نمودارهای سهام را برای انتخاب بهتر سهام مقایسه کنید

ساخت وبلاگ

متغیرهای زیادی در هنگام انتخاب بهترین سرمایه گذاری وجود دارد. از داده های اساسی گرفته تا تجزیه و تحلیل فنی گرفته تا توصیه های آنلاین ، هر بخش از اطلاعات در پایان نامه سرمایه گذاری شما نقش دارد.

چرا نمودارهای سهام را مقایسه می کنیم؟

هنگامی که مجموعه ای از سهام ، ETF ها ، صندوق های متقابل یا سایر اوراق بهادار که با پایان نامه سرمایه گذاری عمومی شما مطابقت دارند ، استفاده از نمودار مقایسه سهام می تواند دیدگاه ارزشمندی را به شما بدهد. ترسیم تمام سرمایه گذاری های بالقوه شما در برابر یکدیگر ، درک شما از سرمایه گذاری های فردی و نحوه قرار گرفتن آنها در تصویر بزرگتر را بهبود می بخشد.

نمودارهای مقایسه ای به شما یک نقطه داده تصویری قوی و بصری می دهد که می توانید هنگام رتبه بندی و انتخاب سرمایه گذاری که به بهترین وجه متناسب با پایان نامه سرمایه گذاری شما باشد ، استفاده کنید.

یک مثال سهام فناوری

بیایید فقط با یک راه بتوانیم هنگام انتخاب سرمایه گذاری ، نمودارهای سهام را با هم مقایسه کنید.

بیایید بگوییم که شما علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش فناوری هستید. شرکت های زیادی در این زمینه وجود دارند که باید انتخاب کنند. در حین انجام تحقیقات خود (مرور وب سایت های سرمایه گذاری ، صحبت با همکاران ، خواندن توصیه های تحلیلگر و غیره) ، شما یک لیست "فناوری" ویژه در Stockmarketeye ایجاد کرده اید. این لیست نگهبان سهام تمام سهام فنی را که در طول تحقیقات شما از رادار شما عبور کرده اند ، نگه می دارد و به نظر می رسد "قابل سرمایه گذاری" است.

ممکن است شما با سایر سهام فنی روبرو شوید ، اما به یک دلیل یا دلیل دیگر ، آنها آن را در این لیست سرپرستی قرار نداده اند.(اگرچه نگه داشتن یک لیست مراقبتی جداگانه برای سهام فناوری که لیست سرپرستی شما را نمی سازند نیز امکان پذیر است زیرا StockMarketeye محدودیت تعداد لیست های مراقبتی را که می توانید داشته باشید محدود نمی کند ، و همچنین تعداد سهام شما می توانید در هر لیست های مراقبتی داشته باشید.)

در Stockmarketeye ، این لیست تماشا ممکن است چیزی شبیه به این باشد:

A Technology Stocks Watchlist

شما همچنین مشخص کرده اید که بازیکنان "نام بزرگ" در صنعت چه کسانی هستند و آنها را در صدر لیست تماشا خود قرار داده اید. برای بحث ما ، آن بازیکنان فناوری "نام بزرگ" عبارتند از:

  • شرکت اپل (AAPL)
  • شرکت Google (Googl)
  • یاهوشرکت (YHOO)
  • شرکت مایکروسافت (MSFT)
  • شرکت Amazon.com (AMZN)

اضافه کردن نمادهای مقایسه به نمودار

برای مقایسه نمودارهای سهام این سرمایه گذاری های بالقوه ، آنها را به عنوان نماد مقایسه با نمودار اضافه می کنید. روش های مختلفی برای افزودن نمادهای مقایسه وجود دارد.

The first way allows you to add each symbol individually using the chart menu, Chart Options >مقایسه با… در "اضافه کردن نماد مقایسه" را وارد کنید تا برای مقایسه در این زمینه از نماد تیکت استفاده کنید (می توانید نمادی را که می خواهید مستقیماً به قسمت اضافه کنید تایپ کنید ، یا از انتخاب کشویی برای انتخاب یکی از فهرست های ذکر شده استفاده کنید) ، سپس بر روی OK کلیک کنید تا آن را به نمودار اضافه کنید.

Adding a single comparison symbol

Alteatively, if you have more than one symbol you want to compare against, you can select all of them in the watchlist, then use the menu: Watchlist >به عنوان نماد مقایسه به نمودار اضافه کنید. توجه داشته باشید که این منو با کلیک راست (CTRL-کلیک بر روی Mac) در لیست نگهبان نیز موجود است.

