آینده Zcash ، Monero و Crypto خصوصی

ساخت وبلاگ

چگونه می توانید از Crypto به صورت خصوصی استفاده کنید؟راهنمای ZCASH ، MONERO و سایر سکه ها و پروژه های حریم خصوصی.

Zcash, Monero, and dollar sign logos.

در نتیجه ، بسیاری از اعضای جامعه cryptocurrency از پیشرفت برای ایجاد ارزهای بیشتر با احترام به حریم خصوصی حمایت کرده اند ، که در آن مانده ، تعامل و معاملات کاربران خصوصی است. در این وبلاگ ، ما برخی از اصول اولیه cryptocurrency را بررسی خواهیم کرد ، سپس از طریق Monero و Zcash قدم می زنیم - دو ارز رمزنگاری شده ، محبوب ، خصوصی با پروتکل ها ، اکوسیستم ها و ویژگی های حریم خصوصی. هرکدام همچنین مجموعه ای از مبادلات رمزنگاری ، نگرانی های نظارتی و موارد استفاده خود را دارند.

سکه های حریم خصوصی و ارزهای رمزنگاری چیست؟

ارزهای رمزپایه نشانه های دیجیتالی یا مجازی هستند که از رمزنگاری برای اطمینان از معاملات خود و کنترل ایجاد واحدهای جدید استفاده می کنند. ارزهای رمزپایه غیر متمرکز هستند ، به این معنی که آنها مشمول کنترل دولت یا موسسه مالی نیستند. بیت کوین ، اولین و مشهورترین رمزنگاری ، در سال 2009 ایجاد شد. ارزهای رمزنگاری شده اغلب در مبادلات غیر متمرکز معامله می شوند و همچنین می توانند برای خرید کالا و خدمات استفاده شوند.

ارزهای رمزپایه محبوب شده اند زیرا آنها درجه ای از ناشناس بودن را ارائه می دهند ، غیر متمرکز می شوند و اغلب ارزان تر و سریعتر از معامله های سنتی فیات هستند. بیت کوین ، مشهورترین cryptocurrency ، از زمان راه اندازی آن در سال 2009 رشد چشمگیر در محبوبیت مشاهده کرده است. امروز ، هزاران ارز رمزنگاری مختلف با سرمایه گذاری در بازار ترکیبی بیش از 1 تریلیون دلار وجود دارد. ارزهای رمزنگاری شده در بین سرمایه گذاران ، دلالان و کاربرانی که حریم خصوصی و عدم تمرکز را ارزیابی می کنند محبوب شده است.

ارزهای رمزپایه اغلب به دلیل ویژگی های حریم خصوصی آنها مورد ستایش قرار می گیرند. معاملات انجام شده با استفاده از ارزهای رمزپایه به طور کلی نام مستعار است ، به این معنی که آنها با هویت در دنیای واقعی افراد مرتبط نیستند. این می تواند ردیابی معاملات cryptocurrency و پیگیری افراد در پشت سر آنها را برای مقامات دشوار کند. علاوه بر این ، بسیاری از ارزهای رمزپایه ویژگی های تقویت حریم خصوصی مانند خدمات مخلوط داخلی را ارائه می دهند که می تواند منشأ معاملات را بیشتر کند.

با این حال ، ذکر این نکته حائز اهمیت است که ارزهای رمزنگاری واقعاً ناشناس نیستند. در بیشتر موارد ، می توان معاملات cryptocurrency را به منشأ دنیای واقعی آنها ردیابی کرد. علاوه بر این ، بسیاری از مبادلات و ارائه دهندگان خدمات به کاربران نیاز دارند تا هویت خود را تأیید کنند ، به این معنی که هویت در دنیای واقعی کاربران اغلب با فعالیت های رمزنگاری شده آنها گره خورده است. به همین ترتیب ، در حالی که ارزهای رمزپایه برخی از ویژگی های حریم خصوصی را ارائه می دهند ، کاملاً خصوصی نیستند.

