در حال تماشای رونق ICO و Defi از حاشیه بود. حتی اگر بیت کوین با سرمایه گذاری در بازار ، مشهور ترین و بزرگترین رمزنگاری باشد ، شبکه بیت کوین به دلیل محدودیت های فنی خود از تحولات Defi خارج شد.

این امر با اجرای بروزرسانی بیت کوین Segwit در سال 2017 تغییر کرد و این باعث شد که ایجاد بیت کوین Sidechains برای اولین بار امکان پذیر شود. با تشکر از توسعه دهندگان پیشرفته به روزرسانی به زودی پس از راه اندازی اولین Sidechains. این زنجیره ها دارای قابلیت های قرارداد هوشمند شبیه به اتریوم هستند ، اما امنیت بیت کوین ، اطمینان از تسویه حساب ، اثر شبکه و برخی حتی یک جانشین بیت کوین را به عنوان ارز بومی خود به ارث می برند.

Defi-on-Bitcoin

منبع 1: آکادمی افق

توسعه این Sidechains امکان ساخت پروژه های Defi را در بالای blockchain بیت کوین امکان پذیر کرده است و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا خدمات مالی یکسانی را در مورد بیت کوین ارائه دهند ، همانطور که سایر پروژه ها در Ethereum انجام می دهند. نمونه بارز این پروتکل Sovryn ، یک سیستم عامل مالی غیر متمرکز است که بر روی Sidechain قرارداد هوشمند Rootstock (RSK) ساخته شده است. Sovryn یک فروشگاه یک مرحله ای برای خدمات بانکی Defi است و تجارت ، وام ، وام و وام را به صورت غیر متمرکز ارائه می دهد. و به لطف به روزرسانی اخیر بیت کوین Taproot که در نوامبر 2021 منتشر شد ، امکانات Defi در بیت کوین حتی بیشتر بهبود یافته است.

چرا Defi در بیت کوین در سال 2022 مهم خواهد بود

بسیاری از بیت کوین ها معتقدند که شبکه بیت کوین امن ترین blockchain است ، که باعث می شود بیت کوین سخت ترین پولی باشد که جهان تاکنون دیده است. در نتیجه ، فقط منطقی است که آنها خواستار خدمات DEFI در امن ترین زنجیره در سخت ترین ارز ممکن باشند. Sidechains Bitcoin این امر را ممکن می سازد و یک اکوسیستم کاملاً جدید در حال توسعه است. Sidechains مانند RSK ، Stacks ، Liquid و Mintlayer ، حتی اگر آنها رویکردهای متفاوتی را دنبال می کنند ، با هدف تنها ارائه بهترین قرارداد هوشمند و راه حل های Defi در بیت کوین ، بخار کامل را پیش می برند.

در گذشته ، دشوار بوده است که بیت کوین های شخص را بدون به خطر انداختن اصول اصلی عدم تمرکز و خودآزمایی بیت کوین کار کنند ، زیرا تنها خدمات متمرکز وام بیت کوین را قادر می سازد. Defi On Bitcoin اساساً این مسئله را تغییر می دهد و وام های بیت کوین را به روشی غیر متمرکز و خودآمودیه ارائه می دهد. از آنجا که بیت کوین یک تریلیون دارایی دلار آمریکا است که میلیون ها سکه در آن در سردخانه نگهداری می شود ، بازار بالقوه خدمات Defi در بیت کوین بسیار گسترده است. در طول سال 2021 ، بیت کوین و بسیاری از دارایی های رمزنگاری شده با آن در بازار گاو نر بودند. اگر بازار رمزنگاری چرخه معمولی خود را همانطور که طی یک دهه گذشته چندین بار انجام داده است ، تکرار کند ، می توان پایان بازار گاو نر را در سال 2022 انتظار داشت."Winter Crypto" که در آن ارزش های آنها فروپاشید ، و بازار رمزنگاری وارد خواب زمستانی شد. البته تکرار چنین چرخه هایی به دور از مشخص نیست. مایکل سیلور ، مدیرعامل MicroStrategy ، یک شرکت IT که به دلیل داشتن هلدینگ بزرگ بیت کوین شناخته شده است ، استدلال می کند که اکنون که سرمایه گذاران نهادی وارد بازار رمزنگاری شده اند ، کشش های بزرگی که در سال های 2014 و 2018 مشاهده می شود ، چیزی از گذشته است.

"انتظار می رود که سرمایه گذاران به طور فزاینده ای به دنبال فرصت هایی برای کسب بازده اضافی در سرمایه گذاری های بیت کوین خود باشند."

