چگونه از نوسان ساز تصادفی استفاده کنیم؟

ساخت وبلاگ

نشانگر تصادفی یک شاخص 2 روکش شده است که می تواند در نمودارها اعمال شود. بین 0 تا 100 حرکت می کند. این نشانگر به معامله گران کمک می کند تا تعیین کنند که یک روند به پایان می رسد.

نوسان ساز تصادفی یک شاخص مفید برای ارزیابی حرکت یا استحکام یک روند است. به طور کلی نوسان سازهای تصادفی و نوسان سازها به روشی آسان و قابل درک با سیگنال های خرید روشن و فروش ارائه می شوند. با این حال ، اتکا به این سیگنال ها ، بدون درک عمیق تر از نوسان سازهای تصادفی ، به احتمال زیاد منجر به ناامیدی خواهد شد. برای جلوگیری از چنین ناامیدی ، معامله گران جدید باید درک کاملی از مکانیک اساسی نوسان ساز تصادفی در رابطه با شرایط فعلی بازار داشته باشند.

نوسان ساز تصادفی چیست؟

نوسان ساز تصادفی حرکت قیمت را اندازه گیری می کند. حرکت میزان شتاب در حرکت قیمت است. ایده پشت شاخص تصادفی این است که قیمت یک ساز اغلب قبل از تغییر قیمت ابزار تغییر می کند. در نتیجه ، از این شاخص می توان برای پیش بینی روند معکوس استفاده کرد. معامله گران باتجربه و کسانی که تجزیه و تحلیل فنی را می آموزند می توانند از شاخص تصادفی استفاده کنند. با کمک سایر ابزارهای تحلیل فنی مانند میانگین حرکت ، خطوط روند و سطح پشتیبانی و مقاومت ، نوسان ساز تصادفی می تواند به بهبود صحت معاملات و شناسایی نقاط سودآور ورود و خروج کمک کند.

شاخص تصادفی چگونه کار می کند؟

این شاخص با تمرکز بر قیمت بسته شدن یک ابزار در رابطه با دامنه قیمت بالا و پایین در تعداد مشخصی از دوره های قبلی کار می کند. به طور معمول ، از 14 دوره قبلی استفاده می شود. با مقایسه قیمت بسته شدن با حرکات قیمت قبلی ، شاخص سعی می کند نقاط بازده قیمت را پیش بینی کند.

یک شاخص تصادفی یک شاخص دو خط است که می تواند برای هر نمودار اعمال شود. این شاخص بین 0 تا 100 نوسان می کند. این شاخص نشان می دهد که چگونه قیمت فعلی با بالاترین و کمترین سطح قیمت در یک دوره از پیش تعیین شده گذشته مقایسه می شود. دوره قبلی معمولاً شامل 14 دوره جداگانه است. به عنوان مثال ، در نمودار هفتگی ، این 14 هفته خواهد بود. در نمودار ساعتی ، این 14 ساعت خواهد بود.

هنگامی که یک نشانگر تصادفی اعمال می شود ، یک خط سفید در زیر نمودار ظاهر می شود. این خط سفید خط K است. همچنین یک خط قرمز در نمودار وجود خواهد داشت.

  • هنگامی که نشانگر تصادفی در سطح بالایی قرار دارد ، به این معنی است که قیمت ساز نزدیک به بالاتر از محدوده 14 دوره است. هنگامی که شاخص در سطح پایین قرار دارد ، نشان می دهد که قیمت نزدیک به پایان محدوده 14 روزه بسته شده است.
  • قاعده کلی برای شاخص تصادفی این است که در یک بازار صعودی ، قیمت ها نزدیک به بالاترین قیمت هستند. در مقابل ، در یک بازار رو به کاهش ، قیمت ها نزدیک است. اگر قیمت بسته شدن از بالا یا پایین دور شود ، نشان می دهد که حرکت در حال کند شدن است.
  • از شاخص تصادفی می توان برای شناسایی خوانش های بیش از حد استفاده کرد. همچنین می تواند تغییرات روند را پیش بینی کند. معامله گران با این شاخص از استراتژی های مختلفی استفاده می کنند.
  • این شاخص در فواصل معاملاتی گسترده یا روندهای آهسته موثرتر است.