Zcash و Monero چیست؟

با توجه به میزان اطلاعاتی که در معرض blockchain های عمومی قرار دارد ، کاربران ، دانشمندان و محققان به دنبال راه هایی برای محافظت از صاحبان رمزنگاری و معاملات هستند. این زمینه به عنوان "نشانه های حریم خصوصی" یا "سکه های حریم خصوصی" شناخته می شود.

ZCASH یک رمزنگاری منبع باز است که حریم خصوصی و شفافیت انتخابی معاملات را ارائه می دهد. پرداخت ZCASH در یک blockchain عمومی منتشر می شود ، اما فرستنده ، گیرنده و مبلغ معامله ممکن است خصوصی باقی بماند. مونرو یک رمزنگاری است که بر حریم خصوصی ، عدم تمرکز و مقیاس پذیری متمرکز است. برخلاف

در حالی که بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده که مشتقات بیت کوین هستند ، مونرو مبتنی بر پروتکل رمزنگاری است و تفاوت های الگوریتمی قابل توجهی در رابطه با انسداد blockchain دارد. در باقیمانده این وبلاگ ، ما بررسی خواهیم کرد که چگونه این ارزها کار می کنند ، برخی از نگرانی های نظارتی در ارتباط با آنها و کارهای حریم خصوصی مرتبط با سایر blockchains.

Zcash و Monero چگونه کار می کنند؟

ZCASH از ساخت و ساز اثبات صفر به نام ZK-SNARK (استدلال غیرمستقیم غیر تعامل دانش) استفاده می کند ، که توسط تیم رمزنگاران باتجربه ساخته شده است. این ساخت و ساز به دو کاربر اجازه می دهد تا بدون آشکار کردن هویت خود ، اطلاعات را مبادله کنند. فرستنده می تواند داده ها را رمزگذاری کند تا فقط توسط شخصی که دارای کلید مخفی است ، رمزگشایی شود و گیرنده می تواند تأیید کند که داده ها با آن دستکاری نشده اند ، بدون اینکه چیزی در مورد فرستنده یا محتوای پیام بیاموزد.

مونرو از تکنیکی به نام امضاهای حلقه برای خنثی کردن فرستنده یک معامله استفاده می کند. امضاهای حلقه با داشتن گروهی از کاربران هر معامله را امضا می کنند و تعیین اینکه کاربر در واقع معامله را امضا کرده است غیرممکن است. این باعث می شود معاملات مونرو خصوصی تر از معاملات بیت کوین باشد ، که فقط نام مستعار هستند.

علاوه بر این ، Monero (XMR) از آدرس های مخفی استفاده می کند تا بیشتر گیرنده یک معامله را تحت الشعاع قرار دهد. آدرس های مخفی کلیدهای عمومی یکبار مصرف هستند که برای هر معامله تولید می شوند. فرستنده یک آدرس مخفیک ایجاد می کند ، که سپس برای ایجاد یک کلید عمومی یک بار استفاده می شود. گیرنده می تواند بدون آشکار کردن کلید یا آدرس عمومی خود ، از کلید خصوصی خود برای رمزگشایی معامله استفاده کند.

مزایای Zcash و Monero چیست؟

مزیت اصلی ZCASH حریم خصوصی آن است. معاملات رمزنگاری در شبکه ZCASH به طور عمومی در blockchain قابل مشاهده نیست و فرستنده ، گیرنده و میزان معامله همه می توانند خصوصی باشند. این باعث می شود Zcash برای کاربرانی که ارزش حریم خصوصی خود را دارند ، انتخاب خوبی داشته باشد. Monero همچنین برای کاربرانی که ارزش حریم خصوصی را ارزیابی می کنند ، و همچنین کسانی که برای عدم تمرکز و مقیاس پذیری ارزش قائل هستند ، انتخاب خوبی است. مونرو مبتنی بر پروتکل Cryptonote است که به گونه ای طراحی شده است که در برابر تجزیه و تحلیل blockchain مقاوم است. Monero همچنین مقیاس پذیر است ، زیرا می تواند به راحتی در سیستم عامل های موجود رمزنگاری ادغام شود.

