شماره های فیبوناچی - تجارت برای سودهای عظیم با این ابزار منحصر به فرد!

ساخت وبلاگ

دنباله شماره فیبوناچی و نسبت طلایی را می توان در کل طبیعت یافت و معامله گران مانند گان آنها را در بازارهای مالی اعمال کرد و میلیون ها نفر را با استفاده از این ابزار منحصر به فرد به عنوان بخشی از روش معاملاتی خود ساخت.

دنباله شماره فیبوناچی و نسبت طلایی امروزه توسط بسیاری از معامله گران زرنگ و دانا استفاده می شود ، بنابراین بیایید ببینیم که چگونه می توانند در هر بازارهای مالی سود بزرگی کسب کنند.

سطح پشتیبانی و مقاومت برای همه معامله گران بسیار مهم است زیرا می توانند در هنگام تجارت به شناسایی نقاط ورود و خروج کمک کنند.

سطح فیبوناچی درصد "اصلاح" به دست آمده از دنباله شماره فیبوناچی و نسبت طلایی ابزاری نوآورانه و مفید برای هر معامله گر است ، پس چرا آنها اینقدر مفید هستند؟بیایید دریابیم

اعداد فیبوناچی و نسبت طلایی

دنباله فیبوناچی در لیبری تعبر ، نوشته شده توسط لئوناردو فیبوناچی در سال 1202 چاپ شد. این اولین بار اعداد هندو-عربی را به اروپا معرفی کرد و آنها جایگزین اعداد رومی شدند.

دنباله شماره فیبوناچی حول معادله زیر بود:

چه تعداد جفت خرگوش از یک جفت واحد قابل تولید است ، اگر هر ماه هر جفت یک جفت جدید تولید کند ، که از ماه دوم ، تولید خرگوش های بیشتری را شروع می کند؟

در حالی که دنباله عدد فیبوناچی و نسبت طلایی برای حل معادله فوق استفاده شده است ، نتیجه این بود که یک دنباله عدد تولید می کند که در سراسر جهان طبیعی از اهمیت برخوردار است.

پس از چند عدد اول در دنباله ، نسبت هر عدد در رابطه با تعداد بالاتر بعدی تقریباً 0. 618 و به تعداد پایین تر قبلی 1. 618 است. این دو شکل به عنوان میانگین طلایی یا نسبت طلایی شناخته می شوند.

نسبت طلایی و نسبت طلایی

این تعداد برای ما خوشایند است و در سراسر زیست شناسی ، هنر ، موسیقی ، آب و هوا ، موجودات و حتی معماری ظاهر می شود.

نمونه هایی از اشیاء طبیعی مبتنی بر نسبت طلایی عبارتند از: پوسته های حلزون ، کهکشان ها ، طوفان ها ، مولکول های DNA ، آفتابگردان ها و بسیاری از اشیاء دیگر که در دنیای طبیعی رخ می دهد.

سطح اصلاح

دو سطح اصلاح درصد فیبوناچی که از نظر معامله گران بسیار مهم در نظر گرفته می شود: 38. 2 ٪ و 62. 8 ٪. سایر درصد های مهم در حال اصلاح عبارتند از: 75 ٪ ، 50 ٪ و 33 ٪. بنابراین چگونه معامله گران می توانند از آنها استفاده کنند؟خوب ، سه مزیت اصلی وجود دارد.

1. اعداد فیبوناچی شماره های خروجی را تعریف می کنند

اگر سه یا چند سطح قیمت فیبوناچی با هم جمع شود ، می توان یک توقف از دست داد را در بالای منطقه قرار داد که نشان دهنده یک منطقه مهم پشتیبانی یا مقاومت است.