نحوه خواندن نشانگر تصادفی

این نشانگر بین 0 تا 100 اندازه گیری شده است. خوانش های بالاتر از 80 نشان می دهد که این ساز نزدیک به دامنه بالا و پایین خود معامله می کند. خواندن زیر 20 نشان می دهد که این ساز در نزدیکی پایین ترین محدوده صعود خود معامله می کند.

خوانش های بالاتر از 50 نشان می دهد که این ساز در بالای محدوده معاملات معامله می شود. خوانش های زیر 50 نشان می دهد که این ساز در قسمت پایین محدوده معاملات تجارت می کند. هنگامی که خطوط تصادفی بالاتر از 80 است ، نشانگر نشان می دهد که این ابزار بیش از حد خریداری شده است. هنگامی که خطوط تصادفی زیر 20 است ، نشان دهنده بیش از حد ابزار است.

سطح خرید و فروش بیش از حد برای پیش بینی تغییرات روند مفید است. اگر یک شاخص تصادفی از بالای 80 به پایین 50 کاهش یابد ، نشان می دهد که قیمت پایین تر می شود. اگر شاخص زیر 20 تا بالاتر از 50 حرکت کند ، نشان دهنده افزایش قیمت است.

معامله گران همچنین به دنبال واگرایی هستند. این زمانی است که خط روند تصادفی و خط روند روند واگرایی. این نشان می دهد که روند قیمت در حال تضعیف است و ممکن است به زودی معکوس شود.

نحوه تجارت با استفاده از نشانگر تصادفی در تجارت

اینها استراتژی های متداول با استفاده از نشانگر تصادفی هستند:

استراتژی بیش از حد تصادفی/بیش از حد

در یک استراتژی اولیه اولیه ، معامله گران می توانند از یک شاخص تصادفی برای شناسایی نقاط ورود و خروج تجارت استفاده کنند.

به طور کلی ، معامله گران به دنبال خرید و فروش در هنگام استفاده از ساز هستند. سیگنال خرید غالباً هنگامی داده می شود که شاخص تصادفی زیر 20 باشد و به بالای 20 برسد. در مقابل ، معامله گران به دنبال تجارت فروش هستند که ابزاری بیش از حد خریداری شده است. سیگنال فروش غالباً هنگامی که نشانگر تصادفی بالاتر از 80 باشد و سپس زیر 80 سقوط می کند ، داده می شود.

با این حال ، برچسب های فروش بیش از حد می توانند گمراه کننده باشند. قیمت یک ابزار به دلیل خرید بیش از حد آن لزوماً کاهش نمی یابد. به همین ترتیب ، قیمت یک ابزار فقط به دلیل فروش بیش از حد به طور خودکار افزایش نمی یابد. خرید بیش از حد و فروش بیش از حد بدان معنی است که قیمت در نزدیکی بالا یا پایین دامنه معامله می شود. این می تواند برای مدتی ادامه یابد.

استراتژی واگرایی تصادفی

یکی دیگر از استراتژی های تجارت محبوب با استفاده از یک شاخص تصادفی ، استراتژی واگرایی است. در این استراتژی ، معامله گران به دنبال این هستند که آیا قیمت یک ابزار به اوج رسیده است یا کمترین قیمت ، در حالی که یک شاخص تصادفی نیست. این ممکن است نشان دهد که ممکن است این روند معکوس شود.

واگرایی به سمت بالا هنگامی اتفاق می افتد که قیمت یک ساز پایین تر می شود اما یک شاخص تصادفی پایین را لمس می کند. این نشان می دهد که فشار فروش کاهش یافته و ممکن است وارونگی صعودی رخ دهد. واگرایی رو به پایین هنگامی اتفاق می افتد که قیمت یک ساز به بالاترین نقطه خود برسد ، اما شاخص تصادفی به پایین ترین نقطه خود می رسد. این نشان می دهد که صعود کند شده است و ممکن است معکوس رو به پایین رخ دهد.

