چه موقع باید از دستور محافظت خودداری کنید

ساخت وبلاگ

یک دستور حفاظت با هدف جلوگیری از تکرار مجدد خشونت خانگی یا آزار و اذیت جنسی با بیان اینکه چه رفتار مجرم متهم باید از انجام آن خودداری کند. تا زمانی که او از دستور حفاظت استفاده کند ، شاکی در امان خواهد بود. اگر پاسخ دهنده با هرگونه مقررات حفاظت از حفاظت مغایرت داشته باشد ، ممکن است وی دستگیر شود. پس از اعطای حكم حفاظت ، در سراسر كشور قابل اجرا است.

روش درخواست برای سفارش حفاظت به شرح زیر است:

 • شاکی باید یک اعتراف کند و فرم درخواست را در ایستگاه پلیس تکمیل کند. لطفاً قبل از تکمیل فرم درخواست ، سند "اعلامیه به شاکی را در مورد خشونت خانگی" بخوانید. برای بارگیری سند اینجا را کلیک کنید. این امر حقوق شما و اقداماتی را که ممکن است برای محافظت از خود ، فرزندان و سایر اعضای خانواده مشترک انجام دهید ، توضیح می دهد.
 • حمایت از اعترافات توسط افرادی که از موضوع مورد نظر آگاهی دارند ، ممکن است همراه با برنامه باشد.
 • این اسناد باید به منشی نزدیکترین دادگاه تحویل داده شود. دادگاه بلافاصله درخواست را در نظر می گیرد.
 • درخواست سفارش حفاظت محدود به شاکی نیست. درخواست حكم حفاظت به نمایندگی از شاكی توسط هر شخص دیگری كه علاقه ای به بهزیستی شاکی داشته باشد ، می تواند آورده شود. این شامل یک مشاور ، ارائه دهنده خدمات درمانی ، مددکار اجتماعی ، معلم یا عضو SAPS است.
 • اگر دادگاه راضی باشد که شواهد کافی وجود دارد که مظنون مرتکب شده است یا اقدام به خشونت خانگی/آزار و اذیت و آزار و اذیت و آزار و اذیت غیرضروری کرده است و ممکن است در نتیجه این قانون توسط شاکی متحمل شود ، دادگاه حکم حفاظت موقت را علیه این امر صادر می کند. پاسخ دهنده
 • درخواست دستور حفاظت موقت ممکن است در هر زمان و نه تنها در ساعات اداری یا روزهای دادگاه ارائه شود.
 • هدف از این دستور حفاظت موقت ، محافظت فوری از شاکی است.
 • دستور حفاظت موقت تا زمانی که به پاسخ دهنده ارائه نشده باشد ، هیچ نیرو و تأثیر ندارد.
 • دادگاه همچنین موظف است حکم تعلیق دستگیری را برای پاسخ دهنده صادر کند. نقض دستور حفاظت مستلزم آن است که پاسخ دهنده بلافاصله توسط پلیس دستگیر شود.
 • دستور حفاظت موقت حكم نهایی از دادگاه نیست ، بلكه حكم موقت است كه تا تاریخ بازگشت ، امداد فوری را اعطا می كند (تاریخی كه متقاضی و متقاضی پس از اخطار داده شده ، باید در دادگاه حضور پیدا كنند تا داشته باشندسفارش حفاظت سفارش نهایی را داده است). در این تاریخ بازگشت ، به مخاطب این فرصت را می دهد که دلایل نهایی را به دادگاه ارائه دهد که نباید دستور حفاظت نهایی شود.
 • اگر پاسخ دهنده در تاریخ بازگشت در دادگاه ظاهر نشود ، اما دادگاه راضی است که اعلامیه صحیح به مخاطب داده شده است و شواهد کافی وجود دارد مبنی بر اینکه مخاطب مرتکب شده است یا مرتکب عمل خشونت خانگی/آزار و اذیت جنسی شده است ،دادگاه ممکن است در تاریخ بازگشت دستور نهایی را صادر کند.

دستور حفاظت از پاسخ دهنده جلوگیری می کند -

 • ارتکاب هرگونه عمل مشخص خشونت خانگی/آزار و اذیت جنسی
 • ورود به محل اقامت مشترک یا ورود به قسمت خاصی از محل اقامت
 • اگر آنها با هم زندگی نکنند وارد محل زندگی قربانی می شوند
 • ورود به محل اشتغال/دفتر مقتول
 • اگر به نفع کودک باشد ، تماس با کودک یا فرزندان وجود دارد.

اگر دستور حفاظت به دست آمده باشد ، پاسخ دهنده نمی تواند از قربانی یا کودکی که معمولاً در محل زندگی مشترک زندگی می کند ، جلوگیری کند و یا در محل زندگی مشترک یا هر بخشی از آن باقی بماند.

هنگام درخواست دستور حفاظت ، شاکی می تواند درخواست حذف سلاح گرم پاسخ دهنده یا سایر سلاح های خطرناک را داشته باشد. اگر دادرس به پلیس دستور دهد سلاح گرم را از بین ببرد ، پلیس تا زمانی که پرونده نهایی شود ، سلاح گرم را نگه می دارد. سلاح گرم فقط به دستور دادگاه می تواند به پاسخ دهنده برگردانده شود و دادگاه می تواند شرایطی را اضافه کند. دادگاه همچنین می تواند به دولت دستور دهد اگر به نفع امنیت قربانی باشد ، سلاح گرم را حفظ کند.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که ممکن است در مواردی که اعمال خشونت خانگی/آزار و اذیت جنسی یک جرم مانند حمله یا تجاوز جنسی باشد ، اتهامات کیفری ممکن است مرتکب شود. این بدان معنا نیست که در صورت انجام این جرم ، ابتدا باید داروهای موجود در دستور محافظت را قبل از تعیین اتهامات جنایی ، از بین ببرد. می توان اتهام کیفری را با دستور حفاظت یا بدون دستورالعمل ثبت کرد.

دادگاه می تواند به یک افسر پلیس دستور دهد تا با یک شاکی همراه باشد تا دارایی خود را از یک مکان مشخص بازیابی کند تا از امنیت شاکی اطمینان حاصل کند.

مهم: اگر فردی از دستور حمایت اطاعت نکرد، باید فوراً با کپی دستور حمایت به پلیس اطلاع داده شود تا متهم دستگیر و به دادگاه معرفی شود. فقط قاضی می تواند فرد دستگیر شده را با صدور حکم آزاد کند.

حق چاپ @ 2014 خدمات پلیس آفریقای جنوبی (SAPS) نگهداری شده توسط: SITA SAPS Webteam (SITA TIS) بهترین مشاهده با وضوح صفحه نمایش 1026 x 800 سازگار با IE 7 و بالاتر

تلفن: +27 (0) 12 393 1000 SAPS دفتر مرکزی Koedoe Building 236 Pretorius Street Pretoria Private Bag X94 Pretoria 0001 GPS مختصات: S25. 74790 E28. 18901

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 32 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 0:18