اگرچه صرافی های بزرگ - Coinbase ، Kraken ، Binance و دیگران - به مصرف کنندگان اجازه می دهند سکه های حریم خصوصی را خریداری و بفروشند ، اما این باعث می شود حریم شخصی کاربر تا حدی تخریب شود زیرا مجموعه ای از کاربرانی که این سکه ها را خریداری می کنند هنوز مشخص است.

چه نگرانی وجود دارد؟

وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال می شود ، نگرانی های نظارتی زیادی وجود دارد که همراه با آنها است. به طور کلی ، تنظیم کننده ها با ناشناس بودن Zcash و Monero و توانایی آنها در پنهان کردن معاملات مشکل دارند. این امر باعث نگرانی زیادی در مورد پولشویی ، فرار از مالیات و سایر فعالیت های غیرقانونی شده است.

به طور گسترده ، ارزهای دیجیتالی کاملاً خصوصی را می توان به راحتی برای فعالیت های غیرقانونی استفاده کرد. این امر به این دلیل است که ردیابی معاملات با استفاده از این ارزها بسیار دشوار است. این بدان معنی است که افراد می توانند بدون اینکه گرفتار شوند ، از آنها برای خرید و فروش کالاها و خدمات غیرقانونی استفاده کنند. این یک نگرانی بزرگ برای آژانس های اجرای قانون و نظارتی است ، که اغلب سعی در ردیابی معاملات - از جمله موارد رمزنگاری - برای ایجاد زنجیره ای برای استفاده مجرمانه دارند. این نگرانی باعث شد تا تنظیم کننده ها نقدی گردباد را که برای پردازش بیش از 7 میلیارد دلار ارز دیجیتال استفاده شده بود ، تحریم کنند. سایر فرآیندهای مربوط به معاملات ناشناس شامل Coinjoin ، فرایندی است که برای مبهم کردن شرکت کنندگان در معاملات بیت کوین استفاده می شود.

این تنظیم کننده ها نگران این هستند که از این دارایی های دیجیتالی می توان برای شستشوی پول یا تبادل دارایی های غیرقانونی در وب تاریک استفاده کرد. این امر به این دلیل است که ردیابی جایی که پول هنگام انتقال با استفاده از این ارزها می رود بسیار دشوار است. این بدان معنی است که افراد می توانند از این ارزها برای انتقال پولی که از طریق فعالیتهای غیرقانونی بدست آمده استفاده کنند. این یک نگرانی بزرگ برای موسسات مالی و آژانس های نظارتی است.

به طور کلی ، نگرانی های نظارتی زیادی وجود دارد که همراه با استفاده از Zcash یا Monero است. این نگرانی ها باید قبل از اتخاذ این ارزهای دیجیتال به طور گسترده مورد بررسی قرار گیرد.

چرا Zcash و Monero مهم هستند؟

به دلایل مختلف مسائل مربوط به حریم خصوصی. این امکان را به ما می دهد تا افکار و احساسات خود را نسبت به خودمان حفظ کنیم و این امکان را به ما می دهد که بتوانیم اطلاعات خود را با چه کسی به اشتراک بگذاریم. علاوه بر این ، حریم خصوصی به محافظت از اطلاعات شخصی ما در برابر استفاده در برابر ما کمک می کند. این امر به ویژه در یک زمینه مالی صادق است ، جایی که اطلاعات مالی نشان می دهد که ما با چه کسی معامله می کنیم و چه چیزی را خریداری می کنیم ، چه در USD یا BTC.

Zcash و Monero مهم هستند زیرا آنها به کاربران حریم خصوصی و امنیت را ارائه می دهند. بر خلاف بیت کوین ، که نام مستعار است ، Zcash و Monero هر دو کاملاً ناشناس هستند. این بدان معنی است که کاربران می توانند بدون نیاز به نگرانی در مورد اطلاعات شخصی خود که از آدرس کیف پول رمزنگاری شده خود در معرض دید قرار می گیرند ، معامله کنند.