Adding multiple comparison symbols at one time

پس از آن ، نمودار شما چیزی شبیه به موارد زیر خواهد بود:

Stock chart comparing 5 stocks

نمودار هر سهام از 0 در سمت چپ نمودار شروع می شود. محور y عملکرد نسبی (در درصد) هر سهام را از روز اول نمودار نشان می دهد. همانطور که مشاهده می کنید ، طی 6 ماه گذشته ، AAPL با yhoo یک ثانیه نزدیک به دیگران عمل کرده است.

مقایسه سهام دیگر

اما چگونه برخی از سهام دیگر با این 5 بزرگ مقایسه می شوند؟

با کلیک بر روی یکی از سهام دیگر ، مانند FB ، آن را به عنوان نماد اصلی در نمودار نشان می دهد. همانطور که مشاهده می کنید ، طی 6 ماه گذشته ، سهام فیس بوک (خط آبی تیره) از سهام دیگر "بزرگ 5" بهتر عمل کرده است.

Comparison stock chart of Facebook (FB) vs other major technology stocks

با این حال ، انتخاب P نشان می دهد که پاندورا (خط آبی تیره) حتی AMZN را نیز انجام داده است ، و در طی 6 ماه گذشته نزدیک به 20 ٪ کاهش یافته است.

Comparison stock chart of Pandora Media, Inc. (P) vs other major technology stocks

انتخاب IBM (خط آبی تیره) نمودار مشابهی را برای "آبی بزرگ" نشان می دهد که طی 6 ماه گذشته بیش از 15 ٪ کاهش یافته است.

Comparison stock chart of Inteational Business Machines (IBM) vs other major technology stocks

نمودارهای سهام مقایسه به من چه می گویند؟

IBM طی 6 ماه گذشته بیش از 15 ٪ کاهش یافته است ، اما آیا این بدان معنی است که این یک فرصت خرید است یا باید از آن جلوگیری کرد؟فیس بوک در 6 ماه گذشته تقریباً 30 ٪ افزایش یافته است ، اما آیا این بدان معنی است که خیلی گران است یا هنوز هم جایی برای اجرای آن وجود دارد؟

متأسفانه ، مقایسه نمودار به تنهایی نمی تواند به این سؤالات پاسخ دهد. برای درک نمودارها ، باید پیشینه (درآمد ، عوامل اقتصادی و غیره) را در پشت عملکرد اخیر درک کنید.

مقایسه نمودارها می تواند به شما کمک کند تا به سرعت سهام را که برخی از جنبه های پایان نامه سرمایه گذاری شما را برآورده می کند ، شناسایی کنید. اما شما به احتمال زیاد می خواهید این اطلاعات را با درک عمیق تر از مشخصات سهام خاص مورد علاقه خود تکمیل کنید.

نتیجه

انتخاب استوکرهای مناسب برای سرمایه گذاری در بخشی از هنر و بخشی از علم است. بخش علمی بر تحقیق در مورد اصول و تکنیک های سهام ، ETF ها ، صندوق های متقابل یا سایر اوراق بهادار درگیر متمرکز است. بخش هنری پایان نامه سرمایه گذاری شما است و در انتخاب نهایی با استفاده از اطلاعات تحقیق شما به اوج می رسد. بخشی جدایی ناپذیر از این فرایند انتخاب ، مقایسه نمودارهای سهام است و به شما در رتبه بندی و تمایز بر اساس پایان نامه سرمایه گذاری خود کمک می کند.

اگر می خواهید این لیست تماشای فناوری را به StockMarketeye خود اضافه کنید ، می توانید آن را به عنوان یک فایل CSV در اینجا بارگیری کنید. سپس این ویدیو را برای چگونگی وارد کردن لیست Watch در Stockmarketeye تماشا کنید. اگر در حال حاضر یک کاربر StockMarketeye نیستید ، می توانید آن را به مدت 30 روز به صورت رایگان امتحان کنید ، هیچ رشته ای به آن وصل نشده است.

(افشای کامل: من سهام سهام زیر را که در این پست ذکر شده است ، دارم: AAPL ، GOOGL ، YHOO ، MSFT ، AMZN ، P و FB.)

آن را به صورت رایگان امتحان کنید!

نرم افزار ما را به صورت رایگان و به مدت 30 روز امتحان کنید. هیچ کارت اعتباری یا ایمیل لازم نیست. فقط بارگیری ، نصب و اجرا کنید.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 26 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 0:02