نکته مهم در مورد یک استراتژی واگرایی این است که تا زمانی که واگرایی با چرخش قیمت واقعی تأیید نشود ، هیچ تجارت نباید انجام شود. قیمت یک ابزار حتی در صورت بروز واگرایی می تواند برای مدت طولانی افزایش یابد یا سقوط کند.

متقاطع تصادفی

متقاطع تصادفی یکی دیگر از استراتژی های محبوب است که توسط معامله گران استفاده می شود. این اتفاق می افتد که دو خط در منطقه ای که خرید یا فروش زیادی در آن وجود دارد ، تقاطع می کنند.

هنگامی که یک خط K در حال افزایش از بالای خط D در منطقه Oversold عبور می کند ، سیگنال خرید را تولید می کند. این یک سیگنال فروش است که خط K از زیر خط D در منطقه Overbought عبور می کند. این سیگنال ها در بازارهای محدود قابل اطمینان تر هستند. آنها در بازارهای مردمی کمتر قابل اعتماد هستند. در یک استراتژی پیروی از روند ، معامله گران نشانگر تصادفی را کنترل می کنند تا مطمئن شوند که در یک جهت حرکت می کند. این نشان می دهد که این روند هنوز معتبر است.

استراتژی گاو/خرس تصادفی

سرانجام ، یکی دیگر از استفاده های مشترک از شاخص تصادفی ، شناسایی تنظیمات معاملات گاو و خرس است. تنظیم معاملات گاو نر هنگامی اتفاق می افتد که نشانگر تصادفی قله می کند اما قیمت ابزار پایین تر می شود. این نشان می دهد که حرکت در حال افزایش است و قیمت ابزار می تواند بالا برود. معامله گران اغلب پس از معکوس قیمت کوتاه به دنبال خرید هستند که در آن نشانگر تصادفی در معکوس به زیر 50 رسیده است و دوباره حرکت می کند.

تنظیم نزولی زمانی اتفاق می افتد که نشانگر تصادفی پایین تر نشان می دهد ، اما قیمت این ساز پایین تر می شود. این نشان می دهد که فشار فروش در حال افزایش است و ممکن است قیمت ابزار کاهش یابد. معامله گران اغلب پس از بازگشت کوتاه به دنبال تجارت هستند. معامله گران باید بدانند که شاخص تصادفی محدودیت های خود را دارد. این یک ابزار تجزیه و تحلیل فنی ایمن نیست. نشانگرها اغلب می توانند سیگنال های نادرست تولید کنند. در یک بازار آشفته ، این ممکن است اغلب اتفاق بیفتد.

منفی نوسان ساز تصادفی

محدودیت اصلی یک نوسان ساز تصادفی این است که شناخته شده است که سیگنال های نادرست تولید می کند. این در شرایطی است که شاخص سیگنال تجاری ایجاد می کند ، اما قیمت آن واقعاً دنبال نمی شود ، که می تواند منجر به تجارت از دست دادن شود. در یک بازار بی ثبات ، این می تواند به طور منظم اتفاق بیفتد. یکی از راه های کمک به این امر ، در نظر گرفتن روند قیمت به عنوان فیلتر است ، جایی که سیگنال ها فقط در صورتی که در یک جهت قرار داشته باشند دریافت می شوند.

در نتیجه

نوسان ساز تصادفی یک نشانگر حرکت محبوب و به طور گسترده است. معامله گران اغلب از سیگنال های واگرا از نوسان ساز برای شناسایی معکوس های بالقوه بازار استفاده می کنند. با این حال ، نوسان ساز مستعد تولید سیگنال های نادرست است. بنابراین ، بهتر است از آن به همراه سایر شاخص های فنی استفاده کنید تا به عنوان منبع مستقل سیگنال های معاملاتی.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 34 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 1:26