علاوه بر این ، هر دو Zcash و Monero از رمزنگاری برش استفاده می کنند تا اطمینان حاصل کنند که تمام معاملات کاملاً ایمن هستند. این باعث می شود هک کردن آنها هر دو بسیار دشوارتر از بیت کوین باشد که قربانی هک های بسیار زیاد در سالهای اخیر بوده است.

یکی دیگر از دلایل مهم بودن Zcash و Monero این است که هر دو بسیار همه کاره هستند. به عنوان مثال ، ZCash می تواند برای معاملات عمومی و خصوصی استفاده شود. این امر آن را برای طیف گسترده ای از اهداف مختلف ایده آل می کند. از طرف دیگر مونرو به طور خاص برای معاملات خصوصی طراحی شده است. این باعث می شود این انتخاب مناسب برای کسانی که حریم خصوصی خود را بیش از هر چیز دیگری ارزیابی می کنند.

سرانجام ، لازم به ذکر است که Zcash و Monero هر دو استفاده بسیار آسان هستند. رابط های کاربر پسند آنها باعث می شود آنها برای مبتدیان کامل شوند ، در حالی که ویژگی های پیشرفته آنها برای کاربران با تجربه تر جذاب خواهد بود. با نگرانی های نظارتی حل شده ، پیچیدگی های اضافی کمی با استفاده از یک رمزنگاری با محوریت حریم خصوصی وجود دارد.

در نتیجه، دلایل زیادی وجود دارد که چرا Zcash و Monero مهم هستند. ویژگی های افزایش دهنده حریم خصوصی، امنیت پیشرفته و تطبیق پذیری آنها آنها را به دو مورد از محبوب ترین ارزهای دیجیتال موجود تبدیل کرده است.

سایر سکه ها و شیوه های حفظ حریم خصوصی

بسیاری از ارزهای دیجیتال بزرگتر نیز دارای پروژه های فرعی بر گسترش حریم خصوصی کاربران از جمله بیت کوین و اتریوم بوده اند. به عنوان مثال، دش یک ارز رمزنگاری منبع باز است که از بیت کوین جدا شده و برای حفظ حریم خصوصی پول نقد در نظر گرفته شده است. MobileCoin یکی دیگر از ارزهای دیجیتال متمرکز بر حفظ حریم خصوصی است که با برنامه پیام رسانی محبوب Signal ادغام شده است. MobileCoin ریشه در Stellar دارد، با این هدف که کارمزد پایین و زمان تراکنش کوتاه داشته باشد.

برخی از اعضای انجمن اتریوم همچنین پیشنهاد کرده‌اند که راه‌حل‌ها یا مجموعه‌هایی با لایه ۲ دانش صفر اضافه کنند که حریم خصوصی بیشتری را به تراکنش‌های بلاک چین اتریوم اضافه می‌کند.

در نهایت، حریم خصوصی کریپتو در وضعیت کاملاً نوپایی قرار دارد و ارزها، پروتکل‌ها و پیشنهادات جدید احتمالا ظهور و رشد قابل توجهی دارند.

سوالات و جامعه

ما در Skiff یک فضای کاری رمزگذاری شده اول به حریم خصوصی برای ایمیل، ارتباطات، همکاری و موارد دیگر هستیم. محصولات ما یادداشت‌ها، فایل‌ها و ایمیل‌های شما را فقط برای شما خصوصی نگه می‌دارند - مانند آدرس‌های محافظ Zcash یا تراکنش‌ها در Monero. ما در حال حاضر پرداخت های رمزنگاری شده را می پذیریم

برای امتحان فضای کاری ما، از صفحه ثبت نام دیدن کنید - یا به انجمن های Twitter، Reddit، و Discord ما بپیوندید.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 29 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 1:08