با این وجود ، بازارهای گاو نر به پایان می رسند ، یا برای نقل قول ند استارک از Game of Thrones: "خودتان را بریس کنید ، زمستان [رمزنگاری] در حال آمدن است" بنابراین ، اگر بیت کوین در سال 2022 وارد بازار خرس شود ، سرمایه گذاران مشتاق کسب علاقه خواهند بودروی بیت کوین آنهاتا زمانی که بیت کوین از بازار سنتی قدردانی و از آن بهتر عمل کند ، فشار روانی برای به دست آوردن بازده اضافی در سرمایه گذاری های بیت کوین بسیار کم است. هرچند در شرایط بازار خرس ، جایی که بیت کوین کم تحرک است ، می توان انتظار داشت که سرمایه گذاران به طور فزاینده ای به دنبال فرصت هایی برای کسب بازده اضافی در سرمایه گذاری های بیت کوین خود باشند.

زمستان رمزنگاری

Crypto Winter به بدترین مرحله بازار اشاره دارد که قیمت های رمزنگاری ، از جمله بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ، به دلیل روند نزولی در سطح پایین باقی می مانند. این پدیده اغلب در وسط پایین آمدن طولانی مدت در ارزهای رمزپایه رخ می دهد.

با این وجود ، بسیاری از بیت کوین ها حاضر نیستند سکه های خود را به یک موسسه متمرکز واگذار کنند. بنابراین ، Defi on Bitcoin ذینفع بزرگی خواهد بود زیرا در حالی که به وام دهندگان اجازه می دهد کلیدهای خصوصی خود را کنترل کنند ، خدمات وام غیر متمرکز را ارائه می دهند

Defi-Bitcoin

شماره 2 تماس با قابلیت همکاری بلندتر می شود

هرکسی که در گذشته از خدمات و برنامه های مربوط به blockchains و لایه های مختلف استفاده کرده است ، مشکلات این امر را می تواند ایجاد کند. سرمایه گذاران به چندین کیف پول رمزنگاری نیاز دارند و صندوق های پل از یک blockchain به دیگری می توانند به دانش عمیق نیاز داشته باشند. همین مسئله در مورد وجوهی نیز وجود دارد که باید از یک لایه به لایه دیگر منتقل شوند ، به عنوان مثالاز blockchain ethe- reum (لایه 1) تا چند ضلعی (لایه 2). علاوه بر این ، معاملات مربوط به اتریوم در حال حاضر بسیار پرهزینه است. انتقال وجوه از اتریوم به پروتکل لایه دوم می تواند به راحتی 50 تا 100 دلار در هزینه های معامله ، مستقل از مبلغ منتقل شده باشد.

این اصطکاک ها منجر به تجربه کاربری ناخوشایند می شوند زیرا وجوه در برنامه های مختلف و کیف پول در سراسر فضای رمزنگاری پخش می شود. خدماتی مانند Metamask تا حدودی با ارائه یک سرویس کیف پول که به کاربران امکان می دهد به blockchains و لایه های مختلف از همان کیف پول متصل شوند ، این کار را تا حدی اصلاح می کنند. با این وجود ، پلنگ هنوز مورد نیاز است. برنامه های دیگر مانند Zapper به شما امکان می دهد نمونه کارها Defi خود را از یک مکان ، مستقل از زنجیره بلوک یا لایه ای که وجوه در آن سرمایه گذاری شده است ، ردیابی کنید.

چنین خدماتی گام های کودک به سمت دنیای رمزنگاری قابل تعامل است اما به هیچ وجه برای کاهش چالش های یک دنیای چند چین به هیچ وجه کافی نیست. چندین پروژه برای رفع مشکل در مقیاس بزرگتر آغاز شده است. Polkadot در حال ساخت زیرساخت هایی است که blockchains را از طریق زنجیره رله خود به هم وصل می کند و به زنجیرهای متصل اجازه می دهد تا آزادانه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و داده ها را تبادل کنند.

Relay Chain - Polkadot

منبع 3 polkafrance. fr

Icon ، یکی دیگر از پروژه های blockchain ، در حال راه اندازی راه حل از طریق BTP Col خود است که به blockchain های موجود اجازه می دهد تا با یکدیگر به روشی غیر متمرکز ارتباط برقرار کنند. به عنوان یک پل غیرمتمرکز عمل می کند و داده ها را به روش مقاومت در برابر سانسور از یک blockchain به دیگری منتقل می کند.coSTOS یک پروتکل ارتباطی بین بلوک به نام IBC ساخته است ، Thorchain مبادله نقدینگی زنجیره ای را ارائه می دهد و Quant به کاربران امکان اتصال سیستم های لدرهای توزیع شده را می دهد.