تنظیم سفارشات از دست دادن با استفاده از تنظیم مجدد فیبوناچی به معامله گران اجازه می دهد تا یک نقطه خروج از پیش تعریف شده را تعیین کنند ، بنابراین در صورت اشتباه می توانند از بازار خارج شوند. این بدان معناست که آنها می توانند با روشی منضبط تجارت کنند و از عدالت خود محافظت کنند ، که برای همه معامله گران بسیار مهم است.

2. سطح فیبوناچی می تواند اندازه موقعیت را تعریف کند

بسته به ریسکی که یک معامله گر می خواهد تجارت کند ، شماره های فیبوناچی می توانند از نظر ریسکی که معامله گر مایل به فرض است ، موقعیتی را که باید گرفته شود ، به دست آورد. این فقط به این دلیل است که ضرر پولی ناشی از توقف تجارت در بیشتر موقعیت های گرفته شده در بازار متفاوت است. توقف نزدیک به مقاومت و پشتیبانی ممکن است به معنای این باشد که موقعیت بزرگتر از چیزی که پشتیبانی یا مقاومت در آن دورتر است.

بنابراین معامله گران می توانند اندازه موقعیت را در پارامترهای مدیریت پول خود به راحتی تصمیم بگیرند و یک نقطه خروج از پیش تعریف شده داشته باشند.

3. اعداد و سود فیبوناچی در هر تجارت

با شماره های فیبوناچی ، پس از اتمام الگویی در برابر منطقه قیمت فیبوناچی ، معامله گران می توانند از آنها برای قفل سود استفاده کنند. این نشانه از اینکه چقدر سود حاصل می شود ، معامله گران را قادر می سازد تا سود را در سطوح از پیش تعریف شده قفل کنند.

مزیت توالی شماره فیبوناچی این است که آنها یک ابزار پیش بینی کننده هستند. بنابراین آنها به معامله گران اجازه می دهند تا از قبل ضرر و زیان و سود خاص داشته باشند. سپس معامله گران می توانند از آنها برای قفل سود بیشتر استفاده کنند و ضررها را به حداقل برسانند که این برای سودآوری طولانی مدت ضروری است.

گان از آنها برای این منظور استفاده کرد و به همین دلیل آنها چنین ابزاری مفید برای معامله گران هستند. یکی از کلیدهای تجارت هر بازار نظم و انضباط است. برای کاهش ضررها و سودآوری و پیروزی در طولانی مدت با تجارت بدون احساسات. گان این را می دانست ، و همه معامله گران که معامله کرده اند می دانند که چگونه احساسات می توانند یک برنامه معاملاتی را خراب کنند و دنباله شماره فیبوناچی باعث می شود یک معامله گر انضباط داشته باشد.

آیا آنها کار می کنند؟

گان فهمید که استفاده از شماره های فیبوناچی می تواند سود زیادی کسب کند و در معاملات خود ضرر کند و او از آنها برای جمع آوری ثروت بیش از 50 میلیون دلار استفاده کرد. اعداد فیبوناچی مفید هستند اما باید به عنوان بخشی از یک برنامه معاملاتی مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال ، گان فقط به آنها تکیه نکرد - او مجموعه ای از ابزارهای نوآورانه را برای ترکیب سودهای خیره کننده داشت.

او یکی از موفق ترین بازرگانان در تمام دوران بود و افسانه او در آن زندگی می کرد و بسیاری از معامله گران زرنگ و دانا در سراسر جهان هنوز از روشهای خود استفاده می کنند. آنها را بررسی کنید و ممکن است خوشحال شوید که این کار را کردید. آنها نه تنها نوآورانه هستند ، بلکه می توانند پتانسیل سود بزرگی را به شما بدهند و این همان چیزی است که همه ما به عنوان معامله گر می خواهیم.

توسط ساچا تارکوفسکی

اگر می خواهید اخبار جدیدترین به روزرسانی ها را در راهنماهای ما یا هر چیز دیگری که مربوط به تجارت فارکس است ، دریافت کنید ، می توانید در خبرنامه ماهانه ما مشترک شوید.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 29 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 1:12