نه تنها پروژه های رمزنگاری پتانسیل هایی را که در قابلیت های بین المللی blockchain نهفته است ، تشخیص داده اند. بنگاههای مؤسسه مستقر نیز در این راستا حرکت می کنند و در حال بررسی مدل های جدید تجاری هستند که از طریق blockchains قابل تعامل امکان پذیر می شوند. توانایی blockchains برای برقراری ارتباط و تبادل داده ها به کاربران امکان می دهد تا ضمن ماندن در کنترل آن داده ها ، اطلاعات را با شرکت ها به اشتراک بگذارند. به طور معمول موارد ذکر شده مراقبت های بهداشتی و مدیریت هویت است ، اما موارد استفاده بالقوه فراتر از آن است.

اما حتی اگر این راه حل ها و موارد استفاده وجود داشته باشد ، آنها در مقیاس بزرگ اثبات نشده اند و هیچ یک از رویکردها نتوانسته اند خود را به عنوان استاندارد صنعت تعیین کنند. اما از آنجا که فراخوان قابلیت تعامل بلندتر می شود و راه حل ها تقاضای زیادی دارند ، برنامه هایی که می توانند راه حل های قابلیت تعامل قابل اجرا را ارائه دهند ، این پتانسیل را دارند که در سال 2022 و بعد از آن بسیار موفق شوند. بنابراین توصیه می شود به پروژه هایی که در زمینه تقویت قابلیت همکاری در فضای رمزنگاری کار می کنند ، توجه کنید.

#3 Metaverse ، NFTS و GameFi به عنوان اینترنت بعدی

از آنجا که فیس بوک نام خود را به متا تغییر داده است ، متاور واژگان ساعت است. متاورس یک دنیای دیجیتالی آینده نگر است که در آن افراد می توانند در یک واقعیت مجازی و پیش بینی شده حرکت کنند. این یک چشم انداز برای آینده اینترنت است که همراه با برخی از روندهای فعلی در زیرساخت های آنلاین ، از جمله ایجاد جهان سه بعدی - و به نظر می رسد که به خصوص با NFTS به فضای رمزنگاری کاملاً متصل است.

"فضای NFT به خودی خود در سال 2021 انفجار محبوبیت را تجربه کرده است و به سرمایه گذاری تخمین زده شده در بازار بیش از 40 میلیارد دلار آمریکا می رسد ..."

متاور و NFTS

فضای NFT به خودی خود در سال 2021 انفجار محبوبیت خود را تجربه کرده است و به سرمایه گذاری تخمین زده شده در بازار بیش از 40 میلیارد دلار دلار آمریکا رسیده است-و هیچ علامتی وجود ندارد که به زودی محبوبیت آنها از بین برود. برعکس: NFT ها برای ماندن در اینجا هستند و موارد جدید استفاده و تغییرات این نشانه ها در سمت چپ و راست بهار می شوند. NFTS برای فروش موسیقی و هنر ، اعطای دسترسی به رستوران ها و موزه ها ، خرید کالاهای قابل معامله در بازی های آنلاین یا اجازه مالکیت در یک ویدیوی دارای مجوز از یک بازی NBA - فقط نامگذاری چند مورد از امکانات بی پایان استفاده می شود. NFTS همچنین به هنرمندان راه های جدیدی برای کسب درآمد از خلاقیت های خود می دهد. به عنوان مثال NFT هایی که به طور خودکار درصدی از قیمت فروش را به خالق پرداخت می کنند ، هر بار که NFT بازپرداخت می شود. این امر به هنرمندان اجازه می دهد تا در آینده قدردانی از آفرینش های خود را داشته باشند.

به لطف ظهور متاور ، NFT ها یک مورد استفاده اضافی را دریافت می کنند. آنها یک عنصر مهم در این دنیای جدید خواهند بود ، زیرا اجازه می دهند در این جهان های مجازی مالکیت داشته باشند. و هر کجا که مالکیت واقعی وجود داشته باشد ، تجارت امکان پذیر می شود که به نوبه خود منجر به توسعه سیستم های اقتصادی می شود. نمونه هایی از NFT هایی هستند که نمایانگر بسته های زمین هستند که می توانند در متائره هایی مانند Decentraland یا معامله شوند

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 28 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 0:00